Gebelikte vajinal varis

zehra12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2020
837
893
34
Merhaba hanımlar. 3. Ayimdan itibaren vajinal varisim var. Şuan 25+5 haftalık gebeyim. İlçede bulunan doktorum varisimin çok büyük olduğunu kesinlikle normal doğum yapmamam gerektigini söyledi. Kesi gerekirse kesi atacağım yerde varisin var.baska yerede kesi atarım ama bu seferde makata çok yakın olur. Doğumdan sonra çok zorlanirsin dedi. Bundan önce 2 normal doğum var. Varis onlarda yoktu. İlde ki eğitim araştırma Hastanesi'nde çok üzerinde durmadılar. Son ayında bakar duruma göre karar veririz dediler. Benim gibi olan anneler nasıl bir süreç geçirdiniz? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Merhaba varis nasıl oluyormuş bi belirtisi var mı

Merhaba 2 normal doğumum var ikincisinde 20. haftada vulvada vâris vardı. Açıkçası hiçbir doktor da anlamadı. İkinci doğum olduğu için zaten kesi açılmadı. İçte hiç yırtılma olmadi (ki ilk doğumda coktu) dış kısım yani varis olan yerde yırtılma oldu. Aşırı kanama olmadı, sadece dikiste doktor zorlandı. Şimdi yine hamileyim ve normal istiyorum. Bence tek doktorla sınırlı kalmayın. Mümkünse devlet hastanesinin de görüşünü alın. Çünkü mecbur olunmadikca sezeryana yonlendirmezler. Yazık 3. dogum cok da rahat dogurursun emin olmadan tamam demeyin derim

Benimde vardı ama doğuma engel değil demişti doktorum. Benim acilmam yoktu diye mecburi sezaryen oldum. Bende başka doktorlara da danışın.

Dr bende de olduğunu söyledi vajinanın içinde ama normal doğuma engel felan demedi benimki o kadar büyük değil sanırım ama çok ağrı yapıyor aşağıya çok baskı hissediyorum sizde durum nasıl

Nasil tespit edildi? Ultrasonda dr gorebiliyor mu

Merhaba varis nasıl oluyormuş bi belirtisi var mı
Benim sağ diz arkamda gebelik öncesi hafif varisim vardı. 3. Ayıma kadar diz arkam çok çoğaldı. Ve 3. Ayında vajinamda belirdi. Kan dolaşım bozukluğu. Bacaklarımda görüntü bozukluğu dışında bir belirtisi yok. Vajinamda kimi ilk baskı zannettim. Bebek cikacakmis dusecekmis gibi hissediyordum. Sonra bigun banyoda vajina sağ alt dudağın sis olduğunu farkettim.

Varisiniz çok buyuk muydu? Benimkisi parmak kalınlığından bile daha kalın. Ve üzerinde fazla yine damarlar var. Sezeryan olmamı soyleyen devlet hastanesindeki doktordu. Ama doğumu orda düşünmüyorum. Eğitim araştırmada da doğum yapacağım. Orasida son ayında bakıp karar veririz dediler hiç bakmadilar bile. Ama 28. Haftadan sonra kan sulandırıcı başlayacağını söylemişti doktor.

Dr bende de olduğunu söyledi vajinanın içinde ama normal doğuma engel felan demedi benimki o kadar büyük değil sanırım ama çok ağrı yapıyor aşağıya çok baskı hissediyorum sizde durum nasıl
Özellikle sabahları yataktan kalkınca büyük bir ağrı hissediyorum sonra geçiyor. Gün içerisinde ayakta çok durarsam baskı hissi oluyor ve ağrı. İstemsizce elimi oraya götürüp varis kısmını bastırıyorum yada yukarı kaldırıyorum öyle diyim.

Kilo probleminiz varmıydı

Evet büyüktü dışarıdan baya elle hissedilir ve dediğiniz gibi kalın. 2. 3. Doğumda olan bir durummus, toplardamara bebek damara baskı yaptığı için oluyormuş, varis sonradan duzelir mi çok emin degilim çünkü son aylar bebek daha da agirlasacak, hakkımızda hayırlısı olsun

Merhaba, bende 2. Bebegime hamileyim. Gebe kaldigimdan gunden beri ilk once bacaklarimda varis oluştu. Daha sonra hafif bi kanamam oldu 22 haftalikken varislerden dedi doktorum. 30 haftalikken de baktim özel bölge de sislikler var oralarda sismeye başladı. Kadın doğum doktorum kalp damar a gitmemi söyledi varis çorabı giyiyordum zaten ama kulotlu giymem gerektiğini söyledi. Doguma 1 ay kala da kan sulandirici başlayacağız dedi başladık. 38+5 haftalığız şuan. Normal dogum yapamaz sin demedi doktorum. Sizinki cok ilerlemiş olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…