Gebelikle ilgili sorular

offf yaa herkezde ayni sorun.... yahuuu yumurtlama günlerinde beraber oluyoruz hatta öncesinde ve sonrasindada eee niye olmuyo bu bebisler anlamadim yaa... ammada sinir oldum heee
bebek isterken sinir hastasi olcam yakinda pöffff:KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:
ne zormus bu is... keske yesilcam filmlerindeki gibi patt diye hamile kalabilsekte kurtulsak su icimizdeki süphelerden :KK53::KK53:
biktim bee.. biktimm:KK47::KK47: gelicekse gelsin artik su bebisler:KK31::KK31::KK31::KK31:hayret bisi ya:KK31::KK31::KK31::KK31:

merhabalar doktor bey öncelikle teşekkür ederim yardımlarınız ve açıklamalarınız için .. aşağıdaki tahlil sonuçlarımı yorumlarsanız sevinirim iyi çalışmalar..

Antitrombin III Aktivitesi (AT III) 73.03 75 - 125 % 19/01/2011
Protein - C 88.36 70 - 140 % 19/01/2011
Protein - S 78.95 50 - 130 % 19/01/2011
Anti-Kardiolipin IgM 11.5 0 - 0 U/mL 20/01/2011
Anti-Kardiolipin IgG 5.1 0 - 0 U/mL 20/01/2011

Son düzenleme:
bora bey merhaba arkadaşım 10 haftalık hamile ve doktoru 2 tane kese olduğunu birinde bebeğin olduğunu diğerinin ise boş olduğunu söylemiş bu durumda nasıl bir yol izlenmeli doktoru hiçbir açıklama yapmamış

Bir problemle karşılaşmayacaktır. Endişelenmeyin. İkiz başlayıp, tek gebelik olarak devam ediyor olabilir...

Sonuç kağıdını scannnerdan geçirip gönderir misiniz?

merhaba bora bey scanner olmadığı için maalesef istediğinizi yapamıyorum fakat daha düzgün buraya aktarabilirim sanırım ..
REF.ARALIĞI BRM

Antitrombin III Aktivitesi (AT III) 73.03 ( 75 - 125 ) % 19/01/2011
Protein - C 88.36 ( 70 -140 ) % 19/01/2011
Protein - S 78.95 ( 50 - 130 ) % 19/01/2011

Anti-Kardiolipin IgM 11.5 ( 0 - 0 ) U/mL 20/01/2011
Anti-Kardiolipin IgG 5.1 ( 0 - 0 ) U/mL 20/01/2011

Son düzenleme:
Kendim br tablo yapmaya çalıştım ama gönderdikten sonra yine aynı hali alıyor maalesef..

Kendim br tablo yapmaya çalıştım ama gönderdikten sonra yine aynı hali alıyor maalesef..

FV Leiden mutasyonu bakılacak. Anticardiolipin antikorlar 6-8 hafta sonra tekrar bakılacak.
Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Bora bey merhaba,şubat ayında bebek çalışmalarına başlıycağız.Aralık ayında hormon testleri yaptırmıştım ve normal çıkmıştı.Tekrar yaptırmama gerek var mı?Hangi sıklıkta yapılır?

Birde bu ay PLT 376 çıktı,pıhtılaşma sorunu olabilir mi ne dersiniz?

merhaba doktor bey ben 20+5 günlük hamileyim 2 gündür karnımda çok fazla gaz oluyor kramp şeklinde ağrı yapıyor daha önce bu şekilde bir ağrım yoktu bu bebeğe zarar verirmi daha yeni hareketlerii hissetmeye başlamıştım 2 gündür sadece çok az pıtpıtlarını hissediyorum korktum biraz açıkcası doktorumada slı gitmiştim daha var yani gitmeme salı günü bebiş gayet iyi demişti doktorum ama hareketleri düzenli olmayınca korkuyorum bu haftalarda düzenli olması gerekirmi? şimdiden çook teşekkürler

