Geçmişten kopamıyorum..

kedimediyedi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2018
967
351
Evet sorunum bu .
Kopamıyorum her şey beni eskiye götürüyor neden eskiyi arıyorum siz ce?mutluyum huzurluyum halbuki ailemle. çocukluğum hiç iyi geçmedi travmatik çok şeyler yaşadım tanık oldum .surekli keske soyle olsaydı diyorum her anımda bazen yürüyüşte bazen biriyle sohbet ederken bile..

Ben kötü şeyleri, geçmişi düşünmeme tarafındayım (kaçmak biraz) hatta üzüleceğim konuları dinlememeyi tercih ederim doğru taktik mi bilmiyorum ama bana iyi geliyor.
En önemlisi kendime kimse dört dörtlük büyümedi kimsenin hayatı görüldüğü gibi mükemmel değil, hayat bu zorluklar olacak diye telkin veririm.

Bence geçmişinizi kapatın düşünmeyin kendinize meşgale bulun ilk başlarda aklınıza gelmeyecek kadar gününüz yoğun geçsin, aklınıza kötü anılar geldiğinde aklınızı dağıtın tabi destek alabilirsiniz bu süreçte ama yine asıl iş size düşecektir siz istekli olmadıktan sonra terapilerde tam sonuç veremez.

Kısacası her şey size bağlı zihninizi kendiniz tedavi etmelisiniz 🌸

Ben kötü şeyleri, geçmişi düşünmeme tarafındayım (kaçmak biraz) hatta üzüleceğim konuları dinlememeyi tercih ederim doğru taktik mi bilmiyorum ama bana iyi geliyor.
En önemlisi kendime kimse dört dörtlük büyümedi kimsenin hayatı görüldüğü gibi mükemmel değil, hayat bu zorluklar olacak diye telkin veririm.

Bence geçmişinizi kapatın düşünmeyin kendinize meşgale bulun ilk başlarda aklınıza gelmeyecek kadar gününüz yoğun geçsin, aklınıza kötü anılar geldiğinde aklınızı dağıtın tabi destek alabilirsiniz bu süreçte ama yine asıl iş size düşecektir siz istekli olmadıktan sonra terapilerde tam sonuç veremez.

Kısacası her şey size bağlı zihninizi kendiniz tedavi etmelisiniz 🌸
Teşekkürler..

Evet sorunum bu .
Kopamıyorum her şey beni eskiye götürüyor neden eskiyi arıyorum siz ce?mutluyum huzurluyum halbuki ailemle. çocukluğum hiç iyi geçmedi travmatik çok şeyler yaşadım tanık oldum .surekli keske soyle olsaydı diyorum her anımda bazen yürüyüşte bazen biriyle sohbet ederken bile..
psikolojik yardım almalısın yoksa bu durum(sürekli geçmişi arama,düşünme) seni sürekli sabote eder.

Böyle hissettiğim de gözlerimi kapatırım ve beni rahatsız eden ne varsa sanki o sıkıntıyla ben bir iple bağlıymışız gibi canlandırma yaparım ve hayalimle o ipi keserim o sıkıntımın benden uzaklaştığını hayal eder ve rahatlarım unutmayın derdi veren de dermanı veren de Allah eskiden o yollardaydınız şimdi bu yoldasınız kendinizi iyi hissedeceğiniz şeylerle bağlayın kötüleri atın gitsin 🧚🏻‍♀️

Evet sorunum bu .
Kendinizu bu düşüncelerle dolduruşa getirmeyin. Yoksa kafayı yersiniz.

şuan düzenli ve normal bir hayatınız mı var? Bir yerde okumuştum. Çocukluğumuzda yaşadığımız kaoslu ortam bizim bir şekilde güvende hissettiğimiz ortam oluyor. Beynimiz çocukluk döneminde yaşadığı olumsuz tecrübeleri tekrar etmek istiyor. Şuan hayatınız normal olduğu için eski ortamınızı bir şekilde arıyorsunuz.

X