gece uyuyamayan varmı?

Ben de bu gece hiç uyuyamadım. Sabaha karşı oğlum koynumuza geldi. Bi taraftan oğlum bi taraftan eşim sıkıştırdı. İçeriden de sürekli tepiliyorum. Ay boğulucam sandım bi ara. Kızlar bir de ben göbeğin altına koymak için sünger bi yastık aldım çok iyi oluyo tavsiye ederim.

hepizin sorunu aynı galiba bende nefes alamıyorum cok zorlanıyorum uyku da yok

ya 9. ayda ne olacak hiç aklım almıyor.
sanki en zorunu yaşıyormuşlum gibi hissediyorum.
Allah yardım etsin hepimize ne diyim...

amin bhk cok zor ama az kaldı şükür

Ben de yatınca bütün organlarım mideme bastırıyor ve göğsüm sıkışıyor gibi hissediyorum.Göğüslerim de çok ağır gelmeye başladı.Nefes almakta zorlanıyorum.Gerçekten 9.ayda ne halde olacağımı merak ediyorum.

dün bir sitede okudum bebek doğum pozisyonunu aldığında nefes darlığı şikayeti yok oluyomuş yani göbek aşağı düşüyo ya ozaman rahatlıyomuş gebeler bebişin doğum pozisyonunu almasına kadar sabretcez artık

dün bir sitede okudum bebek doğum pozisyonunu aldığında nefes darlığı şikayeti yok oluyomuş yani göbek aşağı düşüyo ya ozaman rahatlıyomuş gebeler bebişin doğum pozisyonunu almasına kadar sabretcez artık

Benimki doğum pozisyonunun ters pozisyonunda olduğu için rahatlayamamam normal demek ki.Sürekli derin nefes alıp oflayarak nefes veriyorum.Eşim geçen gün saymış,70 kez oflamışım.Ben kızınca saymayı bıraktı:mymeka:

bende iki,üç aydan beri var.doktorum kansızlıktan olbileceğini söyledi.yatış pozisyonumu ayarlamak zaten yarım saatten fazla zamanımı alıyor.gecede 6yada7 kez lavabo için kalkıyor ve tekrar yeni baştan uyuma çabaları başlıyor.eşim içinde üzülüyorum ama çoğu gitti azı kaldı.sabredelim onlar için herşeye değer..:emir_bebek::

Demek yalnız değilim. benim de bel ve sırt ağrılarından uykusuzluk şikayetim var 3-4 gecedir. Doğuma da 1,5 ay var. Ne yapacağım bilmem. Mesela şu anda bile sırtım çok ağrıyor.

hepımızın sıkayetlerı aynı galıba benımde acyıp sırt agrılarım oluyo carpıntı nefes darlıgı offfffffffffffffffff artık cok zor gecıyo hamılellık bı yatakta saga sola donmek buyuk bır ıskence ya hayırlısıyla bıtırelım ınsallah

valla uykusuzluk gittikçe daha çok yoruyo eşimle ayrı hayatta uyuyamayız ama garibime kıyamıyom her akşam sabah diyeyim ayrı yatalım diyorum sabah işime gelmiyo onsuz yatamam ki oda sesini çıkarmıyo ama işi çok zor sabaha kadar ah of dön dön bitmiyo 4 yastık falan koyuyom ama imkansız yok uyyyyyyyuyamıyorum

bende 4 yastık kullanıyorum hatta ayrı yorgan kullanıyorum dönerken üzerini açmayım diye ama bu seferde yatağa sığmıyoz hayırlısıyla bi doğsalardı

bende gece bekçisi modundayım son iki haftadır...
hiç uyumak istemiyorum nedense..
iki yastık kullanıyorum bir tanede ayaklarımın altında toplam 3 ama 33 de olsa nafile çünkü uyku tutamıyorum...

uyku düzenim acaip değişti.. 26 yıllık hayatımda hiç böyle olmamıştım.. gece 11 gibi bi uyku bastırıyor.. 12 gibi yatıyorum.. sabah eşimi 7 de ugurluyorum bi daha uyku yok.. kahvaltımı yapıyorum.. sonra 10 gibi bi daha uyuyorum.. böyle işte 11:30 gibi kalkıyorum.. heralde kızım doğunca böyle uyuyacak vucuduma ona göre hazırlıyorum :)

ayy kızlar maaşallah akşam uyuyabildim darısı başınıza inşallah sadece tuvalet için kalktım sabah namaza bile kalkamadım okadar yani güzeldi uyumak

bir süredir takip ediyorum, henüz yazmaya fırsat bulabildim, ben de haftalardır uyuyamayanlardanım ve tesellim oğluşum için bir alıştırma olması bu uykusuz gecelerin.
Ama sırt ağrıları, mide yanmaları, tuvalet ihtiyacı, oğluşum konulu bilumum kabuslar derken 1 saat deliksiz uyku çekemeden uyanmak pek sevimli olmuyor. Doğum iznine ayrıldığım için biraz daha rahatım gerçi; en azından gün içinde ayaklarımı rahatça uzatarak oturabiliyorum:) Ama düşünüyorum ki tüm bu hamilelik sürecinde yaşadıklarım, beni büyüttü, normalde tahammüle edemeyeceğim bazı zorluklara alıştırdı, bunları yaşamasam oğluşa ne kadar hazır olurdum bilemiyorum:)
Hepimize kolay gelsin, bi solukta kavuşalım bebişlerimize inşallah.

evet ya..bende uyuyamıyorum malesef...çok kötü helede nefes darlığı...ama bacağının arasına yastık alındımı ve sol tarafa yatınca bi süre sonra rahatlıyo insan

ben de uzun zamandır dün geceki gibi zor bi gece yaşamamıştım heralde.
yarım saat aralıklarla uyandım
geri zor uyudum hep.
10 kadar rüya gördüm.
serseme döndüm.
sabah ezanları okunurken gözüm açıktı.
saat çaldı eşimi işe göndermek için saat 6 da yine uyanıktım.
perişan oldum :bbo:
Rabbim bu günümüzü aratmasın inş..

arada güzel rüyalar görsem de iki günde bir aynı sevimsiz rüyayı görür oldum (rüyamda bi uyanıyorum göbüş basılmış içe doğru, üstüne yatmışım çünkü, ay oğluşuma nooldu derken uyanıyorum şükür), sanki uyuyabilirmişim gibi uyuduğum sürede de bu rüyalar yüzünden dinlendirici olmaktan çok uzak ve verimsiz oluyo uykularım:KK43:
ama az kaldıı:) yakında uykusuzluğumun sebebini alcam kucağıma, koklayacağım ya bunu düşünmek bile güzell:)

bende az uyuyanlardanım eşimle yatıp oturma odasında uyanıyorum gece yanından kalkıp dolanıp tv izliyorum neredeyse gunlerdir hep aynı moddayım başka zaman olsa ağlar zırlardım ama allah sabrını veriyo ..ne garip ağrı acı sızı yok ama aman aman uyukuda yok

X