Gebelikte ortaya çıkan hpv

Yalnizkus3108

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2020
173
79
Arkadaşlar merhaba ben 20 haftalık gebeyim ve hpv testim pozitif geldi yaşımda 25 . Başına gebelikte bu tarz durumlae gelen ve atlatanlar varmı ? Daha önceki konuları okudum ama yinede sormak istedim. Genital bölgemde 1 haftanın içinde bi kaç tane siğil çıktı ve öylelikle hastaneye gittim .Birde ben daha genotipleme tahlili yaptırmadım . Hangi hpv tiplerine sahibim bilmiyorum. 30.yaş altına genotipleme tahlili devlet hastaneleri veya üniversite hastaneleri yapıyormu ? bilginiz varmı acaba maddi açıdan çok sıkışık durumdayken bu başıma geldi bulunduğum ildede sadece 1 tane özel hastane var ve ben tahlil olsun tedavi olsun devlette yaptırmak istiyorum ama bir bilgisi olan varmı ?

Bende aynı dertten mağdurum daha doğrusu 2 senedir uğraşıyorum ama gebelik yok bende bildiğim kadarıyla gebelikte doğum şekli dışında bir problem olmuyor ve genotiplemeye ne devlet ne tıp hiçbiri bakmıyor hatta ketem bile bakmıyor. Bende 27 yaşındayım. Doktorunuz eğer sıkıntı olmazsa smear yakma dondurma gibi prosedürleri uygular. Birde aşı şart. Muhtemelen siz şimdi yapamazsınız ama doğumdan sonra süte karışma riski yoksa.ilk aşı olun. Benim çok aşırı çıkıyordu ve ilk 1 tane çıktığından beri takipte olmama rağmen
En son 3 doz aşımı oldum eşim de kendinde olanları yaktirdi. Çıkanları anesteziyle yaktılar ve smear hpv testim negatif geldi şükür. En önemlisi panik yapmayın dua edin cidden başka birşey yok. Ama dedigim gibi genotip yapmıyor çoğu yer. Oda önemli değil zaten siğil varsa eğer 16 ve 18 pek çıkmıyor. En tehlikelilerde onlar. Asi olduğunuz zaman rahatlarsiniz siğil çıkmasında azalıyor. Rabb'im şifa versin sakın kafaya takıp pek araştırmayın. Geçiyor eninde sonunda:)

Merhaba , ben de şu an 15 haftalık hamileyim. 9 haftalık hamileyken siğiller çıktı malesef. Kendi doktorum hamilelikte hpv ve smear yapılmasının anlamsız olacağını söyledi , müdahale edemeyiz dedi. Doğumunda kesin sezeryan olacak dedi. Benim tabi içim rahat etmedi. Hacettepeye gittim. Yaşımda 28 bu arada. Üstteki arkadaş devlette test yapılmıyor denmiş ama üniversite hastanesinde bana hpv genotiplendirme testi ve Smear testi yapıldı. Yalnız sadece yüksek riskli tiplere bakılıyormuş testte negatif geldi benim. Yani hpv pozitifim ama düşük riskliler. Onun hangi türü olduğunu bilmiyorum. Smear sonucuna göre özelde başka bir doktora daha gidicem ben. Kendi doktorum hamileyken yaktırmanın düşük riski oluşturabileceğini söyledi. Yakalım diyen doktorlarda var. Benim vajina girişi ve rahim ağzında da olduğu için sezeryan olacağım kesin ve doktor takibi ile artışa göre bir ihtimal yaktırma olur ama istemiyorum hamilelikte. Umarım bu süreci rahat şekilde atlatır sonrasında da tedavimizi oluruz bu arada hacettepedeki doktor profesördü ve yakmamızda sakınca yok istersen şimdi yakalım dedi, ben istemedim. Çünkü tekrar çıkma ihtimali de var. Anestezi ile yakılıyor mu hamileyken onu da bilmiyorum henüz. Ben de maalesef yeni yaşıyorum bu süreci. Bir şey öğrenirsem haber veririm ama çok geçmiş olsun ikimize de

