Gebelikte vajinal varis

Oyy siz sonlara gelmişsiniz. Allah saglikla kucağınıza almayı nasip etsin
Varis corabiniz sizi rahatsiz etmiyor mu? Beni çok sıkıyor. Uyluga kadar olanını kullanıyorum hatta kullanamıyorum. Hamile iken külotlusu daha çok sıkmıyor mu sizi?

Amin allah razı olsun hepimiz sağlıcakla kucağımiza alalim inşallah. Mecburen külotlu corabi kullanıyorum doktor onu kullan dedi. Kullandigimdan beride agrilarim hafifledi. Cati kemiklerim falan çok ağrıyordu. Simdi yatarken çıkarıyorum o zaman bile ağrı oluyor . Sıkması agriyi hafifletiyor

bendede vardı hem vadende hem vulvada. çok zorlanmıştım 20ci haftadan sonra aşırı ağrılarım oluyordu. ama ben normal doğum yaptım. bazı doktorlarda bu durumun sezaryene engel olduğunu söylüyorlardı

Evet sezeryan onermeyen doktorlar da varmış . Hatta başka bir ilde ebe arkadaşıma sordum. Doktorlar genellikle varis varsa normal yaptırmaya çalışır dedi. Çünkü sezeryan daha komplikeleri fazla olan bir yöntem dedi. Bana da çok mantıklı gelmişti.

Of bendede çıkıyor gebeyken 2.kızımda çıktı baya baya büyüktü vaninanın jer iki tarafındada vardı baya zorlamdım her anlamda ama normal doğum yaptım kesiyi ona göre atıyorlar canım benim kesilerim hep makat tarafındayfı malesef bu gebeliğimdede çıktı ama sezeryan olacağım için takmıyorum fazla genelde doğu dan sonra kayboluyo bazende hafif belirgin kalabiliyor

Benim de çatı muayenemde doktor varisimin olduğunu söylemişti büyüktü de. Ama normal doğumla ilgili bir şey demedi . Normal doğum yaptım fakat sancım biraz fazla oldu varisten kaynaklı olabilir dendi.

zehra12 sorunun cevabı burada
Yusuf hocayı takip ediyorum. Görmüştüm sağol canım.
Peki makat tarafa doğru atınca dikiş ağrın çok olmuyor mu doğumdan sonra? Doktor makata kesi atarsak makat kasların yırtılır falan dedi, gözümü korkuttu yani.
Bide şimdi neden sezeyan oluyorsun?

Canım arkadaşımın kardeşi ilk gebeliğinde hiç sorun yaşamamış. Şansına ikinci gebeliğinde vajinal varis olmuş. Bir kaç farklı doktora gitmiş biri riskli diye kabul etmemiş yani. En son çok meşhur bir doktor var konyada. Kadın doğumcu Ali Acar son ayında kızı kabul etti. Doğurttu. Bebişi çok iyi durumda. Sormak istediğin ne varsa arkadaşıma sorabilirim.

4.gebeliğim 2 si normal doğum 3.sezeryan oldum 2. Doğumumda kızım sıkıştı ebeninde cahilliği sol omuz takılması sonucu ebenin boynunu çekmesiyle sinirleri ağır hasar aldı çok kötü günler yaşadım o kolun felçli gibi kalması allah kimseye yaşatmasın neyse 3. Gebdliğimde korktuğum için sezeryan oldum e haliyle artık normal doğum çok zor zaten istememde yeterki evlatlarım sağlıklı olsun ilk 2 sinde makata doğruydu kesilerim ama öyle kasları yırtıcak kadar derin atmıyorlar zaten yüzeysel kesiler doktor çok önemli tercihinizi iyi yapın lütfen tecrübeli doktor bulun lütfen

Aynen öyle demişti benim doktorum

Allah yardımcın olsun inşallah. Benim de son bir ay kala hemoroid sorunu olmuştu ve bağırsak sarkması yaşadım. Çok aşırı kilo da almadım toplam 10-11 kilo aldım. Zayıf başladım hamileliğe. Bebeğim de 3800 doğdu ve aşırı baskı ve ağrı vardı. Allah'ım hatırladıkça bile kötü hissediyorum. En iyisini uzman bir doktor bilir tabiki ama bence 3.doğumun ve zaten çook kolay doğuracaksın inşallah. Ben ikinciyi bile çok kolay doğurdum.. yine de en önemlisi senin ve bebeğinin sağlıklı olması. Rabbim yardımcınız olsun inşallah. Gönlünü ferah tut.

Ayy gönlüme su serptiniz. 2. Doğumum Cook kolay oldu. Allah herkese öyle doğum nasip etsin. Bana da bu kolay olacakmış gibi geliyor.

35 haftalığız benzer bir durum bende de var oldukça büyük bir varis ve içlere doğru ilerlemiş durumda ne kalp damar doktoru ne kadın doğum doktorum muayene dahi etmedi normal doğuma engel değil dediler her kontrolümde ısrarla belirtiyorum doktoruma oldukça ilerlemis durumda diye normal doğum yapabilirsin diyor ama ne olur bilmiyorum

Allah hayırla kucağınıza almayı nasip etsin
Benimde asıl gittiğim eğitim araştırma oralı bile değil. İnsaAllah herşey güzel geçer bir silorun olmaz. Peki size kan sulandırıcı verdiler mi?

Doktor normal olmaz diyorsa sizde ki israr neden anlamadim. Yok israrci degilim diyorsaniz soru ne tam olarak? Herkesin durumu kendine ozel, onlara olan size olmuyor belki. Saglikli dogumlar. Doktor ne derse o

Allah hayırla kucağınıza almayı nasip etsin
Benimde asıl gittiğim eğitim araştırma oralı bile değil. İnsaAllah herşey güzel geçer bir silorun olmaz. Peki size kan sulandırıcı verdiler mi?
Benim pıhtılaşma sorunum olduğu için hamileligimin başından beri kan sulandırıcı iğne kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…