Geline kim bakmak(!) zorunda?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O sessiz kalıyor, hır çıkarmıyor ama "Çocuğumuzu annesi büyütsün." diyor sadece. Bu da gelini destekler nitelikte...
Daha nereye büyüyecekmiş acaba kreş yaşına gelmiş zaten. Kadın bulmuş tepesine çıkacak insanları basbayağı kullanıyor. Bir de kendine ait olmayan , ailenin hibe ettiği parayı utanmadan aramış istemiş ne arsız insanlar var yarabbim evlatlarımızdan uzak olsun

Ay sormayın biz de şoke olmuş durumdayız. Hiç böyle bir şeyle karşılaşmadık. Hiçbir şeyden de kismiyor maşallah, çocuk hep marka giyiyor mesela. En garipsedigim de ne oldu biliyor musunuz? Çocuğuna bakmak için işten ayrılan hanım şimdi çocuk sosyalleşsin diye kreş bakıyormuş ve tabii ki yine çalışmayacak. Ben teyzeme asla bundan sonra para yollamamasini, evlenmenin artık ayaklarının üzerinde durmak demek olduğunu söyledim. Görüyorum ki hepiniz aynı şeyleri söylüyorsunuz. Yine de dedim acaba böyle bir çevre var mı? Bu arada gelinin ailesi asla bir kuruş destek olmuyor.

O sessiz kalıyor, hır çıkarmıyor ama "Çocuğumuzu annesi büyütsün." diyor sadece. Bu da gelini destekler nitelikte...
Annesi büyütsün diye karar alırken teyzenize mi güvendiler? Hata teyzenizde %100, hem zor durumunda para veriyor üstüne de laf yiyor, şaka gibi. Madem kuzeniniz eşine bir şey diyemiyor gitsin 2 işte çalışsın.

Ya ne gelinin ne de kuzeninizin ailesi zaten destek olmak zorunda değil ki. İki tane yetişkin insan evleniyorsa bir zahmet evlerini geçindirmenin bir yolunu bulacaklar yani. Sağlık problemi olur anlarım da, onun dışında asalaklık resmen. Teyzeniz de kendini kullandırmasın kusura bakmayın onda da hata var

Gelinin çalışıp çalışmaması onu bağlar o konuda bir şey söylemek düşmez. Bende çalışmıyorum çocuk için ama eşim evi döndürebiliyor çok şükür ama asla kayinaile in bize bakma yada finanse etme gibi bir durumu söz konusu değil olamazda gelini çok şımarık buldum bu konuda. Teyzeniz para musluğunu kesecek o kadar laf işitip para gondermesin diğer kardeşlerin başı kel mı acaba..

Benim iki oğlum var böyle konular beni çok korkutuyor

merhaba canım da senin olaya karışman çok abes ve saçma geldi bana maalesef sen kendi hayatına odaklan sana ne kuzeninin eşinden allah askına ayıp bence elin elisin su anda... kadın haksız ama sen karışma bence

Evlenip aile kurmayı göze almış insanların kiralarını birileri karşılamak zorunda değil. Çiftler çalışırsa çocuklarını aileler bakmak zorunda değil. Aile lütfeder yapar ne âlâ, ama kimse buna mecbur değil. Hatta bana (eski) kayınvalidem "sen doğur ben bakarım yavrum" deyip birkaç ay anca bakmıştı. Ama bu sözüne rağmen çocuğuma bakmak zorunda değil bu bir gerçek.

Gelininiz eve bakmak zorunda değil, ancak kvalidesi de eve bakmak zorunda değil. Koca kişisi eve bakmak zorunda. Bu da giderleri kısarak oluyor. Yani sıkacaklar. Sıkmak istemezlerse gelin elini taşın altına koyacak.

Kvalide oğlunu arayıp bizden bu kadar diyecek, yapacak birşey yok

merhaba canım da senin olaya karışman çok abes ve saçma geldi bana maalesef sen kendi hayatına odaklan sana ne kuzeninin eşinden allah askına ayıp bence elin elisin su anda... kadın haksız ama sen karışma bence
Teyzemi hastaneye yetiştiren, annemle beraber derdini dinleyen ben olunca tabii ki anne yarım olan teyzemin iyiliği için düşüncemi söyledim. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…