Bora Bey,bugün adetimin 22.günü.size buradan daha önce de yazmıştım durumumla ilgili 2 dr.da farklı şeyler söyledi diye..histeroskopiyi yapan dr.a bugün yine gittim ve usg'de rahimde bir düzensizlik görmediğini söyledi ama bir de hidrosono..yapalım dedi.bu işlem sırasında sıvı verilirken sol tarafta ağrı oldu ama sağ tarafta ağrı duymadım,sadece sona doğru çok az ağrı duydum.dr.,malesef yine aynı bölgede bir miktar daha yapışıklık gözüküyor dedi..:KK43:(tekrar bir histeroskopi de yapsak yine tekrar edebilir bunun garantisi yok dedi.ve bu durumda kararı bana bıraktı.eğer aşılama yaptırmadan önce bunu halletmek istersem,yine bir ope.histeroskopi fakat bu kez birkaç günlüğüne balon koymayı,yada histeroskopi olmaksızın balon uygulaması yapılabileceğini veya ofis histeroskopi önerdi.ben şimdiye kadar 2 kez ope.histeroskopi oldum.artık çok yoruldum..34 yaşındayım,bundan 8 yıl önce 8.haftada bebeğin kalp atımı durdu ve kürtaj oldum.sonra 2005'te normal yolla sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bir çocuğum var.2008'de yine bebeğin 8.haftada kalbi durduğu için yine kürtaj..2010'da 2 kez ope.histeroskopi (ilk histeroskopiden sonra kimyasal gebelik) yaşadım.yapılan kardiyovasküler risk paneli,protein c,proetein s,lupus,karyotip,homosistein,tsh,fsh vs.herşey normal..3.histeroskopi konusunda kafam rahat değil,sanırım bunun sonu yok.çünkü 2 kez aynı bölgedeki yapışıklıktan dolayı ope.histeroskopi oldum ve buna rağmen şimdi yine aynı bölgede yapışıklıktan sözediliyor..(ilk histeroskopiden sonraki hsg raporunda;sağ kornus ve daha silik olmak üzere korpus düzeyinde sağ kornus başlangıç seviyesinde eski tetkike kıyasla belirgin regresyon gösteren sineşi alanları mevcuttur..)lütfen yapmam gereken konusunda,bana bir yol gösterin ne olur..yanıtınızı merakla bekliyorum,teşekkür ederim..

merhaba doktor bey ben 20+5 günlük hamileyim 2 gündür karnımda çok fazla gaz oluyor kramp şeklinde ağrı yapıyor daha önce bu şekilde bir ağrım yoktu bu bebeğe zarar verirmi daha yeni hareketlerii hissetmeye başlamıştım 2 gündür sadece çok az pıtpıtlarını hissediyorum korktum biraz açıkcası doktorumada slı gitmiştim daha var yani gitmeme salı günü bebiş gayet iyi demişti doktorum ama hareketleri düzenli olmayınca korkuyorum bu haftalarda düzenli olması gerekirmi? şimdiden çook teşekkürler

Endişelerinizi anlıyorum. Gaz çocuğa ne yapabilir ki. Gazsız ve kabız olmayan gebem hemen hemen yok ama sağlıklı doğum yapıyoruz değil mi. Bu haftalarda bebeğinizin hareketlerinin standardı olmaz. Bazen iyi hisseder, bazen hiç hissetmezsiniz. 28. haftadan itibarense kilonuza bağlı olarak, hareketleri karından bile hissedilir hale gelecektir. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

mrb lar bora bey benim sorunum doktorum elevit folik asit vermişti ama maelesef bulntılarımdan haplarımı atamıyorum anında çıkartıyorum nu yapmam gerekir 12 haftalığa giricem ama aşırı gaz problemim var.bulantılarımda halen geçmedi.cvp'nız için şimdiden tşkler ..iyi çalışmalar

X