Geç oldu kizlar ama işte buda benim doğum hikayem...

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
evettt sonunda yazıyorum nihayet sizlerle paylaşıyorum doğum hikayemi...

27 haziran cuma günü oldu ne olduysa...
sabah kalktım eşimle çarşıya çıktık kıyafet felan aldım. sonra eşim 2 buçukta işe gitti. ben başladım temizlik yapmaya camdır yerdir derken saat gecenin 11 i anca bitti temizlik. ama bende tık yok diyorumki gelmicek benimn oğlan o kadar temizlik yaptım banamısın demedi. neyse eşim gelmeden duşa girdim malum olmuş gibi abdest aldım eşim geldi tutturdum pastaneye gidelim canım pasta istiyo dedim. oda yoruldum falan diye bana söyleniyo. pastanedede eşime dedimki hadi hastaneye gidelim. eşim diyoki delimisin sanki doğurcan sen boşuna beklem daha 1 haftası var diyo. e ben tutturdum bi kere hastaneye gitcem nst ye bağlancam. eve geldik sağlık karnesini aldık sigorta hastanesine gittik. ama eşim nasıl kızgın boşu boşuna beni yoruyosun sabah gitsek nolur sanki diye. ama bende bişey yok keyfi gidiyom hastaneye. ben diyodum gezerken doğurcam diye hakkaten öyle oldu kızlar önce pastane sonra hastane nasıl ama...
ee hastanede ebeler baktı 2 cm açılma var nst de baktılar doğum başlamış saat gecenin 2 si bu arada. dedilerki hiç beklemeyin doktorunuza gidin dediler aradık doktoru eşim evden eşyaları aldı kendi hastanemize gittik. saat 3 buçuk. ebe takip etti lağman verdi.7de doktorumun geliceni söyledi. saat 7 bende sancı mancı yok doktor geldi 4 cm açılma varmış bende tık yok. saat 10 oldu 5 cm olmuş ben de yine sancı yok.serum verdiler doğum kolaylaşsın diye. saat 12 bende yine bi gram sancı yok veee suni sancı verdiler ve kızlar inanın ömrümden ömür gitti. 1 buçuk saat çırım çırım bağırdım. normal doğum diye girdim ama dayanamıyorum bağırıyorum beni sezeryana alsınlar diye.

ebe hazırladı aldı doğumhaneye beni. ebeye diyorum çağır doktorum gelsin tamam çağırcam hazırlayınca diyo. istemiyorum söyle şimdi gelsin ben sezeryan olcam çağır diyorum. ebe tamam dedi sezeryana alcak aradım diyo yalan söylüyosun aramadın çağır gelsin dedim. aradı doktor benim durumumu soruyo ne dedi biliyomusunuz aklıma gelince gülüyorum.-doktor bey sancısı varken bağırıyo sancısı geçince uyuyo. düşünün doğumhanede durumum böyleymiş:roflol::roflol::roflol: doktor geldi doğum başladı. doktora sezeryan olcam doktor bey nolur diyorum adama yalvarıyorum kızım 9 aydır normal istiyodun ya noldu diyo. ben de e siz bana bu kadar sancı çekcemi söylememiştiniz vazgeçtim sezeryana alın diyorum olmaz artık diyo.benim ayaklarımı bağlıyolar ben çekiyorum tekrar bağlıyolar ben çekiyorum çekme kızım ayaklarını doğuramazsın diyo doktorum bende asıl bağlarsanız doğuramam korkuyorum onlardan, bağlamayın beni diyorum.iki ebe ikiside ayaklarımdan tuttular bağlayamadılar beni. neyse bağır çağır bende hal kalmadı. en son doktora çok kısık bi sesle -doktor bey ben dayanamıyorum beni bayıltın ben ölüyorum yoksa dedim. ve bi sancı bir çığırdım gerisini hatırlamıyorum beni bayıltmışlar.saat 2 de doğum bitmiş bebeği vermişler.

saat 3 te doğum bitip dikişlerim felan atıldıkdan sonra beni sandalyeyle içeri götürmüşler. ben -kuzum nerde, kuzum nerde diyomuşum durmadan. eşimde işte oğlumuz demiş göstermiş. bende bu neee demişim.:roflol: kardeşim kayınvalidem felan emzirtmiş oğlumu ben baygınken. sabaha kadar atamadım narkozun etkisini.

ama kızlar hatırlayınca hala ağlayasım geliyo hiç sancım yoktu suni sancı mahfetti beni.anlatarak olmuyo yaşananlar kelimelere dökülmüyo.benim doğumum çok zor oldu.ama şunu anladımki annelik gerçekten çok kutsal bişeymiş. yoksa o acılara nasıl dayanılır.allah hepinize kolay doğumlar yapmasına yardımcı olsun inşallah. öpüyorum hepinizi.

