Gebelikle ilgili sorular

Bu tür sorularınızın yanıtını ancak muayene sonrasında verebilirim. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Doktorunuza katılıyorum. 2-3 düşük sonrası test yapmak daha doğrudur. Hemen bu ay gebe kalmanızı öneririm. Beklemenize gerek yok...

Doktorunuza katılıyorum. 2-3 düşük sonrası test yapmak daha doğrudur. Hemen bu ay gebe kalmanızı öneririm. Beklemenize gerek yok...

zaman ayırıp sorumu yanıtladığınız için teşekkür ederim.BENDE inşallah gebe kalınca buradan paylaşırım...(bana dememişsiniz ama:)) tekrar sağolun hocam.

bora bey benim tsh 7.72 dr bana ilaç verdi ve gebelik önermediğini söyledi 6 hafta sonra bir daha tsh ye bakılıcak kaç olduğu zaman gebelik için engel kalkıcak

Doktor Bey,
Son adet tarihim 5 Eylül.Ancak adetlerim düzensiz ve polikistikoverim var.
24 Ekim'de idrar testim pozitif çıktı.25 Ekim'de Dr'a gittim.Geç döllenme olabileceğini söyledi.
Kese gözüktü,kalp atışı henüz yok.Maalesef kan öbeği,düşük riski var dedi dr.
Dün yapılan kan testi sonuçlarım :
Progesteron : 7.54
Beta Hcg : 3568

Progesteron hormonum çok mu düşük sizce?Bu sebeple korkulan birşey yaşar mıyım?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
merhaba doktor bey
ben 27 yaşındayım 2 yıllık evliyim ve 6 aydır bebek istiyoruz.bebek kararı aldıktan 2 ay önce dr genel bir muane için gittik.yaklaşık 1 yıldır da folibol kullandım.kan tahlili yapıldı kansız olduğum için kan hapı kullandım ve normal seviyeye geldi.mantar olumuştu şeker yüklemesiyle bakıldı biraz şeker fazla çıkmış.birde zannedersem yumurtalıklarıma falan bakıldı(alttan) tek yapılmayan horman tahlili.en son pazertesi günü gittim dr ve herşeyin normal olduğunu gayet sağlıklı olduğumu söyledi.2-3 ay daha olmazsa o zaman yapalım horman tahlilini dedi.ben ise eşime sperm testi istedim gerek yok çok erken dedi.birde ben yumutlama günlerimde vücudum hiç bir tepki işaret vermiyor acaba yumutlamıyormuyum diye endişendim.bana stresten uzak durmam gerektiğini söyledi.ama ben tatmin olmadım sizce nasıl bir yol izlemeliyiz neler önerirsiniz.yaptırmam gereken başka muayene tahlil varmı.?
inşallah en kısa zamanda kavuşuruz bebeklerimize

bora bey benim tsh 7.72 dr bana ilaç verdi ve gebelik önermediğini söyledi 6 hafta sonra bir daha tsh ye bakılıcak kaç olduğu zaman gebelik için engel kalkıcak

TSH'nın 2,5 civarında olması bebeğinizin sağlıklı gelişimi açısından önemlidir. bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Gebesiniz. Gebe kalan hastalarımdan progesteron düzeyi istemiyorum. O nedenle bu konu hakkında yorum yapmayacağım. Muayene etmediğim için de kan öbeği, düşük riski hakkında da yorum yapamayacağım. Bebeğinizin kalp seslerini duyduğunuzda grupla paylaşmanızı dilerim.

Doktorunuz tam benim söyleyeceğim şeyleri size söylemiş. Düzenli adet görebilmenin tek bir şartı var, düzenli yumurtlamak. Kadınların büyük bir çoğunluğu yumurtlamayı hissetmez. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Merhaba Bora Bey,
Benim adetten iki gün önce kahverengi akıntım oluyor ve adet bitiminde bu akıntı tekrarlıyor.Bu akıntılarım 3 aydır var.Daha önceden böyle bir problemim yoktu.Bu gebe kalmamı engeller mi?Doktora hiç başvurmadım.Ablamın daha önce aynı sorunu vardı ve doktora gittiğinde normal olduğunu söylemiş ve yıkaması için jel vermiş.Bende daha önce temizlik amaçlı kullanıyordum jel.Acaba tekrardan jel alsam bir faydası olur mu?Yumurtlama dönemimi hesaplamak istiyorum fakat kahverengi akıntının geldiği günü mü baza alıcam onu tam çözemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar...

İlginize teşekkür ederim Dr Bey.

iyi gunler Doktor Bey
suan 4 haftalik hamileyim daha onceden cok duzenli olmasada folicacit ve vitamin iceren bir tablet kullaniyordum
gunde 1 adet aliyordum. suan yurtdisindayim ve aldigim ilacin ustunde folicacid plus yaziyor
400x90 tane(36g) yaziyor ben suan gunde bir tanemi iceyim yoksa 3 mu?
dr unuza sorun diyeceksiniz belki ama burda ilac kullanimina sicak bakmiyorlar bu sebepten onermiyorlar.
siz ne dusunuyorsunuz??

dr. bey merhaba
ben en son 4 eyllülde adetlendim hesaplamalara göre 7 hafta 4 günlük hamileyim. bugün dr a giitim karından ultrasonla baktı keseyi gördü ancak daha tam 8 haftalık olmadığı için kalp atışalrını duyamadım dedi bunun sebebi ilk doğumun sezeryan olması , geç döllenme, birde geçen sene iki bvuçuk aylıkken bir kaybım oldu kürtaj olmuştum onu söyledim ondan da olabilir dedi ama kese gözüküyor dedi ve 15 gün sonra tekrar gel o zaman tekrar bakalım ve şuanda da vajinal ultrasona gerek yok dedi. şuan da da sadece elevit verdi bunu kullanmaya başla dedi .sizce bu durum normal mi ve gerçekten kalp atışlarının duyulmayışı bu sebeplere bağlı olabilir mi?

kLİNİĞİMİZDE 5MG/GÜN 12. GEBELİK HAFTASINA KADAR ÖNERİYORUZ. 1 TABLET KULLANABİLİRSİNİZ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…