Verdiğin bu güzel bilgiler ve cevaplar için çok teşekkür ederim evet gebelikte yaktırma işi biraz riskli bide anestezi.ile yakılıyor onuda gebelikte zaten önermiyorlar bide zaten tekrarlayacağı için pek kimse yapmak istemiyor. Bana özelde gelin genotipleme için tahlil alalım dediler yani.hpv pozitif çıktım genotipleme için tekrar çağırdılar ama 3000 tl gibi bir para istediler bende devlette yada üni hastanesinde imkan varsa ya da daha uygunsa yaptırırım diye özele gidip tahlil vermedim . Hacettepede genotipleme tahlilini ne kadara yaptırdınız yarı özel gibi oldukları için de ücret alıyorlar ya merak ettim fiyatını ankara bana yakın ve kalcak yerde var orda yaptırabilirim uygunsa. İstiyorum ki tipinide öğreneyim sonrası doğumdan sonra.

Bu arada teşekkür ederim geçmiş olsun ikimizede aynen inşallah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alır sonrada bu hastalıktan tez vakitte kurtuluruz . Öğrendiğiniz bişey olursa haber verirseniz babada çok memnun olurum valla

Şöyle test için herhangi bir ücret ödemedim ben . Profesöre muayene olduğum için ona muayene ücreti ödedim o da 260 lira gibi bir şeydi. Normal poliklinik randevusu alırsan hiç para ödemezsin. İnternetten online randevu alınıyor . Benden hpv testi de almadı hoca direkt genotiplendirme testi yaptı. Ben pazartesi verdim testi çarşamba çıktı. Ama bu test sadece pazartesileri çalışılıyormuş yani pazartesiye randevu alırsan sabahtan çarşambaya sonucun çıkar. Ama pazartesiden sonraki bir güne alırsan bir sonraki çarşamba çıkar

Olur veririm tabi. Polat dursun diye bir profesör var özelde o. Bu alanda çok iyi diyorlar. Smear testim çıkınca bide ona gidicem .

Bide Bencede kesinlikle test yapılıp tipinin bilinmesi gerekiyor. Allah korusun ama yüksek risk varsa ona göre takip altında olmak önemli bence. Hamilelik uzun bir süreç sonuçta

Bide Bencede kesinlikle test yapılıp tipinin bilinmesi gerekiyor. Allah korusun ama yüksek risk varsa ona göre takip altında olmak önemli bence. Hamilelik uzun bir süreç sonuçta
aynen ben de süreç uzun ve bir şey yapamadığımız için en azından tipinin ne olduğunu öğrenmek istiyorum Bir buçuk yıl önce smear testi vermiştim özelde şikayetim yok rutin para için alıyorlar ya o negatifti ama bu sefer sadece hpv yapıldı siğil olduğu için. tipini öğrenirsem sonrasında ona göre bir yol izlerim zaten kendime dikkat etmeye çalışıyorum şu an. çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı kaç gündür hastaneleri arıyorum ama telefon açmıyorlar hiçbir yerden hiçbir bilgi alamadım bu çok iyi oldu Allah razı olsun iyi ki karşıma çıktınız yani

Ne demek moral çok önemli . Test sonucu çıkana kadar ben de kendimi yedim bitirdim ama düşük risk çıkınca biraz rahatladım ve bıraktım yani. İnşallah seninde düşük risk çıkar Allah’ın izniyle

Amin inşallah benimde öyle düşük risk çıkar moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ağlamanın stresin bir faydası olmuyor

