Geç kalmışlık hissi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
‘Başkalarının yaşadığı hayatı neden ben de yaşamıyorum’ kafasından çıkıp kendi hayatınızı düzene sokmaya çalışırsanız, kendinizi geliştirmeyi hedeflerseniz çok daha mutlu olursunuz.
Başkalarına çok odaklayım malesef onun bende farkındayım. Umarım aşabilirim bu özelliğimi.

Teşekkkür ederim cevabın için. Ailemde neyse ki beni hiçbir zaman zorlamadı oku, çalış, evlen diye. Onlara ne kadar teşekkür etsem az. Aile evinde huzurlu hissediyorum zaten. Sadece biraz yaşıtlarıma göre hayata erken atılmadığım için kendimi çocuk gibi hissediyorum. O yönden kötü aile evinde yaşamak.
Aile evinden ayrılıp hâlâ onlara düşkün bir sürü erkek var evlenip eşlerinin de hayatını mahvediyorlar. İnanın hiçbiri kendini hatalı görmüyor. Siz daha sorumluluk almadınız ve aldığınızda nasıl davranacağınızı bilen akıllı bir kadinsiniz belli. Hep biz kadınlar kendimizi sorguluyoruz bu kadar. Boşverin maşallahiniz var

Yeni üyeyim, selamlar öncelikle. 25 yaşındayım. Gençliğimde psikolojik bir rahatsızlık geçirdiğim için ne okuyabildim,ne mesleğimi elime alabildim, ne de evlenebildim. Arkadaşımın 21 yaşındayken 2 çocuğu oldu. Şimdi umursamıyorum ama ben 21 yaşındayken o arkadaşımın haberini aldığımda istemsizce çok üzülmüştüm. Kıskançlık değildi bu. Sadece kendimi aşırı geride kalmış hissetmiştim. Belki doğurmak bir başarı değil ama yine de hayatını bir düzene oturtmuştu. Ben hala şuan aile evinde yaşıyorum. İlişki konularına gelecek olursak o bile geç oldu. İlk flörtüm 25 yaşında bu sene oldu. Her şeyde geri kalmaktan o kadar bıktım ki yaşama hevesim kalmadı. Psikolojik hastalığım şimdi yeni yeni geçiyor ama gençliğim gittikten sonra şuan hastalığım geçse ne olacak? Benim aklım hala giden, yaşayamadığım yıllarda. En güzel yıllarım saçma bir psikolojik rahatsızlıkla geçti ve ben her şeyde yaşıtlarımdan geride kaldım. Bunu ne telafi eder bilmiyorum. Üzgünüm sadece.
Her şeyin başı sağlık ve şu an daha iyiye gittiğiniz için bence sevinmelisiniz, sağlığınızı ihmal etmeyin. En kısa zamanda inşallah sağlığınıza kavuşursunuz.
Bir kere eminim sizde 21 yaşında iki çocuk sahibi olan arkadaşınıza özenmezdiniz. Aslında bunun altında yatan sizin de dediğiniz gibi hayata karşı kendinizi başarısız hissetmeniz bence, ki 25 yaş gayet genç bir yaş. Bir seyleri kacirmis degilsiniz asla. Bu yaşlarımızın değerini bilin, dediğim gibi her şeyin başı sağlık sağlık olduktan sonra her şey tıkır tıkır yoluna girer. Sevgiler

Öncelikle dışardan okulunuzu bitirmeye çalışın
Meslek eğitime gidin bir meslek sahibi olun
Yaşınız o kadar genç ki , daha bir çok şeyi başarabilirsiniz
Evli çocuklu kişileri örnek almayın
Diploması elinde, iş hayatına adım atmış insanları örnek alın

Çok geçmiş olsun 🙏

Öncelikle dışardan okulunuzu bitirmeye çalışın
Meslek eğitime gidin bir meslek sahibi olun
Yaşınız o kadar genç ki , daha bir çok şeyi başarabilirsiniz
Evli çocuklu kişileri örnek almayın
Diploması elinde, iş hayatına adım atmış insanları örnek alın

Çok geçmiş olsun 🙏
Teşekkür ederim geçmiş olsun mesajın için.

