Gebelikle ilgili sorular

doktor bey merhaba 6+1 de gittiğimde doktora gittiğimde 2 mm kesemiz vardı karından ultrason olduğum için kalp atışlarını göremedim daha yarın 7 haftalık oluyo doktora gitsem karından ultrason ile gözükürmü kalp atışları teşekkürler

Cevap için çok teşekkürler..İyiki varsınız..

Doktor Bey hormon testimi yorumlayabilirmisiniz yaşım 38 Adetin 3. günü yapıldı.

ESTR 54
PROL 14,41
TSH 2,83
FSH 7,21
LH 2,59
PROG 1,35
MCV 93,1
MCH 31,29

hocam progesteron testi 21.gün yapılıyormuş, şu an antibiyotik kullanıyorum,testi etkiler mi?Bu test yumurtlama hakkında net bilgi verir mi?

Teşekkürler..

Test sonuçlarınız iyi. Gebe kalmanız di,leğiyle...

Bora Bey..iyi calismalar..Ovülasyon zamani gelen,yumurta aki kivamindaki salgi,yumurtlamadan öncemi yoksa yumurta catladiktan sonrami geliyor..Klomen kullandim ve reglin 12. günü net sekilde bu salgiyi gördüm..yumurta catladimi,yoksa catlayacakmi..Gerci bu gidisle ben catlayacagim:KK60:Cok tesekkür ederim..

Catlamayin, gebe kalin. 5-9. günler klomen kullanan hastalarıma 12-14-16. günler ilişki öneriyorum. Salgı tabii ki önemli (Spinbarkheit testi) ama güvenilir değil. Gebe kalmanız dileğiyle...

merhaba bora bey benim size doğum kontrol ilaçlarıyla ilgili sorum olucak.ben 4 aydır diane_35 ile korunuyordum.bu ay unuttuğum zamanlar oldu.ertesi gün 2 tane içiyordum.içmediğim bir gün yine olmuş bu sefer almayı unuttum.bir tane alınmadığında hamile kalınırmı.5 gün sonra adet görmem gerekiyor

Doğum kontrol hapları "düzenli" olarak alındığında koruyuculuğu olan haplardır. Prospektüsünde de bu yazmakta. Benim "kalırsınız" veya "kalmazsınız" cevabımla alakalı değil, "DÜZENLİ" kullanım ile alakalı..

doktor bey merhaba 6+1 de gittiğimde doktora gittiğimde 2 mm kesemiz vardı karından ultrason olduğum için kalp atışlarını göremedim daha yarın 7 haftalık oluyo doktora gitsem karından ultrason ile gözükürmü kalp atışları teşekkürler

Vaginal ultrasonografi ile görülür. Vaginal US yaptırmanızı öneririm. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Doktor Bey merhaba,
cumartesi günü doktora gittim. 5+3 haftalık hamilesin dedi ve vajinal ultrason ile keseyi gördü. 4,5 mm çapındaymış. Kalp atımı için 3 Ocakta randevum var. Sizce 4,5 mm normal mi?

Teşekkürler...

doktor bey merhaba 5+6 da 2 mm kesemiz vardı 6+4 te 23 mm olmuş bu normal bir artış mı 2 farklı doktor söyledi bu ölçümleri ve 23 mm kese içinde bebk gözükmedi bu normal mi karından ultrason ile teşekkürler

5 hafta 3 günlükken görülecek tek şey görülmüş, gözünüz aydın. 3 ocakta bebişinizin kalp atımına birlikte sevinmek dileğiyle...

