Geç kalmışlık hissi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu tarz konular burada çok açılıyor. Herkes aynı hayatı nasıl yaşayabilir ki? En yakın arkadaşlarımın hepsi benden önce evlendi. Benim daha erkek arkadaşım bile yokken hepsinin çocuğu oldu. E sonra ben de evlendim ya da evlenmeyebilirdim. Herkesin bir şeyler yapıyor olması benim de aynı anda aynı şeyleri yapmam gerektiği anlamına gelmez.

Yeni üyeyim, selamlar öncelikle. 25 yaşındayım. Gençliğimde psikolojik bir rahatsızlık geçirdiğim için ne okuyabildim,ne mesleğimi elime alabildim, ne de evlenebildim. Arkadaşımın 21 yaşındayken 2 çocuğu oldu. Şimdi umursamıyorum ama ben 21 yaşındayken o arkadaşımın haberini aldığımda istemsizce çok üzülmüştüm. Kıskançlık değildi bu. Sadece kendimi aşırı geride kalmış hissetmiştim. Belki doğurmak bir başarı değil ama yine de hayatını bir düzene oturtmuştu. Ben hala şuan aile evinde yaşıyorum. İlişki konularına gelecek olursak o bile geç oldu. İlk flörtüm 25 yaşında bu sene oldu. Her şeyde geri kalmaktan o kadar bıktım ki yaşama hevesim kalmadı. Psikolojik hastalığım şimdi yeni yeni geçiyor ama gençliğim gittikten sonra şuan hastalığım geçse ne olacak? Benim aklım hala giden, yaşayamadığım yıllarda. En güzel yıllarım saçma bir psikolojik rahatsızlıkla geçti ve ben her şeyde yaşıtlarımdan geride kaldım. Bunu ne telafi eder bilmiyorum. Üzgünüm sadece.
25 yaşındasın ve "gençliğimde" diyorsun. Ben şok, ben iptal! Sen zaten gençsin.

Arkadaşımın 21 yaşındayken 2 çocuğu oldu. Şimdi umursamıyorum ama ben 21 yaşındayken o arkadaşımın haberini aldığımda istemsizce çok üzülmüştüm.
21 yasinda iki cocuk doguran kisiye özenecek bir vizyonunuz varken genc olsaniz ne olur yasli olsaniz da ne olur. sanki ne kadar guzel bir hayat yasayabilrisiniz ki?

21 yasinda iki cocuk doguran kisiye özenecek bir vizyonunuz varken genc olsaniz ne olur yasli olsaniz da ne olur. sanki ne kadar guzel bir hayat yasayabilrisiniz ki?
Buna özenmekte diyemiyorum. Sadece geri kalmışlık hissi oluştu. Kendimi doğru aktaramadım galiba. Arkadaşımı örnek olarak gösterdim. Neredeyse bütün yaşıtlarım hayatını bir düzene oturttu. Ha evlenerek, ha meslek sahibi olarak. Benim geride kalmış hissetmem çok normal.

21 yaşında 2 çocuk sahibi olmadığın için ne kadar şanslı olduğunu anlamak gerekiyor.
Bilmiyorum. Erken anne olmak bir tık daha iyi gibi. Çünkü çocuğunla beraber büyüyorsun ve ileride çocuğun seni daha genç ve arkadaşı gibi görüyor. Benim annemde erken evlenmiş şuan gözümde hala çok genç ve arkadaş gibiyiz onunla.

Buna özenmekte diyemiyorum. Sadece geri kalmışlık hissi oluştu. Kendimi doğru aktaramadım galiba. Arkadaşımı örnek olarak gösterdim. Neredeyse bütün yaşıtlarım hayatını bir düzene oturttu. Ha evlenerek, ha meslek sahibi olarak. Benim geride kalmış hissetmem çok normal.
Birşey olmaz.ben de senelerimi çöp edip senin yaşında ikinci üniversiteme gittim.mezun oldum.atandım.o yaş kadar karşı cinsle ilgili neredeyse hiçbir şey yaşamamıştım ben de sonradan açılanlardanım.telefi edebilecek zamanın oluyor yani.ama akıllıca davranıp, stratejik hareket etmelisin kariyer konusunda.en kısa yolu seçmeye çalış.gerçekçi davran.

Ya bende zaten içten içe genç olduğumu biliyorum ama gençlik 24 yaşına kadar sürüyor diyenler beni tribe soktu biraz. 25 yaşına girince illa olgun davranmamız bekleniyor. Sinir bozucu bir durum.
Yeni yaş tanımlarına göre, 24 yaşa kadar ergenlik, 40 yaşa kadar da gençlik deniyor.

Ya bende zaten içten içe genç olduğumu biliyorum ama gençlik 24 yaşına kadar sürüyor diyenler beni tribe soktu biraz. 25 yaşına girince illa olgun davranmamız bekleniyor. Sinir bozucu bir durum.
Olgunluk , yerine göre davranmaktır. O yüzden bu yaşın insanı böyle olmalı, şu yaşın insanı şöyle olmalı diye bir şey yok. Onu diyenlerin ruhu , çukura çoktan girmiş haberleri yok, yazık!

Ayrıca olgunluk meselesi çoğu zaman kişiye bağlı. O yüzden evlenen herkes, meslek sahibi olan herkes olgun değil. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Bir insan 10 çocuk istemiyorsa 30 yaşında da ilk çocuğu olabilir, 40 yaşında da....

