Gebelikle ilgili sorular

doktor bey merhaba...
sorumu yanıtlarsanız çok memnun olurum...
sat 25 ekim... 30 günde 1 adet oluyorum son aylarda...
22 ekimde yaptırdığım beta hcg sonucum 24.08
25 ekimde yani 3 gün sonra tekrarladım beta sonucum 54.13...
28 ekimde tekrar 3 gün sonra baktırdığımda beta sonucum 91.22 çıkmış...
değerlerimi yorumlar mısınız...
sağlıklı bi gebelik değil mi...
acil cevabınıza ihtiyacım var..
şimdiden teşekkür ederim...

Daha önceki aylarda adetleriniz nasıldı, gecikme oluyor muydu?

Daha önceki aylarda adetleriniz nasıldı, gecikme oluyor muydu?

31 temmuz
30 ağustos
25 eylül
25 ekim...
bu şekilde son adet tarihlerim.. birde beta bakarken t3 t4 tsh hormonlarına bakıldı TSH yüksek çıktı.
bu beta değerleriyle TSH^ın bi ilgisi olabilir mi.. TSH için dahiliye doktorum ilaç tedavisi başlattı...
ben bu bebeği çok istiyodum..
sağlıklı değil mi
bu arada hiç kanamam lekelenmem falan yok..
ara ara adet olcakmışım gibi kasık ağrılarım var...

Son düzenleme:
merhaba benim adet gecikmemin 3. günü bhcg 168 idi 5. günü 503 ( dün) cıktı. cumaya kadar bekleyecegim. agrım var progestan kullanıyorum ve agustos ayında kimyasal gebelik gecirmistim. cok endişeliyim acaba yine kimyasal gebelik olabilirmi diye ( tavsiye edebileceginiz birsey varmıdır??

Tabii ki var. Sağlıklı bir gebelik geçirmenizi ve bebeğinize kavuşmanızı dilerim. Tavsiyem, "mutlu olmanız"...

merhabalar.. benim doktor bey e bi sorum olacak.. ben itp hastasıyım ve gebelik düşünüorum acaba itp li bi hasta hamile kalabilir mi kalsa da bunun bi tehlikesi var mı trombositlerim 50 bin civarında.. düşük tehlikesi ne kadar yüksek ?

Biyokimyasal olabilir. 2 hafta sonra doktorunuza görünün. Sağlıklı bir gebelik olmasını dilerim..

28 kasımda 91.22 olan değerim
30 kasımda 185.9
2 aralıkta 346.1 çıkmışş
doktorum dış gebelik dedi....

sizce bu kesin dış gebelik mi ne olur yardım edin hocam

benimde bütün hormon değerIerim tahIiIIerimin hepsi yapıIdı muayene ediIdi herşeyim normaI deniIdi. bu ay adetin 5. günü doktora gittim ve serophene yazdı. önce yumurtaIarına bakaIım nasıI geIişiyor dedi. adetIerim düzenIidir eşimde de sadece biraz morfoIoji sorunu var onun dışında sayı ve hareketIiIik iyi. ama topikIerde okuyorum yumurtaIarın normaI çaIışıyorsa serophene kuIIanıp cok aşırı büyüyüp kiste dönüşen de oImuş endişeIiyim..1 yıIdır bebeğimiz oImadı hiç gebeIik gecirmedim. sizce serophene kuIIanımının bi sakıncası oIur mu okudukIarımdan sonra içime kurt düştü. yardımcı oIurmusunz??

bora bey ben gebelik için ormon tahlillerimde tsh 7.72 çıkmıstı 1 ay sonra
Tiroglobulin (Tg) Çalışılıyor.. IU/mL

Vitamin B12 299 pg/mL 214-915
TSH 1.82 µIU/mL 0.27- Serbest T3 3.30 pg/mL 2-4.4
Serbest T4 1.20 ng/dL 0.9-1.7 Anti TG 227.0 IU/mL 40
Anti TPO H 258.9 IU/mL 0-57
gebe kalmama engel bir durum varmı birde adetlerim suzene girebilirmi tesekkurederim

ITP li hasta gebe kalabilir ve doğum da yapabilir. Ancak bunun tartışılacağı yer forum değil. Hematoloğunuz ve Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanınız ile konuşmanız gerekiyor. Ben takip edeceksem, benle konuşacaksınız.

mrb doktor bey
17+3 günlük hamileyim sürekli sağ tarafımda batmalar var bu normal mi acaba?
birde hala bebeğimi hissedemiyorum ilk bebeğim ne zaman hissetmeye başlarım?