Merhaba Doktor Bey,benim tekrarlayan düşüklerim var (2003'te bebeğin 8.haftada kalp atımı durdu,2006'da sağlıklı doğum,2008'de yine bebeğin kalp atımı 8.haftada durdu,geçtiğimiz eylül ayında da kimyasal gebelik)ama bu arada normal yoldan gebelik sonucu sağlıklı bir de çocuğum var...benimle ilgili kardiyovasküler risk paneli,homosistesin,antikardiolipin IgG,antikardiolipin IgM,lupus antikoagülan,protein C aktivitesi,protein S aktivitesi,tsh,fsh,lh,estradiol yapıldı,yani hemen herşey yapıldı ve hepsi normal çıktı.eşim de spermiyogram(32 milyon)karyotip analizi ve y kromozom mikrodelasyonu yaptırdı hepsi normal çıktı.ikinci çocuk için eşimle aşılama düşündük ve bunun öncesinde rahim filmi çektirdim.rahimde yapışıklık tesbit edildi,bununla ilgili geçtiğimiz mayıs ayında ope.histeroskopi geçirdim.sonrasında çektirdiğim hsg'de hala biraz yapışıklık olduğu tesbit edildi ve kasım ayında 2.ope.histeroskopi geçirdim.son histeroskopiden sonra 3 kutu estrofem ve son 12 gün duphaston kullandım.bu ilaçları kullandığım sürece hemen hemen hergün kahverengi akıntım oldu.ilaç bitiminden sonra adet görmedim.dr. a gittim ve bana ilaçları kullandığım dönemde muhtemelen adet görmüş olduğumu,rahimin ince olduğunu söyledi.ocak ayı ilk haftasında adet görmesen de gel dedi.benim sormak istediğim;yaptırdığımız tahlil ve tetkiklere göre herşey normal gözüküyor,bu durumda aşılama düşünmeden önce bize nasıl bir tedavi önerirsiniz?teşekkürler..

doktor bey ilk 2 mm yazmışım yanlışlk olmuş ilk 7 mm 5 gün sonra 23 mm kusra bakmayın

Merhaba Doktor Bey,benim tekrarlayan düşüklerim var (2003'te bebeğin 8.haftada kalp atımı durdu,2006'da sağlıklı doğum,2008'de yine bebeğin kalp atımı 8.haftada durdu,geçtiğimiz eylül ayında da kimyasal gebelik)ama bu arada normal yoldan gebelik sonucu sağlıklı bir de çocuğum var...benimle ilgili kardiyovasküler risk paneli,homosistesin,antikardiolipin IgG,antikardiolipin IgM,lupus antikoagülan,protein C aktivitesi,protein S aktivitesi,tsh,fsh,lh,estradiol yapıldı,yani hemen herşey yapıldı ve hepsi normal çıktı.eşim de spermiyogram(32 milyon)karyotip analizi ve y kromozom mikrodelasyonu yaptırdı hepsi normal çıktı.ikinci çocuk için eşimle aşılama düşündük ve bunun öncesinde rahim filmi çektirdim.rahimde yapışıklık tesbit edildi,bununla ilgili geçtiğimiz mayıs ayında ope.histeroskopi geçirdim.sonrasında çektirdiğim hsg'de hala biraz yapışıklık olduğu tesbit edildi ve kasım ayında 2.ope.histeroskopi geçirdim.son histeroskopiden sonra 3 kutu estrofem ve son 12 gün duphaston kullandım.bu ilaçları kullandığım sürece hemen hemen hergün kahverengi akıntım oldu.ilaç bitiminden sonra adet görmedim.dr. a gittim ve bana ilaçları kullandığım dönemde muhtemelen adet görmüş olduğumu,rahimin ince olduğunu söyledi.ocak ayı ilk haftasında adet görmesen de gel dedi.benim sormak istediğim;yaptırdığımız tahlil ve tetkiklere göre herşey normal gözüküyor,bu durumda aşılama düşünmeden önce bize nasıl bir tedavi önerirsiniz?teşekkürler..

Tüpleriniz açıksa, kendiniz denemelisiniz. Düşük materyalinde kromozom analizi yapıldı mı?

doktor bey bana yazdıysanız eger bundan 1 yıl öncesine kadar 30 gnde bir olurdum son 1 yılda 2 düşük yapınca tüm düzenim altüst oldu

Adetleriniz düzensizse beklemeniz gerekiyor. bebeğinizin kalp atımlarını duyunca bizimle paylaşın, sevincinize ortak olalım...

Tüpleriniz açıksa, kendiniz denemelisiniz. Düşük materyalinde kromozom analizi yapıldı mı?

