Gece 24'den sonra

Ben de öyle oldum. Sonra bir mağazada kampanya vardi. Annem dediki illa alalim. O zaman da kimse yok hayatimda. Yemek takimini aldik 3 ay sonra nişanlandim
Evet ben de alcam işe girince Acayip heves ediyorum. Annem geçen ördüğü lifleri tülbentleri havluları havalandırmak için çıkardı. Ben de tutturdum anne havlu kenarı yapcam ben diye Bir an önce evleneyim diye değil yanlış anlaşılmasın. Sadece ilerde kendi evim için birşeyler yapmak istiyorum şimdiden :)

çeyiz adettir zaten. hem evlendiğin adam ne kadar modern görünse de özellikle anası dikkat eder. dantel mantel kullandırmaz bizimki evde ama anası her seferinde senin çeyizinde şu yoktu de mi der, yeri geldiğinde sokar lafı.

oysaki en kötüyü hep kaynana diye biliriz. valla ben de öyle. babası kızkardeşi, genelde iyidir ama bir anası var ki ......
Geneli öyle oluyor seninki gibi. Benimkinin annesi çok saf, nereye çekersen oraya gider, daha doğrusu kimden korkuyorsa onun tarafini tutar. Hakli haksiz farketmez Ben korkutamadim heralde

Evet ben de dantel kullanmam sanırım her şeyin hazırı var anne yorulma diyorum Bir de çeyiz görmeye gelen teyzeler var annemden biliyorum gelir der aa kızın şu kadar patiği var. Şu kadar tülbenti var. Havluları da az mı ne Anne sana ne diyorum ama işte böyle demek ki baya önem veriyor büyükler ama ne olursa olsunda mutlaka burun kıvrılacak bir şey buluyorlar

Kullanmasanda duruyor bir kenarda. Sonuçta var mi var. Millet zaten dedikodu yapmak için bahane arar. Dantelin olmazssa onu bile elestirirler

maalesef orası öyle, hiç bir şey bulamasalar, gözünün üzerinde kaşın var bahane oluyor

diğerleri ne yapıyor?
Konu açmistim okumak istersen bak ama ilk sayfalarda beni yanlis anladilar daha sonra ayrintilara inince hak verdiler. Benim esimin ailesiyle resmen ayri dünyalarin insanlariyiz. Cahillikte master yapmişlar ama kastettigim şey eğitimsizlik değil cahillik. Birde kompleksliler. Bir sürü sorun yaşadik

maalesef orası öyle, hiç bir şey bulamasalar, gözünün üzerinde kaşın var bahane oluyor
Evet. Ben yemekleri yemek masasinda hazirliyorum diye o bile suç oldu biliyomusun. Hanimefendilere beyefendilere güzel güzel sofralar kurdum suç oldu. Oysa yere sofra acip 2 çeşit yemek yapipi herkes ortadan yeseydi masaya pecete bile koymasaydim o zaman mutlu olacaklardi

Kullanmasanda duruyor bir kenarda. Sonuçta var mi var. Millet zaten dedikodu yapmak için bahane arar. Dantelin olmazssa onu bile elestirirler

Evet o yüzden ince eleyip sık dokuyup öyle bakakalmalarını sağlamak istiyorum

Evet o yüzden ince eleyip sık dokuyup öyle bakakalmalarını sağlamak istiyorum
O bile laf olur. Benim ev döşenirken kaynanam anneme dedi ki öf ne kadar çok eşya almişsin. Çok olmasini da laf etti. Kendi kizini dogru duzgun bisey almamis. Aşağilik kompleksleri kabardi

Ben buna şöyle bir yorum getireyim doğru mu yanlış mı bilemem ama. Bazı kompleksli insanlar kendileri yapamadıkları şeyi başkası yapınca onu yerden yere vururlar. Kendilerinden daha iyi olan birini gördüklerinde mutlaka onu yaftalamak için bir sebep ararlar.

Seni tebrik ediyorum aynen öyle bunlarda. Aslinda ben olsam ben kaynana olsam hoşuma gider gelinimin çeyizi ne güzel diye. Görümcemin kiskancliklariyla filan uğrastim. Kendisiyle beni kiyasliyo. Ben kaç sene afedersin eşşek gibi çaliştim parami kazandim gittim aldim herşeyimi şükürler olsun

O bile laf olur. Benim ev döşenirken kaynanam anneme dedi ki öf ne kadar çok eşya almişsin. Çok olmasini da laf etti. Kendi kizini dogru duzgun bisey almamis. Aşağilik kompleksleri kabardi
Biraz okudum, ama ailesi böyle, eşin de senin böyle bir aile yapısına uyum sağlamakda zorlandığını bile bile içli dışlı olmak istiyorsa hatalı olan odur. yani herkesin bir görüşü, kişiliği var. uyuşamadığın, anlatamadığın ve seni anlamayan insanlarla vakit geçirmezsin zaten, fakat iş kötü niyetle yapılıyorla, çekersin elini ayağını, kesersin muhabbetini, işte eşinin ailesi olunca öyle olmuyor maalesef, kesip atamıyorsun. mutlaka görüşüyorsun ama az görüşmek, mesafe koymak da bir seçenek. eşinin bunu anlaması lazım.

Bunlar öyleinsanlarki mesafe koymayi bilemiyorlar. Ben zaten bir süre sonra mesafeli oldum çünkü daha büyük sorunlar çıksın istemedim ama olay çıkti sonra tartisma oldu tamamen iliskiyi kestim esim de bana hak verdi ve asla görüş demedi ama nereye kadar işte artik o da sorun etmeye basladi. Cahille uğrasilmiyor. Çok güzel bir söz var, cahil dostun olacağına akıllı düşmanın olsun

Allah allah ya eksik olsa suç, tam olsa suç. Onlara neyse artık sizin yaşayacağınız eve müdahale ediyorlar. Onu da kıskançlıktan yapıyorlar hep.
Evet evet dışardan gelen insanlar olsa baya överler ne kadar iyi gelini var herşeyi güzelce almış etmiş diye. Sanırım çekemiyorlar kendilerinden daha üstün olan gelinleri.Kendiniz çalışıp almışsanız hele daha bir değerlisiniz herkesin gözünde ama onlar da bunu bildikleri için kıskançlıktan öyle diyorlar..

ne kadar kötü de olsa anne annedir. hiç görüşmediğin zaman adam sana hak verse de bir tarafı eksik kalır. bunu söyleyemez ve farklı şekillerde tepki koyar. aileyle ilişkileri kesecekseniz bile bu senin isteğinle olmamalı. o kendisi bitirmeli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…