• Konu Sahibi EU1
arkadasım tebrik ederim seni..
bebegini kucagina alınca yasananlar unutulur..
ben kac gundur 3-4 saatlik uykuyla duruyorum..
kac kere agladım ona bir sey olur diye
lohusalık sendromunu fazlasıyla yasıyorum yani
allah yardımcımız olsun :)))

• Konu Sahibi EU1
Hay Allah gecmis olsun canim allahim ne guzel zor olmus ama olsun yavrularimiza deger bence
gercekten o sancilar anca yasaninca belli oluyor nasil oldugu allah kurtarmis
doya doya saril yavruna :teytey:
darisi bizlerin basina yoruldum artiksenağlama
sag selim alalim artik insallah a.s

• Konu Sahibi EU1
canım hadi gözünaydın allah uzuuun ömürler versin bebeğine.bişey sorucam epidural yaptırmadın sanırım ve sen baygınken nası normal doğum oldu anlamadım :sm_confused:

• Konu Sahibi EU1
canım hadi gözünaydın allah uzuuun ömürler versin bebeğine.bişey sorucam epidural yaptırmadın sanırım ve sen baygınken nası normal doğum oldu anlamadım :sm_confused:

teşekkür ederim kızlar darısı hepinizin başına. genciza canım bebek gelmişti zaten kafası ama ben daha fazla o acıya dayanamadım beni bayıltın dedim ama ne yolla bayılttıklarını bilmiyorum ben kendimden geçmiştim. zaten doğumuda baştan bayılmadan istediğimi söylemiştim ama dayanamayınca doktor bayıltmış. yani uygun bi bayıltma yöntemi bulmuş demekkia.sa.sa.s

• Konu Sahibi EU1
Canım benim kendin kaşınmışın. Ne işin var doktorda sancın yok bir şeyin yok.Evde olsan belki suni sancı olmadan açılacaktı. Ama içine doğmuş sanki. Allah bebeğini sana bağışlasın.. Tebrikler. Darısı başımıza

• Konu Sahibi EU1
ayy canım cok gecmiş olsun büyük bişi atlatık gercekten ne sancılar ne agrılar cektik ama sonuc mükkemel oldu
yazık cektigin okadar sancıya agrıya valla sezeryan olsaydın bu kadar cekmezdin eminim neyse artık olan oldu kuzularımız kucaklarımızda bunlarda bize hatıra bir anı olarak kaldı ee bbu kadar güzel bişeye kavuşurken acılarıda yanında yaşamak gerekirmiş tekrar cok gecmiş olsun en kısa sürede iyileşir kendine gelirsin inş.

• Konu Sahibi EU1
tebrikler allah analı babalı büyütsün canım darısı bize inşallah

• Konu Sahibi EU1
tebrikler canım allah analı babalı büyütsünn darısı bizlere inşallah sular seller giibii inşallah...

canım tebrik ederim gözün aydın çok sevinsim dogumunun olmasına ... ne güsel aldın işte bebişini kucagna.. allahım analı babalı büyütsün bebişini buarada baya komik başlamış ama pastane hastane:) darısı bizlere inş.

bende senin gibi sancısız falan gittim gece acile günüm doldugu için yatırdılar bastılar suni sancıyı yemin ederim ölmek istedim sancıyı çekerken ben 4,5 saat çektim suni sancıyı.bunda gitmicem acile falan sancı sıklaşınca gidicem dersimi aldım

sancımı iyki evde çekmişim sırf suni sancı istemediğim için hastaneye gitmedim hastaneye gittiğimde 8 cm açılmam vardı bende nerdeyse yolda doguracakmışım be:roflol: tebrik ederim canım saglıkla buyut yavrunu amin

Tebrik ederim canım Allah analı babalı büyütsün

Gözünaydın tebrikler canım allah analı babalı büyütsünn

tebrıkler canım benım senınkıde benım gıbı zor olmus ama sonucta normal olmus ben sancı cektım 18 saat bıde ustune sezeryan oldum aklım olsa başta olurdum valla kuru sancı derler ya onu çketım ben

Tebrikler canım, allah sağlık versin bebeğine,mutluluklar dilerim, allah bizede nasip etsin inşallah,

güzelim oldu bitti işte...büyük geçmiş olsun...
oğluşun kollarında artık yaa:) keşke evde çekseymişsin sancını, belki suni sancıya gerek kalmazmış...
neyse yaa artık, tebrikler, allah analı babalı büyütsün:)
darısı başımıza...

allah iiliğini versin srose güldüm sabah sabah valla.kız bende adamı bezdirdim ha normal ha normal diye.bendemi yapcam böleee.valla düver drum benii.bu arada tekrar tebrik ederim cınımmm.

canım tebrik ederim.Allahım analı babalı büyütsün inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…