Gebelik kesesinin boyutu

Hestiada

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2022
372
225
39
Merhaba. Tüp bebekle hamile kaldim.tup bebek doktorum transfer tarihinden 17 onceki gunu sat olarak alıyor. Yani 23 mart. Ama takibini yapan doktorum 17 mart sat imi baz aliyor 8+6 oluyorum böyle oldugunda. Gebelik kesem az büyüyor. Suan 15 mm, geçen hafta 11 mmdi.
Bebegimin boyu ile kesem ayni. Ölçüde.
Takibini yapan doktorum umutlu degil. En fazla 11.haftayi görursun dedi. Alani dar dedi. Tüp bebek doktorum fetal dna istedi 2 hafta sonra genetige bakmamiz lazim dedi.. Hic sevinemedim. Öğrendiğim gunden beri cok mutsuzum. Yine şükürler olsun Rabbime. ama çok ugrasmistim. İnsan üzülüyor ister istemez.
Gebelik kesesi ile bebek boyu ayni olan var mi benim gibi. Lutfen iyi ya da kötü deneyimler öğrenmek k istiyorum.

Diğer konu ile ilgili bilgim yok ama başlarda gelişme geriliği gibi gözüküp sonradan düzelen durumlar çok oluyor
Fetal DNA ya gelince onun kesenin ya da bebeğin büyüyüp büyümemesi ile alakası yok. Hiç sorun olmasa da bebekte down sendromu gibi durumlar mevcut mu diye yapılan standart testlerden biri ikili üçlü testler gibi ben de yaptırmıştım 12. Haftada doktorun sizden bunu istemesi sizin bir sorununuz var anlamına gelmiyor yani merak etmeyin

Yorumunuz ve telkininiz icin cok tesekkur ediyorum.Șu ifadeyi kulla di doktor bebek ilk haftalar kendi hucreleriyle keseyi yapar. Buyumemesi genetikte bir sıkıntı olduğunu isaret ediyor diyince stresim tavan yapti.

Yorumunuz ve telkininiz icin cok tesekkur ediyorum.Șu ifadeyi kulla di doktor bebek ilk haftalar kendi hucreleriyle keseyi yapar. Buyumemesi genetikte bir sıkıntı olduğunu isaret ediyor diyince stresim tavan yapti.
Tabii ki doktor en iyisini bilir bir şey diyemem ama bebek hiç olmadığı durumlarda bile kese gelişiyor boş gebelik deniyor kese oluyor ama içinde bebek olmuyor bu durumda keseyi ne yapıyor yani keseyi bebeğin hücresi yapar her durumda çok da geçerli bir önerme olmayabilir
Dua edin bol bol inşallah sonradan düzelecek bir durumdur bazen doktorlar sizi her ihtimale hazırlamak için olumsuz olasılıkları da işleri gereği dile getirirler hemen canınızı sıkmayın bedeninize bebeğinize güvenin
Ters bir durum varsa zaten bebek sağlıklı olmayacağı için erken haftalarda sonlanması ileri dönemde sorun yaşamanızdan çok daha iyi inanın ama bebek sağlıklı ise her türlü tutunup yolunu bulacaktır güzel haberler almanız dileğiyle

İçime su serptinizinsallah dediğiniz gibi bir ihtimalden ibaret cikar ya da cok büyümeden ve daha fazla bağ kurmadan sağlıksızsa sonlanir insallah. Hakkimda güzel olani hayırlı kılsın rabbim ve layikiyla anne olabilecek herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.
Çok teşekkür ederimAllah razı olsun

Ben bir kere hamile kaldım 5 haftaya yeni başlamışken 14 mm idi. Ama tüpte göründü ve hemen sonlandırıldı. Pek bir bilgim yok inşallah sağlıklıdır ve doğum gerçekleşir. Öteki türlüsü çok zor Allah kimseye kayıp yaşatmasın

Amin.bebekle kese ayni boy Şuan.bebegin alanı cok dar. Sıkışıp kalmış gibi. Kalp atisi devam ettiigi icin hicbirsey yapilmiyor. 2 hafta sonra fetal dna bakilacak..olumlu yada olumsuz her duruma hazirlikliyim. bu belirsizlik gercekten cok zor.
cok tesekkkur ediiyorum.

Malesef başıma bu geldi benim kesesi hep az büyüdü 18 haftaya kadar dayandı minik kızım kromozom bozukluğundan suyu bitti kaybettim meleğimi bi kac kez serum aldım, yan sedyedeki kişi de aynı sorunu yaşamış ilk çocuğunda ve sağlıkla kavuşmuş.. Yani yiyecek ekmeği varsa doğar sağlıkla..

Çok cok üzüldüm sizin adınıza
Cok büyümüş çünkü
Rabbim sağlıklı gebelik ve doğum nasip etsin tekrar sizlere.
Benim doktorumda kromozom bozukluğundan bahsetti. Insallah o haftalara kadar gelmem sonu öyle olacaksa. Ister istemez bag kuruyoruz çünkü. Rabbim güzel olani hayırlı kılsın bizlere

Niyetim acınızı tazelemek degil ama merak ediyorum 7 ve 8. Haftalarda kese boyutunuz neydi.

Tabiki o benim ilk gözagrimdi.. Çok şükür 9 ay sonra hamile kaldım oğluma sağlıkla kavuştum ama benim ilk bebeğim elifimdi..

Rabbim kimseye yaşatmasın ama belki benim başıma gelen bir başkasının başına gelip burda arayabilir düşüncesiyle yazıyorum. Bugün kalbi durmuş

Yolculugum buraya kadarmış. Herkese sağlıklı gebelikler dilerim

Rabbım sabırlar versin bugüne kadarmis demek ömrü.. Rabbim sağlıkla kavuşucagin hamilelikler nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…