Gece 24'den sonra

çift ana dil muhabbeti bizim gibi ülkelere mahsus canım ya.. aynı dili konuşan ailelerde anadil 1 tanedir.. diğeri aracı dildir.. hayatının gerekli bölümünde kullanırsın.. biz aksanlarını bile taklit etmeye çalışırız.. japonlar, ruslar, almanlar, italyanlar kendi aksanları ile ingilizce konuşur bilirsin..
kızım bilingual.. zaten çift anadilli.. annem alman benim.. ben de kızım gibi 2 dilli büyüdüm..

Yillar önce gazete de okumustum. Bazi ailelerde anne ingilizce baba Türkçe, (yada tam tersi) konusuyor cocukla, cocuk her iki dilide ogreniyormus. Ev içindeki tum konusmalar boyleymis. Dogrulugu tartisilir ama ilginc gelmisti bana. Senin esin mi alman yoksa kizin anneannesiyle mi Almanca konusuyor?

Bu ne acele, arkanızdan atlı mı kovalıyor.. : )

Bosver canım...Bugün neseli gördüm seni, sevindim : )

Hos geldin bebem.

Kimse adama suc bulmaz ki, gelir gene seni ayıplarlar öyle cıksa zaten, milletin anlayısı bu.

Evet aynen öyle canim yine laf bana gelir.
Ben erken yasta evlenmeye erken yasta anne baba olmaya, helede evlilik henuz oturmadan cocuk sahibi olmaya karşıyım. O yüzden bu konida yorum yapmiyorum

Lorin bana bi oyun dedi, topfarm diye, çiftçilik oyunu, ay bırakamıyorum elimdem. Öğrencilerden biri farketti bugün, maskara oldum, oturup oyun muhabbeti yaptık veletlerle :-)

Annem ben hic oyunlardan anlamıyorum ya, bir tek kingdom rush ile world of goo oynadım.
World of goo cok güzel bu arada, denge oyunu. : ) Bilgisayarda oynuyordum ama, tablete bilmem neye uygun mu bilmiyorum.

Ben erken yasta evlenmeye erken yasta anne baba olmaya, helede evlilik henuz oturmadan cocuk sahibi olmaya karşıyım. O yüzden bu konida yorum yapmiyorum

bnce bu herkese gore farklilik gosterir. 22 yas bnce evlilik icin cok erken deil. Bnce bunun iyi yonleri de var.

Siz de şimdi oyuna bakıyosunuz de mi ..

Yok gı, ne oyunu : )

Öyle ben de katıldım...

Kızlar bu arada bu arko'nun nem serisi yogurt bögürtlenlisi cok guzel kokuyor, elimi yicem nerdeyse...Bir de yımısacık oldu. Fiyatından beklenmeyen performans. : ) Ne alaka bilmiyorum elime sürdüm simdi, bugün aldım, deyim dedim.

X