Gelinlerin bakış açısı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Telefon dinleme kısmı soylrnene göre yorum yapiyoruz,geçen annemle konurken eşim arkadan laf söyledi bana tutup bogacaktim adamı ,kendisinin konuşması umrumda değil hatta sinir olduğum için ev dışında konuşur duymak istemem ben konuşursam da ağzını açmasını istemem

Öğrendikten sonra göndermiş resimleri, gittikleri yeni yerlerden çekip atıyormuş. Kendi de biliyor ama eskisi gibi devam etmiş.
Bara gitmiş. İçti mi nereden biliyorsunuz?
Belki sadece oturdu.
Terbiyesizlik.
Anneniz onu benim gibi geline söylese olay küslükle kalmazdı.
Haddinizi bili.n

Bebek düştüyse 12 haftalık bile olmamıştır büyük ihtimal. Daha büyük kayıplar başka adlarla anılıyor çünkü. Bu haftalarda düşen bebekler genelde sorunlu olduğu için düşer der doktorlar ve ilk gebeliklerde çok rastlanır. Gezmek, düşük tehlikesi doktor tarafından söylenmemişse gebeliğe zararlı değildir. Hareket iyidir. Alkol ve sigaraya bilerek devam edildiyse evet sorumsuzluktur.bazı çocukların sağlıklı doğması bundan zarar görmemiş olduklarını göstermez, devam etseydi gebelik ve de bebek anomaliyle doğsaydı anne üzülse de ne değişmiş olucaktı. O bebeğin hayatı boyunca çekeceği sağlık sorunlarına annenin umursamazlığı neden olduysa evet kötü bir annedir net. Bütün bunları bir yana koyarsak kayınvalide biraz patavatsızlık yapmış ama bunu geline de yapmamış. Gelini bağlayan birşey yok yani. Telefon dinleme ve mesaj yazma olayları gerçekse bu abi tarafından tepki görmüyor ki gelin de uygunsuz bir yolla duyduğu cümlelere tepki koyabiliyor.abi de bir garip yani. Bence anneniz uygun bulduğu ortamda kötü bir niyetinin olmadığını geline söylesin, konuşmak istemeyen de buyursun konuşmamaya devam etsin fakat siz gelinin hayat tarzını çok kafaya takmış gibisiniz hamilelikten ziyade. Belki o da bunu farkedip ilk fırsatta tepkisini böyle koymuştur. Ne yaşıyorsa eşiyle yaşıyor sonuçta, o karışmadıktan sonra kimseye laf düşmez

Kadın eşinin telefonunu nasıl dinlemiş? Dinleme programı yüklemiş, dinlemiş ve hesap sorunca kardeşiniz "beni dinlemen hiç problem değil hayatım" mı demiş?
Yoksa aynı evin içindeyken "doğal olarak" duyduğu için sormuş ve kardeşinizden mi dinlemiş annenizin söylediklerini?
Mesaj olayını bilemem ama milletin yan komşuyu bile duyduğu evlerde diğer odada konuşan eşini duymak çok normal.

Anneniz de kardeşiniz de hatalı.
Anneniz kız üzülmesin, oğlu üzülsün diye söylemedi herhalde. Burada nasıl bir iyi niyet olabilir?
Gelininiz annesinin suçlamalarını eşine yetiştirip sonra arkasından "çok şımarık yeaa" diye konuşan adamdan çocuk yapmak için acele etmez umarım.

İster cok bilincli olsun isterse sorumsuz , ana rahmindeki fetüs kadın ve babası dışında kimseyi ilgilendirmez. Dusuk disinda gerek görürse kürtaj da olabilirdi. Bir baskasinin bedeni ve iradesi üzerinde söz sahibiymis gibi yorum yapılmasını cok gereksiz buluyorum.

Kadin size alındığına göre bu bebegi istiyormus. o sebeple kimse o kadından cok uzuldugunu iddia edemez. Anneniz ogluna söyleyince nolacak, nasil bir amacla söyledi sizce? giden geri mi geldi, kalp kirmak disinda kimseye faydası olmus mu bu lafın?
Bana biraz yuzune söylemeye cekindigi seyleri ogluna söylemis gibi geliyor. esi cahil bir insan olsa ve gidip kadına dikkatsiz davrandın diye hesap sorsa ne olacak?
Sonuc olarak da bu laftan insan silinmez ama bilemiyorum belki bir birikmişlik vardır. Zamana bırakın bence. özrün sadece lafla olabilecegi dusuncesinde degilim, belki bir ziyaret kucuk bir hediye, biraz tatlı söz de yetebilir anlasmak isteyene.

Bara gitmiş. İçti mi nereden biliyorsunuz?
Belki sadece oturdu.
Terbiyesizlik.
Anneniz onu benim gibi geline söylese olay küslükle kalmazdı.
Haddinizi bili.n
Velev ki kadın gerçekten içki içti, sigara içti. Evet olmaması gereken şeyler ama salak değilse zaten vicdan azabını çekip kendi içinde muhakemesini yapıyordur. Kalkıp kadını bir de olmuş bitmiş bir şey için tekrar suçlamak yazık.

Bu kadın bir daha hamile kalsa kayınvalidesine söylemek ister mi, hamilelikle ilgili bir şeyi paylaşır mı? İçinde, aklında hep "bebeğe bir şey olsa benden bilecek, beni suçlayacak" düşüncesi olacak.

