Gebelikle ilgili sorular

bora bey birşey daha soracağım bir doktorum folbiol günde 2 tane dedi diğer doktorum günde 2 tane çok fazla 10 mg ediyor folbiolu bırak sadece elevit kullan günde 1 tane dedi hangisi daha doğru ben 8 haftalık hamileyim

O zaman kullanın, gözünüz aydın. Sağlıklı bir gebelik ve doğum dilerim

Doktor Bey merhaba,
şu anda 7 haftalık hamileyim ve bulantılarım fazlalaştı. Arkadaşım seaband diye bişey kullanmış. Bulantıyı geçirdiğini söyledi. Bende bileğime taktım... Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bebeğe herhangibir zararı olur mu?

bora bey geçen gün elektirikli semaverle çay koyarken eleketirik kaçağı oldu biraz ve sağ elim biraz karıncalandı bebeğime zararı olur mu bunun

Dr.Bey Merhaba,benim de bir sorum olacaktı,yanıtlarsanız çok memnun olacağım.ben şimdiye kadar kürtaj sonrasında oluşan rahimdeki yapışıklığa bağlı olarak geçtiğimiz yıl 2 kez ope.histeroskopi oldum.2.histeroskopide dr.polip de almış.2.histeroskopi son olacak umudunu taşıyordum ama gittiğim kadın doğum uzmanı adetin 12.günkü muayenede sağ yumurtalıkta geçen aydan kalan bir yumurta hatta çikolata kisti başlangıcı olabileceğini,sol yumurtalıkta ise gelişen bir yumurta olduğunu muhtemelen 3-4 gün sonra çatlayacağını söyledi.ayrıca,ultrason muayenesinde rahimde hala düzensizlikler olduğunu,rahimin 6 mm.olduğunu yani ince olduğunu söyledi.bana öncelikle hsg önerdi.operasyonu yapan dr.ise adetin 13.günü usg muayenesinde rahimin 7 mm.,sağ yumurtalıkta gelişmekte olan 18mm. çatlamak üzere olan bir yumurta olduğunu ve şu anda bir problemin olmadığını söyledi.ısrarla yapışıklığın bitip bitmediğini sordum.yapışıklığın zaten sağ tarafta çok az miktarda olduğunu ve şimdi tekrarlasa bile tekrar tekrar histeroskopi vs.ile vakit kaybetmememi söyledi.yaşım 34...(SAT 31 aralık.)kısacası kafam iyice karıştı,neye inanacağımı bilemez haldeyim.adetin 13.günü rahimin 7 mm.olması normal mi gerçekten?sağ yumurtalıktaki kistle ilgili acaba önümüzdeki adetimle birlikte bu kistin:2: yok olma şansı varmıdır?çok teşekkür ederim..:)

Sizin durumunuzda kafa karışıklığının az olabilmesi bir doktorun yakasına yapışmanızla mümkün olabilir. Doktordan ikinci, üçüncü görüş alabilirsiniz ama tedaviyi veren ve takipeden doktorunuz tek olmalıdır.. Sizi muayene etmedin sonuçlarınızı görmedim. Yorum yapmam doğru olmaz. Bebeğinize en kısa sürede kavuşanız dileğiyle...

mrb dr bey,
henüz gebe değilim,bebek sahibi olmak istiyorum fakat bu yumurtlama günlerimde çürük olan dişime kanal tedavisi yapılacak...diş filmim filan çekildi şimdi,sadece anestezi ile uyuşturup tedaviyi gerçekleştirecekler...
sizce bi sorun olur mu ,
bir an öncede hamiş olmak istiyorum da hayırlısıyla tabiii...
yoksa bu ay erteleyelim miii

Son düzenleme:
günaydın doktor bey..
ben 18 agustosta 8 +2 haftalık bebegimin kalbinin durmasıyla kürtaj oldum
doktorum korunmama gerek olmadıgını söyledi vee
10 kasımda hamile oldugumu ögrendim ve maalesef 15 kasımda 4+2 günlük
bebegimi kaybettim ikincisinin kimyasal gebelik oldugunu ögrendim
benim sorum ikinci bebek rahme tutunmadıgı için zarar vermemiş rahmime
acaba bebek düşünmeye başlayabilirmiyiz şimdiden cevapladıgınız için teşekkür ederim....

Çok geçmiş olsun. Endişelenmeyin. Derhal gebelik düşünebilirsiniz. Güzel haberlerinizi bekliyorum...

bora bey gebeligimin 33.haftasının icerisindeyim ancak uzun süredir solunum yolları rahatsızlıklarıyla mücadele ediyorum iki hastalıgın arası neredeyse on güne kadar düştü grip nezle bogaz enfeksiyonu öksürük hepsi birden oluyor bitürlü bünyem toparlanmıyor bu zamana dek ilac kullanmadan atlatma yoluna gittik ancak artık sürekli gecmeyen bi enfeksiyon var da bu bebegime zarar verir mi endişesindeyim kulak burun bogaza da göründüm ancak gebelik haftası nedeniyle ilac veremeyecegini sabretmem gerektigini söyledi takibine gittigim doktorum ise artık antibyotiklik duruma geldigimi söyleyip sabah aksam birer tane agumentin icmemi önerdi
ancak hangisi daha hayırlı karar veremiyorum bu sekilde iyleşememek bebegimi etkilerse endişesi de var öte yandan antibiyotiklerin etkilerine dair endişeler icimi kemiriyor
söz konusu antibiyotik etkili bir ilac sizce kullanmamda bebegim icin bi sakınca var mı
bu konuda ne yazık ki karar vermek cok zor
yapılacak baska bir yol varsa önerileriniizi bekliyorum
tesekkürler

Çok geçmiş olsun. Antibiyotik gerekliyse tabii ki kullanacaksınız. Zararı olmaz. Sağlıklı bir doğum diliyorum...

Bora bey size bir sorum var cvplarmısınız?

şuan 35 haftalık hamileyim 32.haftamda 2.detaylı ultrasonumda "" Umblikalven intrabadominal kesimde,umblikus düzeyinde 11mm çapında dilatasyon"" yazıyor.

doktorum bunun, kordon bağındaki damarda genişleme olduğunu ve bu genişlemeden dolayı sezeryan doğum yapmam gerektiğini normal doğum yaparsam doğum esnasında damarda yırtılma gibi bir durum oluşursa teklike yaratacağını soyledi. ben ozel bir kliniğe gidiorum fakat bugun devlet hastanesinede muayene esnasında sonucumu gosterdiğimde onemli bişey değil dediler.kafam çok karıştı devlette doğuracağım için bir sorunla karşılaşmaktan korkuyorum.ozeldeki doktorum sevk kağıdıma ayrıntılı açılklamalı yazacağını bu durumu kaale almaları gerktiğini soyluyor.

sizin fikriniz nedir?? 11mm çap normalmi?

X