Geçmişte yaşanılanlar

Eylemyyy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2024
4
-2
25
yargılamayın istiyorum. İlk defa bunları burada yazacagım. Ailem ben kücükken sürekli kavga ederdi annem alkolik babam evle ilgilenmezdi .. 15 yaşımda bekaretimi kaybettim ve 18 yaşıma kadar bir cok erkekle birlikte oldum (malesef)
17 yasımda uyusturucuya basladım ama kişi seçimlerinde biraz daha seçici oldum daha az kişi oldu hayatımda 18den sonra. Neyse geldim 22 yaşına uyuşturucuyu bıraktım, kimseyle birlikte olmadım nişanlandım nişanlımla bile olmadım çünkü karar vermiştim sonra olmadı ayrıldık tekrar nişanlandım ve onunla da olmadı ayrıldık. Şimdi bi sevgilim var yaşadıgım yer küçük sevgilimin ailesi biraz araştırmış ve tahmin edersiniz ki insanlar hakkımda dogru olsa da 1 e 1000 katarak anlatmış bazı şeyleri. Ailesi evlenmemize karışmıyor ama destek te olmuyor problem değil. Tanıştıgımızda sevgilime anlatmıştım durumları biliyordu. Neyse şimdi yaşadıgımız yer itibariyle biri denk geliyor ya da bi konu açılıyor bana sürekli geçmişi açıyor ve şu an evlenemiyosak senin yüzünden diyor. Bi erkeğin bunu kabullenmesi zor diyor ancak Birbirimizi de seviyoruz ama benim geçmişim sürekli masaya geliyor tabi. Çok rahatsızım bu konuyu onunla konusmaktan ama söylediğimde de saklama benden diyor. Nasıl olcak bu işler kızlarım… su an 26 yaşındayım annem kanser hastası ve ona bakıyorum ayrıca

Geçmişi sürekli anlatmak irdelemek mantıksız. Beraber oluyor musunuz bu kişi ile peki? Biraz seni oyalıyor gibi hissettim. Benzetme kötü olacak belki ama erkekler sevince pavyondan dahi çıkarıp evleniyor.

yargılamayın istiyorum. İlk defa bunları burada yazacagım. Ailem ben kücükken sürekli kavga ederdi annem alkolik babam evle ilgilenmezdi .. 15 yaşımda bekaretimi kaybettim ve 18 yaşıma kadar bir cok erkekle birlikte oldum (malesef)
17 yasımda uyusturucuya basladım ama kişi seçimlerinde biraz daha seçici oldum daha az kişi oldu hayatımda 18den sonra. Neyse geldim 22 yaşına uyuşturucuyu bıraktım, kimseyle birlikte olmadım nişanlandım nişanlımla bile olmadım çünkü karar vermiştim sonra olmadı ayrıldık tekrar nişanlandım ve onunla da olmadı ayrıldık. Şimdi bi sevgilim var yaşadıgım yer küçük sevgilimin ailesi biraz araştırmış ve tahmin edersiniz ki insanlar hakkımda dogru olsa da 1 e 1000 katarak anlatmış bazı şeyleri. Ailesi evlenmemize karışmıyor ama destek te olmuyor problem değil. Tanıştıgımızda sevgilime anlatmıştım durumları biliyordu. Neyse şimdi yaşadıgımız yer itibariyle biri denk geliyor ya da bi konu açılıyor bana sürekli geçmişi açıyor ve şu an evlenemiyosak senin yüzünden diyor. Bi erkeğin bunu kabullenmesi zor diyor ancak Birbirimizi de seviyoruz ama benim geçmişim sürekli masaya geliyor tabi. Çok rahatsızım bu konuyu onunla konusmaktan ama söylediğimde de saklama benden diyor. Nasıl olcak bu işler kızlarım… su an 26 yaşındayım annem kanser hastası ve ona bakıyorum ayrıca
Herşeyi en baştan anlattiginiz için kabul edip yoluna devam eden sevgiliniz düşünsün. Sizi böyle darlayacaksa da yoluna baksın. Sizin hakkınızda konuşan insanlar siz o batakliktayken el atmadilarsa susup otursunlar. Ne âlâ memleket.