Annenin o kadar söyleyesi varsa, ikinci hamilelik esnasında güzelce söyler. Geçen seferki gibi yapmayın daha temkinli olun diye. Bebek düşmüş, üstünden vakit geçmiş, oğul aranıp "içkili sofralarda oturdunuz ondan düştü" demek gereksiz yani şu durumda.

Oturup galon galon içmiyordur.
sizin kadar aklı vardır herhalde.
Sorması bile falso.
Ona ne?
Muhtemelen yarım kadeh içti kadın.
yine aynı yere geliyor gerçi.
Size ne??
Aynen. Hakikaten karın içiyor mu diye sormak bile oldukça rahatsız edici. Koca koca
insanlara yarım akıllı muamelesi yapacaksanız neden evlendiriyorsunuz değil mi?

Ben bu konuda bu kadar olumlu düşünemiyorum.Sigara ve alkolün hamilelikte zararlarıyla ilgili milyon tane makale bulabilirsiniz, olay bebeğin düşmesi değil asıl olay bu sıkıntıların doğum sonrası kendisini göstermesi. Yoksa düşüğe bir sürü şey sebep olabilir, ama işin içine o çocuğun bütün hayatını mahvedecek bir gerçek girnce annenin çektiği vicdan azabı o gerçeği değiştirmiyor. Etrafınızda varsa uyarın hamileyken sigara içen, her hafta alkol alan.Hiçbir çocuk bu sorumsuzluğun kurbanı olmak zorunda değil bütün ömrü boyunca.

Telefon dinleme olayına çok güldüm. Eşim 10 yıldır ailesiyle konuşur. Ne konuşursa hakimim. Yaşlı insanlar o bağırıyor bunlar bağırıyor herşey defalarca tekrar ediliyor. Duymamak imkansız bazen rahatsız olup başka odaya giderim çünkü boş muhabbet ederler. Telefonu dinlememiştir hoparlör açıktır, çemkirince gelin kulak kesilmiştir, adam hesap verince üzerine gidip annen ne dedi demiştir. Herkesin evinde olan klasik şeyler utanmasanız geline fbi ajanı diyeceksiniz. ben hamile olduğumu 8. haftada öğrendim. 2000km yol gittim geldim, içki içsem dünyaları içerdim tatildeydim pamukkale 'de popomun üzerine düştüm. Hamile olduğumu bilmiyordum çünkü adetim zaten düzensizdir.

Oturup galon galon içmiyordur.
sizin kadar aklı vardır herhalde.
Sorması bile falso.
Ona ne?
Muhtemelen yarım kadeh içti kadın.
yine aynı yere geliyor gerçi.
Size ne??
Ben o anı düşünemiyorum ya...

"Karin barda içki icti mi?"
"Evet... içti..."

Ühü ühü herkes birbirine sarılır ağlar falan..

Konu sahibesi allasen lince uğramayim diye şekilli şüküllü donmeceler yapma bize ...
Y yarenturk

Hamileyken sigarasını da içsin, alkolünü de alsın demedim ki ben zaten?

Bunları yaptıysa bile bebek düştü, kadın da normal bir kadınsa zaten gebelik sonra muhakemesini yapar, anne o kadar konuşmak istiyorsa durduk yerde değil ikinci bir hamilelikte söyler diyorum sadece. Şu durumda olay "sen bunu yaptın bebek düştü, senden ötürü" diye kadını suçlamaktan öteye gitmiyor.

Sonuçta şu an ortada bir bebek olmadığı için kadının çektiği vicdan azabı ikinci gebelikteki davranışlarını değiştirebilir. Ha o zaman da değiştirmiyorsa ona göre konuşulur.

Zaten konuyu açtı tüydü, herkese cvp mı vericem diyor. İstedi ki gelini gömelim o da anasına okusun. Konu açarsın neden cvp yazmazsın cvp isteyenlere kızarsın . Değişik bir aile Allah geline sabır versin. kız amatemlik olmuş bunlar yüzünden sanırım çünkü baya alkolik muamelesi görüyor

3 yildir esra erol izleyicisiyim reis yer mi anadolu cocuuu böyle dönme dolapları

İnternetim kesildi hanımlar. İkincisi niye size cevap yetiştireyim, bana ne sizden, kendi görüşünüz, beni pek alakadar etmiyor. Genel görüş edinmek için açtım konuyu, ilk sayfanın sonunda edindim, sorulan yerlere birinci sayfada açıkladım, istediğiniz gibi tartışın, meydan sizin, gömün ne yaparsanız yapın, maalesef işim güçüm var, devamını okuyamayacağım.

Yok öyle dediniz demiyorum zaten de bu konu düşünüldüğünden daha kötü bir durum.Bir şey olmazcı anne sayısı çok fazla özellikle sigara konusunda, nedense bilinçsiz insan çok,yani çocuk düşmese ileride bir engeli olsa vicdan azabı bir şeyi değiştirmeyecek onu demek istiyorum. O yüzden uyarmak gerekiyor böyle insanları.Konu sahibinin ailesi bu konuda haklı bence.

İnsan böyle zamanlarda annelerinden destek bekliyor.. kötü niyetli olmasa da hassas bir zamanda olduğu için fazla alınganlık göstermiş olabilir. Ki anne baba kadar üzülmemiştir kimse.. keşke anneniz bu sitemi hiç yapmasaymış. Üzüntüsünü daha kontrollü bir şekilde dile getirseymiş. Moral vermek destek olmak lazım bu zamanda dediğim gibi. Olayın acısı biraz geçsin düzgün bir üslupla anaç bir uyarı yapılırdı elbet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…