Her şeyin başı sağlık ve şu an daha iyiye gittiğiniz için bence sevinmelisiniz, sağlığınızı ihmal etmeyin. En kısa zamanda inşallah sağlığınıza kavuşursunuz.
Bir kere eminim sizde 21 yaşında iki çocuk sahibi olan arkadaşınıza özenmezdiniz. Aslında bunun altında yatan sizin de dediğiniz gibi hayata karşı kendinizi başarısız hissetmeniz bence, ki 25 yaş gayet genç bir yaş. Bir seyleri kacirmis degilsiniz asla. Bu yaşlarımızın değerini bilin, dediğim gibi her şeyin başı sağlık sağlık olduktan sonra her şey tıkır tıkır yoluna girer. Sevgiler
Sonunda beni anlayan biri. Çok teşekkür ederim.

Uzulun madem simdiki yıllarda geçmişin üzüntüsü ile heba olsun gitsin.Bu farkındalığı burası kazandırmaz o sizin göreviniz çok da gencsiniz Biz hayalet insanlar deriz geçmişte debelenip duranlara işte ilahi adalet arayışı olsun intikam olsun yok o gelsin ben onu terkedeyim yok boşandım 2 yıl oldu atlayamadım yok eski eş yok eski sevgili vs vs vs .Belli süre üzüntüyü anlarım beyinde kimyasallar değişir ama bu kronik hale geldimi bazı insanlar o acıyı seviyor.Onun yerine hayatını güzelleştirecek adımları atmayı reddediyor.İnsanlarin ona acimasini ve anlayışlı olmasını istiyor.Yani o acıyı bırakmak istemiyor ona sıkı sıkı titunuyor.Hayat devam eder bazıları hayatını güzelleştirir bazıları yaşarken cehenneme döndürür.Mantik burda devreye girmeli .Bunun telafisi şu olan oldu dehistirilemez her nefes yeni bir şans pişmanlık yok sadece yaşamak gerek hemen şimdi .Bu arada geçmiş olsun atlatmaniza sevindim bunuda belirteyim

Yok daha neler bu nasıl bir bakış açısı. 25 yaş ne ki hayatın daha başlangıcı. Önünde koca bir ömür var. Okumaya, gezmeye eğlenmeye, iş kurmaya her şeye yeter.
Terapi almadıysan terapi al. Kendini başkalarıyla kıyasladığına göre özdeğerin de düşük.
Herkesin hayat hikayesi, yolu farklıdır. Geç kalmak diye bir şey yoktur. Oturup ağlamak sorunlarını çözmez, kağıt kalem al hedeflerini yaz ve gerçekleştir. Bak ben böyle yapınca hayatım düzeldi.

Çok gençsiniz. Kalp atıyorsa zaten hiçbir şey için geç değil... Ben şuan 23-25 yaşındaki halime gitsem, vereceğim çok öğüt olurdu. Yüksek lisans yerine istediğin bölümü oku derdim. Eşin ile evlenmeden olan şeyleri gör, aşk gözünü kör etti senin derdim. Ve resti çek.

Yok daha neler bu nasıl bir bakış açısı. 25 yaş ne ki hayatın daha başlangıcı. Önünde koca bir ömür var. Okumaya, gezmeye eğlenmeye, iş kurmaya her şeye yeter.
Terapi almadıysan terapi al. Kendini başkalarıyla kıyasladığına göre özdeğerin de düşük.
Herkesin hayat hikayesi, yolu farklıdır. Geç kalmak diye bir şey yoktur. Oturup ağlamak sorunlarını çözmez, kağıt kalem al hedeflerini yaz ve gerçekleştir. Bak ben böyle yapınca hayatım düzeldi.
Terapi gördüm de malesef bir işe yaramadı. O yüzden kendi başıma atlatmaya çalışıyorum. Ekim ayında da iş bulmayı düşünüyorum zaten. Bir kaç gün kafamı toparlayayım. Bakalım ne olacak.