Emeklilik için ortalama çalışma süresi 25 yıl desek ( sadece örnek) sen 30 yaşında çalışmaya başlasan 55 inde emekli olsan. 80 yaşına kadar yaşayacağını var saysak 55 inde farklı bir iş yapıp ondan da emekli olabilirsin.

Kabaca örnekler verdim, detaylara girsek çıkmayabiliriz. :)

Özetle yaşın daha genç, o yüzden millet kendi yolunu öyle veya böyle bulmuşken sen de kendi hayatını şekillendir. Her şeyden önce güzel bir mesleğin olsun, kendi paranı kazan.

Bilmiyorum. Erken anne olmak bir tık daha iyi gibi. Çünkü çocuğunla beraber büyüyorsun ve ileride çocuğun seni daha genç ve arkadaşı gibi görüyor. Benim annemde erken evlenmiş şuan gözümde hala çok genç ve arkadaş gibiyiz onunla.
Yaşamadığın için bunun ne kadar yorucu ve yıpratıcı olduğunu bilmiyorsun. Hayattaki tek sıfatın şuan kendin olmak. Bunu iyi değerlendir. Birinin annesi, birinin karısı olmak ve bunun çok erken olması insandan çok şey alıp götürüyor.

Yeni üyeyim, selamlar öncelikle. 25 yaşındayım. Gençliğimde psikolojik bir rahatsızlık geçirdiğim için ne okuyabildim,ne mesleğimi elime alabildim, ne de evlenebildim. Arkadaşımın 21 yaşındayken 2 çocuğu oldu. Şimdi umursamıyorum ama ben 21 yaşındayken o arkadaşımın haberini aldığımda istemsizce çok üzülmüştüm. Kıskançlık değildi bu. Sadece kendimi aşırı geride kalmış hissetmiştim. Belki doğurmak bir başarı değil ama yine de hayatını bir düzene oturtmuştu. Ben hala şuan aile evinde yaşıyorum. İlişki konularına gelecek olursak o bile geç oldu. İlk flörtüm 25 yaşında bu sene oldu. Her şeyde geri kalmaktan o kadar bıktım ki yaşama hevesim kalmadı. Psikolojik hastalığım şimdi yeni yeni geçiyor ama gençliğim gittikten sonra şuan hastalığım geçse ne olacak? Benim aklım hala giden, yaşayamadığım yıllarda. En güzel yıllarım saçma bir psikolojik rahatsızlıkla geçti ve ben her şeyde yaşıtlarımdan geride kaldım. Bunu ne telafi eder bilmiyorum. Üzgünüm sadece.
Herşeyin var bir sebebi. Allah yardımcınız olsun. Birşeye geç kalmış değilsiniz olması gereken zamanda oluyor yaşayacaklarinjz. Yaşınız küçücük daha 25 nedir ki güzel günleriniz olacak inşallah. Aile evinde güvende mutlu huzurlu olmak kadar güzel birşey yok inanin. O çatının kıymetini bilin. Telafi edilecek bir şey yok siz atılın bir işe veya okula dışardan açıktan okuyun. Bir döngüye girince herkese yetisirsiniz misler gibi.

25 yaşındasınız ve gençliğim gitti diye mi uzuluyorsunuz? Böyle davranıp kafanızı kuma gomerseniz bir bakmışsınız 50 li yaslardasiniz işte o zaman haklı olacaksınız şimdi değil.

Gençken yaşaman gerekenler ne olacak? Madem o kadar önemli erken doğurmak herkes 14 yaşında doğursun.hayatta başka yaşanacak, tecrübe edilecek şeyler yok mu? Sürekli herkese ters ters cevaplar veriyorsun ama kafa yapın bence olgunlaşmamış.

Doğur 3-5 tane farkı kapatırsın

Daha çok gencsın.

Gençken yaşaman gerekenler ne olacak? Madem o kadar önemli erken doğurmak herkes 14 yaşında doğursun.hayatta başka yaşanacak, tecrübe edilecek şeyler yok mu? Sürekli herkese ters ters cevaplar veriyorsun ama kafa yapın bence olgunlaşmamış.
1 kişiye ters cevap verdim o da dalga geçer gibi yazdığı için. Başka kime ters cevap verdim? Kafa yapım zaten olgun değil, o konuda haklısın.

Herşeyin var bir sebebi. Allah yardımcınız olsun. Birşeye geç kalmış değilsiniz olması gereken zamanda oluyor yaşayacaklarinjz. Yaşınız küçücük daha 25 nedir ki güzel günleriniz olacak inşallah. Aile evinde güvende mutlu huzurlu olmak kadar güzel birşey yok inanin. O çatının kıymetini bilin. Telafi edilecek bir şey yok siz atılın bir işe veya okula dışardan açıktan okuyun. Bir döngüye girince herkese yetisirsiniz misler gibi.
Teşekkkür ederim cevabın için. Ailemde neyse ki beni hiçbir zaman zorlamadı oku, çalış, evlen diye. Onlara ne kadar teşekkür etsem az. Aile evinde huzurlu hissediyorum zaten. Sadece biraz yaşıtlarıma göre hayata erken atılmadığım için kendimi çocuk gibi hissediyorum. O yönden kötü aile evinde yaşamak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X