şimdiye kadar çektirdiğim bütün hsg'lerde tüplerin her ikisi de açık gözüküyor,fakat en son geçirdiğim ope.histeroskopiyi yapan dr.sağ tüpünüzü göremedim dedi.ama sanırım tüpü görememesi,sağ tüpün kapalı olduğundan değil,operasyonun sınırlı alanda yapılmasıyla ilgili bir durummuş.bu arada histeroskopi sırasında 3 adet polip de aldığını söylemişti.düşük materyalinde kromozom analizi yapılmadı.çünkü ilk düşükte gerek olmadığı söylendi.ikinci düşükte ise,bu durumu tekrarlayan düşük olarak kabul edemeyiz,çünkü arada yaşayan sağlıklı bir çocuğunuz var denildi...
sorumu yanıtladığınız ve de tavsiyeniz için çok teşekkür ederim..umarım en kısa zamanda yine normal yolla bir bebeğim olur:)ben de herkes gibi sizinle paylaşırım..

Merhaba Bora Bey ; ben 5+3 günlük hamileyim..
Tüp bebek..
Opuda , 30 yumurta toplandı , ohss riskim vardı ve çatlatma iğnesinden sonra karnım şişmeye başladı 4 aylık hamile gibi.. Yemek yedikten sonra özellikle yatmakta ve nefes almakta zorluk çekiyordum , opudan 3 gün sonra muayene oldum ve karnım su toplama başlamıştı fakat su çekilecek kadar değil..
Blast transferdi benim embriyom,transfer günüde muayene edildi fakat ilerleme göremedi dr ..Gerilememiştide karnım yine 4-5 aylık hamile gibi şişti..
Bütün korkularıma rağmen dr'um transferimi gerçekleştirdi.. Gebede kalınca ohss'nin dahada artacağını biliyordum.. Fakat; artmadı şişliğim, aynı kaldı .. Aradan 20 gün geçti hala aynı.. Bu şişlik ne zaman geçer sizce ??.. Bol bol su içiyorum .. Yapacak başka hiçbirşeyim yok.. Karnımın şişliği kalsın görüntü olarak umurumda değil fakat bebek büyüdükçe ikisi birlikte dahada büyüyüp sağlık sorunu yaratır mı?

Birde yumurtalıklarımda hala kalan yumurtalar var , gebelikten dolayı regl olmuyoruz, bunları vucut nasıl ve ne zaman atıyor? cm olarak çok büyümediklerini tahmin eidyorum çünkü ağrım szı yok ..
Teşekkürler.

Merhaba doktor bey..
Anne olabilmek adına 20 ekim de miyomektami oldum.Ameliyat sonrası yapışıklık riski olduğunu okudum netten.Rahim filmi çektirmek dışında başka nasıl anlaşılabilir,belirtileri varmıdır?

Adet düzenim ameliyattan sonra aynen devam ediyor,yalnız bu ay karnımda,rahimde ve kasıklarımda batma ve hafif yanmaya benzer şikayetler oldu.Yumurtlama döneminde yoğun,diğer günlerde hafif oldu.Sizce nedeni nedir?

Merhaba doktor bey..
Anne olabilmek adına 20 ekim de miyomektami oldum.Ameliyat sonrası yapışıklık riski olduğunu okudum netten.Rahim filmi çektirmek dışında başka nasıl anlaşılabilir,belirtileri varmıdır?

Adet düzenim ameliyattan sonra aynen devam ediyor,yalnız bu ay karnımda,rahimde ve kasıklarımda batma ve hafif yanmaya benzer şikayetler oldu.Yumurtlama döneminde yoğun,diğer günlerde hafif oldu.Sizce nedeni nedir?

Yapışıklık olabilse de ne şikayetleriniz, ne de rahim filmi ile anlaşılamayabilir. Hiç şikayeti olmayan rahim filmi normal ama yapışık hastalarım oldu. Operasyon sonrasında karnınızda farklı şeyler hissetmeniz de son derece normal. Sağlıklı günler dilerim...

X