Terapi gördüm de malesef bir işe yaramadı. O yüzden kendi başıma atlatmaya çalışıyorum. Ekim ayında da iş bulmayı düşünüyorum zaten. Bir kaç gün kafamı toparlayayım. Bakalım ne olacak.
Tekrar terapiye başlayın. Gerekirse online terapi+terapi kitapları okuyarak kendinizi iyileştirin. Psikonet yayınlarının kitaplarını oku, hayata bakışın değişir. Hatta hayata geç kaldım diye düşünenlerin çoğu ileride daha da başarılı oluyor, çok şanslı oluyorlar. Çünkü yaşayamadıkları yılların telafisini azimli olarak ödüyorlar

Tek derdim doğurmak dedim diye bir şey hatırlamıyorum. Başta da yazdım zaten ne okuyabildim ne de meslek sahibi olabildim diye.
E niye meslek sahibi olmadınız ? Olsaydınız. Önünüze engel çıkartan mı var şu an ? Yaş deseniz daha 25 altı üstü. Kendinizden başka kimseye bir bahane sunamıyorsunuz şu an. Rahatsızlık yaşamışsınız atlattıysanız artık hayatınıza çeki düzen verin ya da bu şekilde onu bunu kıskanarak devam edin ne diyelim.

Boleyn Kizi Boleyn Kizi denen şahıs. Yasak olmasa sana burda çok güzel küfür ederdim ben küfürlerimle meşhur bir insanım. Hani küfür yemediğin için şanslı bil kendini. Bir de komik bir şey varmış gibi konuma gülme emojisi atmış. Rezil yaratık.
Yalnız bu lafları da gurur kaynağı tek şeyinizmiş gibi dillendirmezsiniz ya :KK70: Küfürle meşhurmuş helal o zaman ne diyelim. Başka bir vasfı olmayınca insanın demek ki :KK70:

Yeni üyeyim, selamlar öncelikle. 25 yaşındayım. Gençliğimde psikolojik bir rahatsızlık geçirdiğim için ne okuyabildim,ne mesleğimi elime alabildim, ne de evlenebildim. Arkadaşımın 21 yaşındayken 2 çocuğu oldu. Şimdi umursamıyorum ama ben 21 yaşındayken o arkadaşımın haberini aldığımda istemsizce çok üzülmüştüm. Kıskançlık değildi bu. Sadece kendimi aşırı geride kalmış hissetmiştim. Belki doğurmak bir başarı değil ama yine de hayatını bir düzene oturtmuştu. Ben hala şuan aile evinde yaşıyorum. İlişki konularına gelecek olursak o bile geç oldu. İlk flörtüm 25 yaşında bu sene oldu. Her şeyde geri kalmaktan o kadar bıktım ki yaşama hevesim kalmadı. Psikolojik hastalığım şimdi yeni yeni geçiyor ama gençliğim gittikten sonra şuan hastalığım geçse ne olacak? Benim aklım hala giden, yaşayamadığım yıllarda. En güzel yıllarım saçma bir psikolojik rahatsızlıkla geçti ve ben her şeyde yaşıtlarımdan geride kaldım. Bunu ne telafi eder bilmiyorum. Üzgünüm sadece.

Iste vizyon budur! 🙃

Aslolan ruhtur. Beden kemik ve et yığınından ibaret. Yaşa takılmaya hiç gerek yok. Çünkü ruhun günün herhangi bir saatinde salıncak kurup sallanıyorsa karamsarlığa değer mi ?
Kendi hayatınızı en güzel şekilde yaşayın, ana odaklanın.
Zor süreçlerden geçmişsiniz. Kimseyle kendinizi kıyas yapmayın. Çünkü kimsenin sizin yürüdüğünüz yollarda ayak izi yok. Kendinizi üzmeyin yok yere.

Ya bende zaten içten içe genç olduğumu biliyorum ama gençlik 24 yaşına kadar sürüyor diyenler beni tribe soktu biraz. 25 yaşına girince illa olgun davranmamız bekleniyor. Sinir bozucu bir durum.
Başka insanların düşünceleri sizi neden bu kadar üzüyor? Önemli olan sizin düşünceleriniz!
Yaş grublarına takılmayın. Olgun karakterli olmak evet güzeldir ama olgun karakterli olmak "25 yaşında yeniden okumak, iş kurmak evlenmek vs" için geçtir anlamına asla gelmez. O olgunluk karakterle ilgili.
Size tavsiye ettiğin psikonet yayınlarının kitaplarını mutlaka okuyun, çünkü yaş ve karakter farkını anlamanız gerek.
25 yaşında tabiki de olgun karakterli olacaksın. Olgun karakterli olmak eğlenceli olmamak anlamına gelmez. Olgun karakter hayata daha realist bakabilmek demektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X