Gebelik Konusunda En çok Merak Edilen Sorular ve Cevapları..

İdrar testinde bile cikms kanda mi cikmicak doktor sacmalams Canm önce kana sonra idrara geciyo kese gozkmeyeblr ultrasonda n onuda sonra gorursn
Ya cnm bilmiom ki bn anlamiom cidden doktorlari
Ilaclari da kullanmiom ne olur ne olmaz die

merhaba arkadaşlar ben 10 aylık evliyim 20 mayısta regl oldum ve bugüne kadar eşimle korunmadan ilişkiye girdik hamile olma olasılığım nedir cevaplarsanız sevinirim
bizde 7 ay korunmasiz birlikte olduk. bir yil olmamasi normal diyor dr lar. yumurtlama zamanina dikkat edin yeter

Kizlar merhaba belki bnmle ayni durumda olanlar vardir diye paylasmak istedim ben normal dogum yapmak istiyorum ama 8 yil once kist ameliyati oldum daha oncesinde de apanfisit ameliyati oldum ve bu ameliyatlarin normal dguma engel olup olamayacgni sordum ve cok sukur engel olamicani soyledi insallah baska br engel cikmaz da normal dogum yapabilirm hayirlisiyla.bu arada yumurtalik kistiydi dermoid kist.rahimle ilgili bir ameliyat olmadigi surece sıkıntı olmaz allahin izniyle dedicok mutluyum insallah o gunlete saglikli sihhatli br seki

Kadın kan grubu negatif, erkek pozitif olan var mı ? Gebelik olmadan önce bişey yapılıyor mu ?

vajinal yanma hamilelikle ilgili değildir ya enfeksiyon ya mantar yada vajinal kuruluk olabilir.
iştah artışı olduğunada inanmıyorum aksine kokular rahatsız edici oluyor ilk zamanlar sıcak basması ve şişkinlikte adet belirtisi en güzel belirti adet gecikmesi hemen test yap bence 4 gün geçtiyse idrardada kesin çıkar inş hamilesindir.

Merhabalar sizlere bir sorum olacak. ben klomen tedavisi görüyorum. bat tahmini ya haftaya pazartesi ya da haftaya persembe.klomenden dolayi iki kere yumurtladim da... cumartesi 11 saatlik bir araba yolculuğuna çıkacağım 3 gün sonra tekrar 6 saatlik bir yolculuk 5 gun sonrada 9 saatlik yolculukla dönüş olcak. sizce hamileysem bu yolculuklar bebeğin tutunmasini engeller mi???

daha önce de 1 kez kimyasal gebelik geçirdim biraz evham yaptim. ama önemli bir seyahat iptal etmem de zor

cumartesi gitmeden kan testi yaptiricam öncesinde yaptirsam çıkmayabilir.

Merhaba lar ben 7haftalik hamileyim gebeligin başından beri 5-10 saniyelik kramplar ve sancilarim oluyor (günde bi kac defa ) ve bu sancidan sonra akintim geliyor. Hiç kanamam olmadı ama bu kramplar beni korkutuyor sizce normal mi lutfen cevap verin

merhaba benim doktorum dayanamayacağın kasık ve bel ağrıları olduğunda tehlikelidir o zaman hastanaye gel hemen demişti. bebek büyüdükçe rahime baskı yaptığı için ara ara ağrıların girmesi normaldir diye de eklemişti.

Arkadaslar kafama bisey takildi. Son adet tarihim belli degil. Adet geciktirici kullanmistim ve adet olmadan hamile oldugumu ogrendim. Yaklasik 10 gunluk bir surec. Nasil hesap yapmaliyim cunku doktora yuvarlak bi tarih verdim.?

merhaba bana doktorum 2 buçuk aylık hamile olduğumu söyledi ultrason kağıdında yazanlardan pek anlamadım resimde sağ altta ve üstte yazanlar ne anlama gelir

Eklentiler

• 20160213040218.jpg
    43,8 KB · Görüntüleme: 134
merhaba bana doktorum 2 buçuk aylık hamile olduğumu söyledi ultrason kağıdında yazanlardan pek anlamadım resimde sağ altta ve üstte yazanlar ne anlama gelir
10 hafta 5 günlük hamilesin. Beklenen doğum tarihi 3 eylül. Bebeğin yaklaşık 4 santim :)

Kadın kan grubu negatif, erkek pozitif olan var mı ? Gebelik olmadan önce bişey yapılıyor mu ?
bizde bu şekilde kan grubu. 28. haftada bir iğne ve doğumdan sonra çocuk pozitif kan taşıyorsa iğne yapılıyor çocuk da anne gibi negatifse yapılması gerekmiyor. hamilelik öncesi yapılacak bir şey yok

Kızlar bir sorum olacak.Bebek planlamıyoruz eşimle daha.Geçen ay ikinci adetimi de biraz kısa gördüm ve kistten endişelendim doktora gittim .Bana vajinal ultrason ile bakmadı.Ama yumurtalıklarıma doğru baktı sanırım buna siz karın mı diyorsunuz,yoksa karın dediğiniz direkt göbeğin üstü mü?Hamile olsam yaklaşık iki aya yakın bir zaman sonuçta bu,o ultrasonda görülürdü değil mi,kist gördü hormon testi istedi,ama kan testi fln istemedi.Benim de aklıma gelmedi.Yani hamilelik olsa idi yumurtalıklarımdaki kisti incelerken gözden kaçacak bir durum olmazdı herhalde değil mi?

bizde bu şekilde kan grubu. 28. haftada bir iğne ve doğumdan sonra çocuk pozitif kan taşıyorsa iğne yapılıyor çocuk da anne gibi negatifse yapılması gerekmiyor. hamilelik öncesi yapılacak bir şey yok

Çok teşekkür ederim cevapladığınız için, sağolun :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…