Gece 24'den sonra

Ya bu aralar millet takmış çiftdilli olsun diye ondan, tabi kreşler de kar peşinde olunca. Sanki haftada 10 saatle çift ana dilli olacak çocuk. Zaten yaş da geçmiş oluyor ama anlatamıyorsun işte. Almancayı nerden söktü?

çift ana dil muhabbeti bizim gibi ülkelere mahsus canım ya.. aynı dili konuşan ailelerde anadil 1 tanedir.. diğeri aracı dildir.. hayatının gerekli bölümünde kullanırsın.. biz aksanlarını bile taklit etmeye çalışırız.. japonlar, ruslar, almanlar, italyanlar kendi aksanları ile ingilizce konuşur bilirsin..
kızım bilingual.. zaten çift anadilli.. annem alman benim.. ben de kızım gibi 2 dilli büyüdüm..

çift ana dil muhabbeti bizim gibi ülkelere mahsus canım ya.. aynı dili konuşan ailelerde anadil 1 tanedir.. diğeri aracı dildir.. hayatının gerekli bölümünde kullanırsın.. biz aksanlarını bile taklit etmeye çalışırız.. japonlar, ruslar, almanlar, italyanlar kendi aksanları ile ingilizce konuşur bilirsin..
kızım bilingual.. zaten çift anadilli.. annem alman benim.. ben de kızım gibi 2 dilli büyüdüm..
Ben isterdim çift dilli olsun. İster ana ister ara, iki dil bilsin yani. Evet konuşmada sıkıntılar oluyor ama ilerisini düşününce, daha iyi gibi. Sence nasıl, sıkıntıları neler, pek de hoş bir şey değilmiş gibi yorumların, merak ettim :)

1yıllık evliyim. 4 ay once 2 aylik bi düsügm oldu. Suan cocuk istiyorum. Sen nelr yapiosn

Bu ne acele, arkanızdan atlı mı kovalıyor.. : )

kissnookums kissnookums neyin var şekerim kim sıktı canını

Bosver canım...Bugün neseli gördüm seni, sevindim : )

Hos geldin bebem.

Sağol tatlim. Küs de olsak adami ütüsüz gömlekle gönderemezdim. Aman Allah ım ne kadar fedakarım :KK76:

Kimse adama suc bulmaz ki, gelir gene seni ayıplarlar öyle cıksa zaten, milletin anlayısı bu.

X