Gebelikle ilgili sorular

iyi günler dr bey ben şuan 11+1 günlük hamileyim hamileliğimin başından beri leke görüyorum progestan ilaç kullanıyorum 2 hafta önce aniden boşalır gibi kan geldi ve acil hastaneye gitttim bebekte bişey yok dedi dr um bir gece yatırdı ve çıktım şimdi kanamam yok ama 2 gün önce dr um amniyon zarının bir tarafının koryon ile birleşmediğini gördü ve kanamaya bu sebep oluyor dinlenmelisin dedi düzelebilir dedi bu durum beni merak edttiğim düzelmezse ne olur bu durum bebekte bir anomali olduğunu gösterir mi?(1 hafta sonra ense kalınlığına bakacak)

doktor hiç muayene etmedi sadece karınla ultrasondan baktı..
sonra da değerlere bakarak bu tanıyı koydu ortaya...
değerler çok m kötü..
bu şekilde olup kese görünmez mi...
kaafam çok karışıkk

doktor bey bugün farklı hastneye gittim vajinal ultrasonla bakıldı ve kese göründü....
4.4 mm miş...
sizce bu normal miiii

dış gebelikte kese görünür mü
bana yardım eder misinizzz :26:

Merhaba Bora Bey,

20 haftalık bebeğimi 35 gün önce kaybettim.su kesesi yırtıldığı için(emr) gebeliğim sonlandırıldı.doğumdan 6 gün sonra kürtaj oldum(vakumla).gebelik sonlandırıldıktan 30 gün sonra adet oldum.şuan adetimin son günlerindeyim.ne zaman tekrar hamile kalabilirim.

suyum gelir gelmez doktora gittim.idrar yollarımda yoğun enfeksiyon çıktı.bu sebep olmuş olabilirmiş.şimdi tekrar anne olacağımda gözden kaçıracağım bir durum olmasını istemiyorum.hamileliğim süresince sadece 5. haftada tahlillerim yapıldı sonra tekrar hiçbir analiz yapılma.2 li test dışında.

2.hamileliğimde hangi analizleri tahlilleri yaptırmalıyım.ne olur beni bilgilendirin.aynı acıyı tekrar yaşamak istemiyorum.

%10 insanın bebeğini emr yüzünden kaybediyor.bu durumun enfeksiyondan oluşma ihtimali var,merak ettiğim neden tahliller her ay düzenli yapılmıyor.bunun bir sebebi var mı.bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz.

hamilelikte vajinal enfeksiyon nasıl anlaşılır.kaşıntımıdır belirtisi.kaşıntı olmazsa vajinal enfeksiyon yokmudur.

yardımlarınız için teşekkür ederim.

iyi çalışmalar

İlk doktorunuz doğru seçim, yorumları ve yaklaşımı doğru. Zehirlenme tehlikesi "tıbbi" olarak mümkün değil. Biyokimyasal gebeliklerde kese ultrasonda gözükmemektedir. Adetleriniz düzenli mi?

Bu iş olacak, muayene edemediğim için bir yorum yapamayacağım. bebeğine kavuşman dileğiyle...

doktor bey bugün farklı hastneye gittim vajinal ultrasonla bakıldı ve kese göründü....
4.4 mm miş...
sizce bu normal miiii

dış gebelikte kese görünür mü
bana yardım eder misinizzz :26:

Kese görüldüyse dış gebelik değildir. Geçmiş olsun...

merhalar doktor bey ben mesigna iğne yaptırıyordum en son haziranda olmuştu yaptıralı 5 ay oldu yaptırmıyorum korunmuyoruz ama hamile kalamıyorum aslında 2 tane oğlum var ama yine istiyoruz ne zaman kalabilirim şimdiden teşekkür ederim

İlk doktorunuz doğru seçim, yorumları ve yaklaşımı doğru. Zehirlenme tehlikesi "tıbbi" olarak mümkün değil. Biyokimyasal gebeliklerde kese ultrasonda gözükmemektedir. Adetleriniz düzenli mi?

Hayı doktor bey, adetlerim kendi haline bırakılsa 4-5 ayda bir oluyor. Uzun yıllar doğum kontrol hapı kullandım bırakınca yine aynı düzensizliği yaşadım. Şu an bulantılar uyku hali halsizlik mide ekşimesi ara ara baş dönmesi devam ediyor. Değerim 1,20 ye düşmüş. Progestanı 4 gündür kullandığım halde kanama olmadı.

Polikistik over sendromunda klomifen sitrat ile gebe kalma ihtimali daha yüksektir. İlk doktorunuzun yakasını bırakmayın, progestan kullanmanıza gerek yok...

Çok geçmiş olsun, idrar yolu enfeksiyonu (idrar kültüründe üreyen bakteri üremesi ile tanı konur, idrar tahlilinde bakteri görülmesi yeterli değildir) membran rüptürünün sebepleri arasındadır. Rahim ağzı yetmezliği ekarte edilmelidir. Hemen gebe kalabilirsiniz (bu benim kişisel görüşüm) bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Hocam merhabaa 5.yılımız ve çocuğumuz olmuyor spermiogram normal çıktı ama detaylı değil spermiogramı 3 yada 4 doktora gösterdik sayı normal dediler normal olan spermiograma detaylı bir şekilde baktırmak gerekir mi?Ayrıyetten eşimin işinden dolayı biz doğudayız bende adet düzensizliği var ilaçsız 2 ayda falan adet görebiliyorum.Ben bu ay agnugaston aldım bitkisel dediler bununla birlikte serephone hapı içilebilir mi kis kontrolü yaptırmıştım çıkmamıştı doktorum vermişti bu hapı.Bilgi verirseniz çok sevinirimmmmm açıkçası her zaman doktora gidemiyorum buralarda

Bebeğinizde bir anormallik olmaz, endişelenmeyin. Geçmiş olsun. Bebeğinizi kucağınıza alacağınıza inanın, bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

iyi günler doktor bey benim yine bi sorum olacak size.. yeni evliyim 3 aydır regl olamıyorum idrar testi yaptım fakat negatif çıktı vajinusmus problemim vardı geçen ay bu dertten kurtuldum.fakat ilk ilişkiden sonra bir hafta içerisinde gögüs uçlarında koyulaşma ve kenarlarında kabarcıklar büyüme meydana geldi bunun sebei ne olabilir? hamilelik dışı böyle durumların olması normal mi yoksa 3 ay regl olamadığım için mi bu şekilde?

Serophene ile düzenli (28 günde bir) adet görüyorsanız; adetin 5.-9. günleri 5 gün süre ile sabah 1 aksam 1 serophene; 12-14-16-18. günler gün aşırı ilişki öneririm. 3 ay serophene kullnıp gebe kalamazsanız, doktrunuzun kontrolünde denemelisiniz...

Size rahatsızlık vermiyorsa endişelenmeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…