Gebelikle ilgili sorular

tesekkurederim peki diğer hormonlarda bir sorun varmı benim adet duzensizliğim hipotiroidi yuzundenmi oluyo[/QUOTE]

Op.Dr. Bora CENGİZ mrblar soruma cevap verirseniz çok sevinirim benim dhea so4 adlı hormon 738 çıktı dr bey bu hormon düzelmesse hamilelik gerceleşmesi çok zormuş son bir yıldır adetlerim 3 gün sürer ve az çok kanamalı olur
bu ay ise 7 gün erken oldum ve lekelenme şeklinde 3 gün sürdü kahve rengiydi şimdiden cevabınız için tşkkkkkkkkkk

Bu sonuca nereden ulaştığınızı öğrenebilir miyim? Bebek sahibi olamayan hastalarımızın hiçbirinden DHEA SO4 istemiyoruz. Tüylenme şikayeti olan hastalarımızın böbreküstü bezlerini değerlendirmek amacı ile istiyoruz.

bu hormunu dr istedi ve bu sonuca GÖRE DÜŞÜRMESSEK HAMİLE KALAMASSINIZ DEDİ peki 1yıldır az adet görmenim sebebi ne olabilir birde diğer sonuçlar normal çıktı

bu hormunu dr istedi ve bu sonuca GÖRE DÜŞÜRMESSEK HAMİLE KALAMASSINIZ DEDİ peki 1yıldır az adet görmenim sebebi ne olabilir birde diğer sonuçlar normal çıktı

Hazan 04, kısırlık takibinde bu hormonu araştırmıyorum. Tüylenme şikayeti olan hastalarımda araştırıyorum. Neden hamile kalınamadığını bunu size söyleyen doktorunuzun izah etmesi lazım. Ben nedenini bilmiyorum. Adetlerinizin neden azaldığını da bilmiyorum. Bildiğim tek bir şey var; adetleri düzenli olan bir kadın düzenli olarak yumurtluyor demektir. Adet miktarındaki azalma ile yumurtlama arasında bir ilişki bilgilerime göre yok. Çok adet gören daha iyi yumurtlar veya az adet gören menopoza girer diye bir bilgi de yok. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

cevabınız için çok çok tşk benim bir mol bir düşük birde sağlıklı bir kızım var ben ikinciyi istiyoruz 2 yıldır tedavi ve onca şeye rağmen olmadı adetlerimin kahve rengi şeklinde lekelenme oluyor

merhabalar ben onlıne takip te gördüm bu başlığı.

bana da yardımcı olur musunuz?

benim Allah nasip ederse ikizlerim olcak.doğal yolla.

benim çok sırtım ,belim ,karnım böbreklerim ağrıyor çok geceleri uyuyamıyorum bile. ayrıca soldaki bebeğimin hareketlerini karnımdan tekme atarken aşşağıda hissediyorum.ama sağdaki bebeğimin karnımda hareketleri hiç aşşağıda hissetmiyorum.bu normal mi?

ayrıca geçen hafta yanmam vardı .dr fitil ve melhem vermişti.beyaz yoğun akıntım vardı şimdi sarı akıntım var.
acaba ağrılarımın bağlantısı olabilir mi?

şimdiden cvplarınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Mol ve düşükte kürtaj yapıldı ise rahim içinde yapışıklık olabilir. Ben bu tür şikayetleri olan hastalarıma histeroskopi yapıyorum, yapışıklıklar varsa açıyorum. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

hocam çok soru sorduğumun farkındayım bu gebelikler kızımdan önce oldu yalnız benim doğum sırasında rahimde çok kanama olduğu için tekrar dikişler acılıp rahim içini dışarıya çıkartılarak kanama olan yere müdahale ettiler bununda yapışıklıklara sebep olduğunu biliyorum bu ay rahim filmi çekilecek inş iyi sonuç alırız bu arada tekrar tşk

Gebelik haftanızı ve nerede yaşadığınızı öğrenebilir miyim?

20 +3

2,5 aydır kıbrıstayım

bU TÜR ŞİKAYETİ OLAN HASTALALARIMI MUAYENE EDİYOR. RAHİM AĞZININ UZUNLUĞUNU ÖLÇTÜKTEN SONRA BİLGİ VERİYORUM. MAALESEF SİZE BU KADAR YARDIMCI OLABİLECEĞİM. SAĞLIKLI BİR GEBELİK VE DOĞUM DİLERİM...

Hocam bir arkadaşım ,36 haftalık gebe.iki güne yakın kendisinden kahverengi leke geldğini,adet sancısı gibi hafif bir sancı ve bel ağrısı olduğunu söylüyor.şu anda herhangi bir lekelenmesi yokmuş.Bebeğin hareketlerinde bir farklılık yokmuş.bunun nedenini öğrenebilirmiyiz?Şimdiden teşekkür ederiz.

Bunun nedeni ancak muayene edildikten sonra söylenebilir. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim

dr bora bey merhabalar
size bir sorum olacak dış gebelikde gebelik testi yapıldığında sonuç pozitif mi çıkar yoksa negatif mi yani tüm belirtiler normal gebelik belirtileri gibi midir ? bilgi verirseniz sevinirim.:26:

dr bora bey merhabalar
size bir sorum olacak dış gebelikde gebelik testi yapıldığında sonuç pozitif mi çıkar yoksa negatif mi yani tüm belirtiler normal gebelik belirtileri gibi midir ? bilgi verirseniz sevinirim.:26:

Gebelik testi pozitif çıkar. Bir insanın her gebeliği birbirine benzemeyebilir. Dış gebelik tanısı şikayetle değil ultrasonografi ile konur...

merhaba hocam, ben 23+6 haftalık hamileyim.
bazen göbeğime dokunurken küçük bir sertlik hissediyorum. sanki eli, ayağı, yada dirseği gibi bişi. biraz orayı sevince yada dinlenince geçiyor çok şükür. ama hissettiğim zamanlarda oraya dokunduğumda hafif acı hissediyorum, belkide derim gerildiği içindir.
yine bu sitede bi başlıkta bunların erken doğum riski olabileceğini yazmıştı bi arkadaşım ama ben bunu düşünmek bile istemiyorum

Sizce bunun nedeni ne olabilir? Tahmin ettiğim gibi sadece kızımın hareketlerimidir vede normalmidir? Bu ilk gebeliğim ve herşeyi araştırır ve endişelenir oldum

doktor bey merhabalar.ben 12 gün önce kürtaj oldum.9 haftalık gebeydim missed abortus denildi.ilk gebeliğimdi.buradan ve başka kaynaklardan öğrendiğime göre 2 ve ya 3 düşük sonrası bazı kan pıhtılaşma testleri isteniyormuş.aynen benim doktorum da ilk düşük de böyle birşeye gerek olmadığını söyledi prensip ve klinik olarak.sizin şahsi fikrinizi öğrenmek istiyorum bu konuda.ve biir kaç farklı dr arasında tekrar hamile kalmak için bekleme konusunda fikir ayrımları oldu.bazısı çok yeni bir gebelik sonlandığı için rahimde çok değişiklik olmadığını 1-2 ay sonra tekrar kalabileceğimi söyledi.bazısı ise bekelememi.yine bu konuda da şahsi fikrinizi öğrneirsem çok mutlu olacağım.şimdiden teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…