Geçmişi sürekli anlatmak irdelemek mantıksız. Beraber oluyor musunuz bu kişi ile peki? Biraz seni oyalıyor gibi hissettim. Benzetme kötü olacak belki ama erkekler sevince pavyondan dahi çıkarıp evleniyor.
Bende aynı örneği verdim ona. 100 bine yakın borcu var ve 4 aydır maaş alamıyor bitik halde oda. Görüyorum bunu eğer böyle olmasa herseyi kendim yapıp evlencez diyor. O zaman imam nikahı kıyalım dedik imamlarda resmi nikah olmadan yapmayız diyolar napcaz bilmiyorum evet oluyoruz

Bu ülkenin gerçekleri..
Kadın birileriyle birlikte olunca o .pu olur.
Erkek ise her yediği b.ku ballandıra balladira anlatirda millet sırtını sivazlamaktan geri kalmaz.

Bende aynı örneği verdim ona. 100 bine yakın borcu var ve 4 aydır maaş alamıyor bitik halde oda. Görüyorum bunu eğer böyle olmasa herseyi kendim yapıp evlencez diyor. O zaman imam nikahı kıyalım dedik imamlarda resmi nikah olmadan yapmayız diyolar napcaz bilmiyorum evet oluyoruz

Siz çalışıyor musunuz? Evlilik için acele etmeyin maddi sorunlar da varsa olaylar iyice çıkmaza girer. İmam nikanız olsa ne olacak ki? Bir hükmü yok. Korunun mutlaka.

bu adam huzur vermez. evlenseniz de devamlı önüne getirir. madem kabullenemiyor ayrılsın herkes yoluna baksın. ne ayrılıyor ne evleniyor. oyalıyor diyen üyeye katılıyorum.

Bence evlenmeden önce durup bir kere daha düşünün. Evlendikten sonra daha da çirkinleşebilir bu geçmişi eşeleme konuşmaları.

Ne yazık ki ben de oyaladığını düşünüyorum. Geçmiş geçmişte kaldı konusu dahi edilmemeli. Evlenemiyorsak senin yüzünden ağır bir cümle.

Ne yazık ki ben de oyaladığını düşünüyorum. Geçmiş geçmişte kaldı konusu dahi edilmemeli. Evlenemiyorsak senin yüzünden ağır bir cümle.
Adamın evlenesi de yok zaten.
Karşı tarafı manipüle ederek iliskiyi bitirmesi için zorluyor.

Geçmiş ilişkiler konusunda siz haklısınız.
Uyuşturıcu olayını biliyorlar mı? Bu konu biraz hassas.

Evlenmek istemiyor bence şimdiden senin yüzünden diyip bahanesini hazırlamış evlensende mutlu olamazsın sürekli bu konu açılır ve huzurunuz kaçar..
Ayrıca anne ve babanızın size yaptığı da bir istismar aslında o yaşta bir çocuğun tanımadığı insanlarla defalarca birlikte olmasına, uyuşturucu batakligina dusmenize sebep olan ailenizin ilgisizliği ve başıboşlugundan olmuş..

İmamlar doğru olanı yapıyor.

Sizi duygusal olarak seviyor olsa da evlenme niyetiyle değil birlikteliğin devamı için kullanıyor gibi geldi bana da. Üzülerek belirtiyorum bu arada. Umarım bundan sonra güzelliklerle karşılaşırsınız

Geçmiş sürekli açılıyorsa sıkıntıdır.

Ne kadar zorlu şeyler atlatmışsınız ve hala mücadele halindesiniz.
İnşallah bu yaşadıklarınızı unutturacak sakin ve huzurlu günlere erişirsiniz💕

Gelelim ilişki konusuna, bu kadar çalkantı içinde yeni bir ilişkiye gerçekten hazır mısınız?
Ben nedense bir kaçış arayışında olduğunuzu düşündüm.

Sanki hayat zorluğunuzda tutunacak bir dal arıyor gibisiniz.
Böyle zamanlarda bir ilişkiye başlamak makul gelmiyor bana. Hele ki geçmişinizi sorun etme ihtimali olan birileri ile hiç mantıklı değil.
Biliyorum desteğe ihtiyacınız var ve bir ilişki size bu desteği bir nebze sağlıyor ama bu şimdilik.

Size tavsiyem, zor da olsa, kendinize yönelmeniz, kendinizden (bir başkasına ya da bir ilişkiye) kaçmamanız. Bu yüzleşme zor gelebilir, ama iyileştirir de.

Başlığa takılmadan şu videoyu izler misiniz?
Faydası olacağını düşünüyorum.

X