Amin inşallah benimde öyle düşük risk çıkar moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum ağlamanın stresin bir faydası olmuyor
Evet ama kolayda değil. İnşallah düşük çıkar bide eğer şu an aktif olarak mantar vs enfeksiyonun varsa da Smear testi biraz kötü olabiliyormuş . Benim mantar enfeksiyonum çoktu. Gata da gittiğim doktor smear testi doğru sonuç vermez diye yapmamıştı ama Hacettepedeki yaptı. O yüzden ona da kendimi hazırlıyorum şimdiden. He bide bak ben gatayada gittim. Orda asistanlar bakıyor ama iyi bir doktora denk geldim zaten seneye uzman olacak bir doktordu. O da normalde smear ve hpv tiplemesi alacaktı benden ama mantarım var diye on gün sonra gel demişti. Ben o Arada hacettepeye gittim. Yani devlette hep alınıyor demek ki. Yaşadığın yere de gidip bi sor. Ayan beyan siğil gözüküyor. Siğil hpvden başka bir şey olamaz diyorlar. Almamaları için bir sebep yok devlette. Rutin olarak yapılmıyor sadece 30 yaş öncesi

Şimdi şöyle ben hemşireyim aslında ama aile sağlığı merkezinde çalışıyorum biz 30 yaş ve üzerine tarama kapsamında smear ve hpv-dna testi yapıyoruz . Hatta hastanede bile hpv dna almıyorlar ama tabi şuan elimde bir.pozitif tahlil var belki öyle bir durumda alıyorlardır ama özelde gittiğim doktorda devletten yeni geçti özele oda alınmıyor dedi ama genotipleme tahlili için tabiki bişey demedi . Burdaki doktoruma bi gideyim geleyim olmadı gata yada hacetttepeye giderim yapılmıyorsa eğer devlettede arkadşlarım var ama soramadım çekindim malum küçük yerde yaşıyoruz herkes bi acayip karşılıyor böyle şeyleri ommazsa gatada arkadaşım var ona söyler orayada gideblrm

Yani şöyle benim elimde hiçbir testte yoktu. Gataya gittim. Zaten doktor bakar bakmaz hpv dedi. Hacettepede de doktor baktı bu hpv dedi 6 ya da 11 tipi bunun dedi. Diğer kanser yapan türleri de var mı biz ona bakalım dedi. Öylelik aldı. Benim tanıdığım kimsede yoktu bide tek başıma gittim zordu oldukça. Sadece hamile olduğum için Hacettepedeki doktor da artık hamile hasta bakmadığı için ilk başta almak istemedi. Ben de takip için gelmedim başka bir sorunum var falan dedim öyle deyince aldılar muayene için. Sağ olsun ilgilendi de baya. Sonuçlarımı falan whatsaptan attım geri dönüş yaptı. Hocanın numarasını falan veriyor zaten sekreteri

İnternetten randevu al ama hacettepeden kolay bulunmuyor hemen birkaç hafta sonrasına verebilir anca denk gelir . Ben Murat hocaya gittim bu arada. Hpv ile ilgili çok çalışmış. Bi de zafer hoca var o da çok çok iyi annem ameliyat olmuştu ona. Gatada da jinekolojik onkolojiye gittin. Özhan hocaya randevu aldım ama kendisi hasta bakmıyor asistanlar bakıyor . Bakan doktorda çok iyi ilgiliydi dediğim gibi

iki tarafada gidebilirsin diyorsun yani ama gatada jinekoloji onkolojiyemi gitmem gerekiyor

iki tarafada gidebilirsin diyorsun yani ama gatada jinekoloji onkolojiyemi gitmem gerekiyor
Evet randevu alırken ona dikkat et. Zaten hacettepede hasta kabul edem doktorların hepsi jinekolojik onkoloji alanında. Tabi başka şehirden Ankara’ya geleceksen bide hacettepeye gitmeni öneririm en azından bi hoca görmüş olur siğilleri falan da. Hamilelik de olduğu için

önerilerin için çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler içinde öyle . hacettepeye gitmek dediğin gibi en mantıklısı olacak yalnız bişey daha sorsam sen ne kadar zaman önce gitmiştin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…