Gebelikle ilgili sorular

merhaba ben 14 eylülde 33 haftalık bebeğimi sezeryanla doğum yaptım amniyon sıvısı bitmiş karnımda 4- 5 gün olmuş öleli malesef acım çok fazla sezeryanla doğum yaptığım için 6 ay beklemem gerekliymiş biz patolajiye yollamadık sebebi ne bilmiyoruz birsürü sebepleride var ama doktor bey 2. hamilelikte tekrarlar mı bu durum şu an 4 ay olacak kaybedeli artık korunmayı bırakmak istiyorum sizde bilgi verirseniz sevinirim

iLERİ GEBELİK HAFTALARINDA KAYBI OLAN HASTALARIMDA YENİ GEBELİK ÖNECESİ BAZI TESTLER İSTEYEREK DEĞERLENDİRİYORUM. TEST SONUÇLARINA GÖRE GEBELİĞE İZİN VERİYORUM. ÖNERDİĞİM TESTLERİ BURADA YAZMAM MÜMKÜN DEĞİL, TAKİP EDEN DOKTOR İSTEYECEKTİR. TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN...

Dr. Bey iyi günler,
Bir boş gebelik ve bir kimyasal gebelik yaşadıktan 2 yıl sonra hamileyim..
Kalp atışlarını geçen hafta duyduk ,doktorum günde 1 tane coraspirin ve elevit verdi. Bir dahaki kontrolüm 1 ay sonraya. Yalnız benim çok fazla endişem var, ya kalbi durursa ya birşey olursa gibi.. Bu bebeği çok beklediğimiz için korkular yaşıyorum. Sizce 1 ay beklemeden doktora gitsem kontrol ettirsem,bebeğe bir sakıncası var mıdır ; ya da kalp durması gibi bir durumda ben kendim belirti hisseder miyim? kanama ,ağrı gibi..
teşekkür ederim

bora bey merhaba;size geçtiğimiz günlerde son adet tarihimle yumurtlama günümü bilmediğim için tahmini günlerimi yazmıştım ve sizde bana %25 gebe kalabilirsiniz öncesinde ve sonrasında bilikteliğiniz olmuş demiştiniz..ve ben şuan galiba 4 haftalık hamileyim.ilginize teşekkür ederim.
geçtiğimiz perşembe doktora gittik ama keseyi göremedik doktor değer istedi 304 çıktı göremememiz normal dedi.2 gün snra tekrar istedi 805 çıktı bu normalmi sizce sanki yavaştan gidiyomuş gibi..:)))bidahaki randevumu 15'ine aldım zamanlamam doğrumu sizce keseyi görebilme ihtimalimiz olabilirmi...teşekkür ederim

Son düzenleme:

anlattığınız endişelerden dolayı, sizin durumunuzdaki hastalarımı haftalık olarak görüyor ve endişelerini kalp atımlarını göstererek gideriyorum. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

bU PERŞEMBE DEĞİL ONDAN SONRAKİ PERŞEMBE KALP ATIMLARINI GÖRECEKSİNİZ. GÖZÜNÜZ AYDIN...

merhabalar Bora Bey,
Ben 3 aylık hamileyim.hamile kaldığımda çok zayıftım 42 kiloydum.şuanda 50 kilo oldum.ilk 3 ay en fazla 1-1.5kg alınması gerektiğini duymuştum.doktorumda kilomla ilgili hiçbirşey söylemedi ama ben tedirgin oldum .karnımda baya belirgin kimse inanmıyor 3 aylık olduğuna 5 aylık gibi duruyor.şimdi böyleyse 9.ayda nasıl olacak tahmin edemiyorum.bundan sonra ne yapmam gerekir bilmiyorum.cvp verirseniz çok sevinirim.iyi günler.

Merhaba BORA BEY .Ben 28 hamıleyım ve eşimle aramızda kan uyuşmazlığı var.ıkıncı gebeliğim ilk gebeliğimde belinde kese vardı 22 haftalıkken alındı..doğumdan sonra iğne vuruldum.başta unt. haftanesıne gıdıyorudm şuankı gebeliğimde.ordakı doktorum 28 haftada test yapılıp eyer negatıf cıkarsa iğne vuracağız dedı pozitifsede kontrol altında olacaksın dedı..ama ben unt. haftanesını bıraktım doğumu orda duşunmedığım için şuan başka bır doktora gıdıyorum .bu doktorumda sadece test yapıyor bakıyor cok şukur negatıf cıktı şimdiye kadar ama 28 haftada iğne olmayacak dedı.doğumdan sonra iğne vurulacaksın dedı ve kafam karıştı ..bu aydan sonra pozıtıf cıkarsa ..doktorum riskemı atıyor anlamıyorum ve kafam cok karışık benı aydınlatırsanız sevınırım..

Ben de doktorunuz gibi, başlangıç kilosu düşük olan gebelerime kilo almaları konusunda herhangi bir uyarı ve öneride bulunmuyorum. Çok zayıf olmak erken doğum için bir risk faktörüdür, o nedenle çok zayıf hastalarımın kilo allmasını teşvik ediyorum. Ama çok endişeli hastalarımı da diyetisyen kontrolünde takip ediyorum. sağlıklı bir gebelik dilerim.

Ben 28. haftada test yapıp koruyucu aşılama yapıyorum. Kişisel görüşüm değil, konu ile ilgili yönergeler bu şekilde...

Kasım'ın 23'ünde eşimle birlikte olduk. Kasımın 29'unda kan testi yaptırdım ve değer 228 çıktı, Aralık'ın 3'ünde 224 Aralık'ın 5 inde ise 272 çıktı.Hcg değerlerim çok dengesiz.Doktor kese oluşmuş ama içi boş dedi.Bu şekilde sorunlar yaşayıpta bebek sahibi olan var mı?

Son adetinizin ilk gününü ve düzenini öğrenebilir miyim? bir de çatlatma iğnesi yapıldı mı?

Bora bey ben 15.haftada bebegimin amnios sivisinin azaldidigini 16.haftadada bebegimin sivisinin bitigini ogrendim bir suru nedeninin oldugunu biliyorum ama gercek nedeninin ne oldugunu ogrenemedim grip oldum ardindan bir kac hafta sonra da yesil ve kahve rengi akintim olmustu fitil kulandim gecti acaba nedeni bu olabilirmi ne yapmam gerekiyor gebe kalmadan once onerebileceginiz bise var mi ve ikinci gebelikte ayni sorundan dolayi bebegimi kaybedermiyim bu bebekle ilgili bir problemmi benden kaynaklimidir kafam cok karisik doktoruma gidemedim henuz bebegimi bir kac gun once kaybetim

Çok geçmiş olsun. Üzücü bir süreç geçirmişsiniz. Tekrarlama ihtimali sıvıyı azaltan nedene bağlı olduğu ve nedeni de bilmedğimiz için bir yorum yapamayacağım. O nedenle kısaca "Bundan sonra sağlıklı bir bebeğiniz olacak, merak etmeyin!" demekle yetineceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…