Gelinlerin bakış açısı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kaynananın davranışını hiç görmüyor önemsemiyorum bile
Ki kaynananı söylemleri davranışları bir yere kadardır
En fazla defal dersin biter
Burada mesele bebeğin geleşimi sırasında kötü bir hayat tarzını bebeğine rava görmesi
Düşmemiş olsa bebeğine hasarı kabul etmesi bundanda rahatsız olmaması
Böyle bir kadının kaynanasının dediğinin ne önemi var kaynananın dediklerini takmış olsak neyse işte

Pardon da sabahlara kadar içkili masada oturunca çocuk mu düşüyormuş? Gebelikte içmemiştir herhalde, anneniz gereksiz konuşmuş. Kızcağız haklı hem düşük yapmış hem de bundan sorumlu tutulmuş. Gerçekten üzücü bi durum.

Nerden biliyorsun kabul etmedigini rahatsizlil duymadığını? Konu tamamen kv soylemleri iken kv davranisini hic gormiyorum onemsemiyorum diyorsunuz. Iyi anneyi eleştirmeye devam edin bol bol.

Bebeği düşünen bir annenin davranışı değil bunlar
Üzüntüsü hiç inandırıcı gelmiyor
Bazıları anne olmamalı
Doktorum 16. Haftadan sonra ayda bir kadeh şarap yada biraya izin vermişti. Ben de yarım kadeh oladak kullandım. Bu beni kötü anne yapmaz. Çok ayıp bu dedikleriniz.
Alkol sigara kullanmayan çocuk döven, bağıran, odaya kilitleyen, ekran müptelası yapan anne biliyorum ben.
Benim evladımı uyuttuktan sonra içtiğim bir ili kadeh içki kötü yapmaz ama kadınlara şunu yapan söyleyenler net kötüdür

Gelininizin hatası telefon dinlemek, mesajlara cevap yazmak. Kardeşiniz ama memnun ki bu durumdan bu karakterde bir insandan çocuk yapmaya karar vermiş ve evliliğine devam ediyor. Anneniz kendince oğluna bir yorum yapmış olayın gelininize gelmesi çok saçma ama gelmiş artık bence de özür dilemeli annesiz çünkü direk bu suçlama anlamına gelmiş

Valla basima böyle birsey gelse annemde benzer seyler söyleyebilir bana
Bazen bazi kayinvalideleri de tipik anne olarak kabul etmeli ve aldirmamali bence.

Klasik annelikten öteye gecmeye calisan ve gelinini kiskanan yaris yapan kisi kaynanalik yapiyordur..
Sizin anneniz gibiler degil. Bazi gelinler bunun ayrimini yapmali.

Yinede herkesin annesi bir degil.. bazi ailelerde daha nazik konusmalar geciyordur bilemem ama ben özür dilettirecek bir konu göremiyorum. Ha üzülebilir okay ama büyütecek birsey degil..
Ki kendi yüzüne söylenmemis birsey üstelik.

Ben ayda bir kadeh şaraba birşey demiyorum
Ama konu sahibinin anlattığı gibiyse sigara alkol keyfi davranışlar doğru değil
Anne karnında bebeğini düşünmeyen nasıl annelik yada babalık yapacak

Alkollü ortama girdi demiş, her gün içtiğini yazmamış.
Alkollü ortamda fotorğaf görüp kessin içti diye yaftalamış da olabilir.
Ben de hamileyken bara gittim. Ama içmedim, meyvesuyu içtm çoğunda. Bunu dışardan görüp yanlış yorumlayan birileri de olmuştur.

Konu sahibi abisi ve eşi için alkol sigara kullanan kişiler demiş sadece. Hamile iken kullanıp kullanmadığını yazmamış. Burayı kaçırıyorsunuz. Düşüğü bile sonradan öğrenmişler, haberleri bile yokmuş hamilelikten. Yine de haybeye suçlamışlar.

kocasinin telefonlarini dinledigi icin utanacagina bir de kusmesini cidden aklim almadi.

ek olarak, bu zaten her zaman soylenir hamilelerin kendisine dikkat etmesi gerektigiyle ilgili. iste agir kaldirma, temizlik yapma, beslenmene dikkat et vs. konu alkol veya sigara oldugunda farkli bir boyuta gectigini zannetmiyorum. basit bir anne uyarisi yani “oglum keske dikkat etseydiniz” tarzi bir sey gibi geldi bana “ulan siz icip durdunuz cocuk o yuzden dustu” degil.

Dürüst olmak gerekirse bazı şeyleri annem söyleyince dinleyip geçiyorum ama eşimin annesi aynı şeyi söyleyince sinir katsayım artıyor.
Aynen bendede aynısı oluyor ama eşime tam tersi annemin dedikleri zor gelmiyor kendi annesinin dedikleri zor geliyor demek ki söylemeyi bilmek önemli olan...

O kadar eşimin tarafından nefret ediyorum herhaltida yaptılar iftira attılar neler neler ama eşime Allah aşkına ne konusuyorsan konuştuğun yerde kalsın ailenle ilgili hicbirseyi de anlatma diyorum ,bazılarının merakını anlamıyorum dinleme öğrenme canın sıkılmaz işte

Değil mi, bence çok korkutucu bir şey bu.

hani kadin direkt geline soylese belki dersin iste gelin simarikmis laf kaldiramiyormus vs ama zaten geline soylememis ki. e iyi o zaman gelin simartilmis diye dunya uzerinde kimse onunla ilgili bir sey konusmasin boyle sey olur mu cok sacma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…