Gelinlerin bakış açısı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Y yarenturk sağlıklı bebek öyle gezme tozma, yeme içme ile düşmez. Muhtemelen sağlıklı bir gebelik değildi. Sigara alkol konusunda anneniz resimlere bakarak peşin hükümlü davranmışda olabilir. Öyle değilse bile olan olmuş. Onlara kendini suçlu hissettirmek yerine destek olması gerekirdi.

Bebek düşüyor, sen dikkat etmedin o yüzden düştü. Bebek doğuyor sen bilmezsin, ben bilirim. Bebek büyüyor, ikinci ne zaman onuda yap tek olmaz. İkinci doğuyor, ay ikiside kız oldu bide erkek yap. Çocuk büyüyor okul seçimine laf et. Okul bitsin, evlilik ne zaman. Sıktınız artık sizin gibilere dur demedikçe aman iyi niyetli dedikçe azıyorsunuz. İnsanların özel hayatları dışında da çok konu var konuşulacak emin olun. Ortamlarda çok sohbet eden biriyimdir daha bu zamana kadar kimseye bu tarz sorular sormadım, kimsenin kaybı üstüne konuşmadım. Banane ki demeyi bildim. Acısına ortak olmak bu değildir, bazen insan sadece oturup ağlayacak bir omuz ister. Karşında keşke dikkat etseydin diyenler ona iyi gelmeyecektir net. O kadın eve gidince tek başına yastığa kafasını koyduğunda sizin cümleleriniz aklına geliyor ve o psikolojiyle daha çok etkileniyor. Ne acı paylaşmasını biliyoruz, ne sevinç. Yetti artık. Bide böyle ahkam kesenler sanki hayatlarında hiçbir olumsuzlukla karşılaşmamış gibi, hiç acı çekmemiş, duygusuzmuş gibi davranmalarıda beni şok ediyor.

Ben de evliyken bebeğimin kalbi atmadığı için kürtaj oldum. İstemediğim halde Allahım ne zordu ne ağladım üzüldüm aylarca. Eski kaynana cadısı oğluna eski eşim olacak insanımsıya "bebek değildi o kan pıhtısı," demiş. Neden üzülüyor muşum diye tepki bu bana. Cadaloz gerçi geçmiş olsun diye aramaya bile tenezzül etmemişti. Ben bunları duyunca iyice kinlendim, daha çok üzüldüm. İnsan bu durumda daha yapıcı tavırlar ve cümleler bekliyor.

Reis dur zaten ortalık karışık
Farkettim reis de kv aslında iyiliklerine oğluna demiş. Direk suçlamamış bir sonra ki gebelik için dikkat edilmesi gerektiğini söylemiş. Kötü bir kadın olsa kim her yerden resim atar ki kv ye o zaman laf edeceğini bilirdi.

Gelini sadece düğünde gören ama içki masalarında takıldığını söyleyen bir görümce, çocuk düştü diye laf çakan bir kayınvalide.

Allah geline sabır versin. Her konuya " boşanın" yazan üye gelip lütfen görevini yerine getirip " boşanın yazsın" ...

Bir de cümle içinde yüz kere gelinin doktora yaptığını okuduk. Bu gelin size fena batmış..

Her iki tarafinda hakli ve haksiz oldugu yerler var..size tavsiyem anneniz eger gelin hanim mesafe istiyor ise mesafeli olsun..sonucta cocuk onlarin cocugu olacak ..mesafe herzaman iyidir..ustelik sagliksiz bir gebelikmis zaten..

Hamileyken sigara içmeye devam ettiği için bir sürü olumsuz yorum yaptığımız konuları hatırladım da şimdi buradaki gelinin sigara ve alkol kullanımı size ne kendi bileceği iş noktasına gelmiş.
Düşük bunlardan dolayı olmamistir, sigara ve alkol kullanmadığım hâlde 2 düşüğüm oldu. Ama hamilelik devam etseydi çocuğa özellikle doğum sonrası verebileceği zararları herkes biliyordur herhalde. Kayinvalideyi suçlayacağiz diye hamileyken sigara ve alkol kullanımını annenin bileceği iş noktasına getirmekte ne kadar doğru.

Y yarenturk eklemeleri de okudum, gelininizin yatış kalkış saatine kadar laf ediyorsunuz size neyse, kendisine karşı iyi niyet beslediğinizi sanmıyorum.
Sadece düğünde gördüğünüz gelin için fazla olumsuz düşüncelere sahipsiniz. Kendisiyle ilgili yazdığınız her ayrıntida rahatsızlığınız anlaşılıyor.
Telefon dinlemesi gerçekten olduysa hiç hoş değil elbette ama ona da emin olamadım nedense.

Annenize gelince de hamileyken sigara ve alkol kullandığını bildiğim herhangi bir yakınımi bu konuda uyarirdim ama düşükten sonra suçlayıcı bir ifade kullanmazdim. Bunu kimseye bir yararı yok ve karşı tarafta üzgün bir kadın var artık.

Abiniz de eşine farklı size farklı oynuyor büyük ihtimalle, annesine eşim şımarık diyen eşine de annem patavatsızdir ne dediğini bilmez diyebilir çok rahat.

Son düzenleme:
Ne yapıyorsa yapsın kendi çocuğu zaten hamile hamile alkol sigara alem yapan birinden de nasıl anne olur bilemedim ben konu sahibinin yalancısıyım tabi

Anneniz gelini teselli edeceğine oğluna şikayet edip resmen onun yüzünden düştü demiş hangi anne ister bebeğinü kaybetmek? Ne demek dikkat etmedi de ondan oldu ya.

Eğer risk olsaydı doktoru zaten seyahat yasak derdi bunu bile bile de gitmezdi zaten ayrıca kardeşinizde götürmezdi. Eleştiri alınca bir sürü ekleme yapmışsınız ama hala haklı değilsiniz. İçki masasında fotoğrafı var diye hamileyken içmiş mi oluyor? Bir siz mi düşünüyorsunuz kardeşiniz de içseydi söylerdi içirmezdi kendi ailesi var kaldı ki sanmam ki kendisi içsin. Söylemişsiniz de karışmayın demişmiş.

Gebelikten sonra sigara içmesinin ne alakası var? Ne demek şımartılmış da falan bu bile bakış açısınızı gösteriyor yazık kıza sizin tarafınızdan çocuğunun düşüğüne neden olmakla suçlanıyor asla yüzünüze bakmaması lazım biraz empati yahu biraz,insaf!!

Gelinin keyfine bakması bunların canını çok sıkmış. Nerdeyse ne zaman tuvalete gittiklerinden haberleri var, ama sorsan "tek düğünde gördüm". Bir fesatlık kokusu burnuma geldi nedense şu erkek tarafından

Aha görümce taşladınız demi bana atacak taş kalmamış ordan anladım.
-Geline karışmayın psikolojisi şu an iyi değildir annene de söyle düşecek olan bebek dikkat edilse de düşer o onun elinde olan bişey değil.

Sadece düğün de bir kez gördüğünüz kişi için fazla bilgi sahibisiniz. Arkadan arkadan çekiştiriyorsunuz gibi sanki. Gelininde hamile hamile içmesi olmamış ama bebeğin düşmesi onun suçu değl. Bebeğin kısmeti yokmuş emin olun sizden ve annenizden daha çok üzülmüşlerdir.

Kayınvalıdeyi suçlamışsınız da hamileliğinde alkol sigara kullanan kadının da o bebeği çok da istediğini sanmıyorum. Kayınvalide ile araya mesafe koymak istemiş bu da bahanesi olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…