28 kasımda 91.22 olan değerim
30 kasımda 185.9
2 aralıkta 346.1 çıkmışş
doktorum dış gebelik dedi....

sizce bu kesin dış gebelik mi ne olur yardım edin hocam

Keşke sizi muayene edebilsem, Doktorunuz gördüğü için onun yargılarına inamak ve güvenmek zorundayız. Çok geçmiş olsun...

Dedğiniz son derece doğru. Polikistik over hastalarında tek yumurtlama olması için veriyoruz. Folikül sayısı normal olan hastada ise takipaltında veriyoruz. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

mrb doktor bey
17+3 günlük hamileyim sürekli sağ tarafımda batmalar var bu normal mi acaba?
birde hala bebeğimi hissedemiyorum ilk bebeğim ne zaman hissetmeye başlarım?

18-20 haftalar arasında genellikle bir kuş kanadı veya kelebek karnınıza değmiş gibi hissedebilirsiniz. Ağrı büyüyen rahmin bir bulgusudur. Endişelenmeyin..

Keşke sizi muayene edebilsem, Doktorunuz gördüğü için onun yargılarına inamak ve güvenmek zorundayız. Çok geçmiş olsun...

doktor hiç muayene etmedi sadece karınla ultrasondan baktı..
sonra da değerlere bakarak bu tanıyı koydu ortaya...
değerler çok m kötü..
bu şekilde olup kese görünmez mi...
kaafam çok karışıkk

Merhaba Doktor Bey,
Daha önce size 173 bhcg sonucu aldığımı başka bir hastanede yapılan tahlil sonucumun 1,20 çıktığını yazmıştım. İlk yaptırdığım hastanede tekrar yaptırmam gerektiğini söylemiştiniz. Öyle yaptım ve sonuç 1,20 çıktı. Sonuca bakan doktor düşük yapmışsınız dedi. Düşük yapmam için kanama şart değilmiş. Ondan önce bir doktora daha gittim ve yumurtalılarımda pko olduğunu önce bunun tedavi edilmesi gerektiğini rahimde herhangi bir gebelik bulgusu olmadığını söyledi. Eğer düşük yapmış olsaydım, bu vajinal ultrasonda belli olmaz mıydı? Hem o doktorum bana adet söktürücü ilaç vermeyi uygun görmedi. Doğal yollla adet olup, hormonlarıma bakacakmış. Fakat son gittiğim doktor sonuçları karşılaştırıp düşük yapmışsın diyerek bana Progestan verdi. Zehirlenme tehlikeniz var dedi. 200 mg lik bir ilaç daha sonra yaptıracağım hormon tahlillerini olumsuz etkiler mi?

Kusura bakmaın, biraz uzun oldu ama gerçekten aşırı derecede rahatsızım ve altı doktor gezdiğim halde hiç bir şeyden emin olamamak çok kötü. Uyku düzenin bozuldu. Yemek yiyemiyorum. Bunlar pskolojik belki de ama, korkuyorum. Son adet tarihim 27 ekim ve ben dört beş ayda bir adet olurum. Son adetimde klomen kullanmıştım. Geç döllenme denen şey olmuş olabilir mi? Düşük mü, yanlış test sonucu mu bilemedim. Beni aydınlatırsanız sevinirim. Öleceğim korkusuyla uyumak çok kötü.

Gelecek hafta sonu kalp atımlarını göreceksiniz, sabırlı olun...

Bora bey cuma aksamı keseyi gördük fakat rahim agzına yakınmıs 10 gün rapor verdi neden normal bir sekilde ilerlemiyor hep bir sorunla karsılasıyorum.. düşük yüzdesi yksek gibi dursa da burada bu sorunu yasayan cok kişi okudum.. sadece yatıp su icmekle gerçekten bu engellenebilirmi emin olamadım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…