gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Aynen :) sabah bir soru sordum ama kimse görmedi galiba . Sizdede kuyruk sokumu ağrısı ve sivilcelenme oldumu
hamileliğin başında sivilcelerim çoktu şimdi bi tane iki tane ancak çıkıyor. kuyruk sokumu ağrısı hiç yaşamadım canım benim genelde gece kalçalarım çok ağrıyor sürekli yan tarafıma yattığım için

Oooooooo nihayet döndün canım :)))) Özledik valla... Insaallah iyice dinlenip enerji toplamissindir :anneadayı: Benim kızım oluyor teyzesi 2 hafta önce ögrendik, 3'lü test sonucu da temiz cıktı cok şukur... Simdi hareketleri hissetmek icin cabalıyorum resmen :KK70:Bircok kişi rahat anlayabiliyor ama nedense ben hala tam ayırt edemiyorum sanki 18 + 2 günlük olduk

Sağol canım. hayırlısı olsun inşallah, sağlıkla kucağına al bebeğini canım benim :nazar::anneadayı: bende özledim dedim bir an önce gideyim bakayım kızlar nasıl napıyor diye :)))

bende bugün kontrole gittim doktor çok uğraştı ama bebeğim göstermedi cinsiyetini. 2li taramanın da sonuçlarını öğrendim. down sendromu yok ama başka bir sıkıntı çıktı. Trisomy 13/18+ NT diye bir sonuç çıktı. doktor bu başka zihinsel hastalıklara işaret olabilir dedi ama şaşırdım dedi ultrasonda bebeğin gayet sağlıklı, endişelenme 3 hafta sonra 3 lü teste gir dedi. inşallah bişey yoktur ama çok üzülüyorum

ben de bir hafta sonra başka bir doktora gidicem iki hafta sonrada kendi doktorumla randevum var duramıyorum randevu araları çok uzun o yüzden araya başka bir doktor daha sıkıştırdım :KK48: bakalım ne diycekler benimkide 1 gün geriye kaydı ama boyu kilosu haftasıyla uyumlu dedi doktorumuz :KK200: benimde karnım var azcık yemek yiyince daha çok çıkıyor ben biran önce çıksın istiyorum daha fazla :KK49:

çıkar canım yakında banada doktor kilo almışsın biraz ekmeği kıs dedi. benim kilo da var :oops:

bende bugün kontrole gittim doktor çok uğraştı ama bebeğim göstermedi cinsiyetini. 2li taramanın da sonuçlarını öğrendim. down sendromu yok ama başka bir sıkıntı çıktı. Trisomy 13/18+ NT diye bir sonuç çıktı. doktor bu başka zihinsel hastalıklara işaret olabilir dedi ama şaşırdım dedi ultrasonda bebeğin gayet sağlıklı, endişelenme 3 hafta sonra 3 lü teste gir dedi. inşallah bişey yoktur ama çok üzülüyorum canım :KK61:

Benim terbiyesizin poposu o :KK70: ortada bi cikinti var utandim, baska fotosu yok doktor bi onu verdi bize cerceveye koycam :KK70: biraz cikolata ye hareketlensin iyice belli olur zaten sen bakma bizim burda gec söyleniyo oda kendi doktorum soylemedi bile baska doktora gitmek zorunda kaldim dün

bebek hareketli canım bugün doktora gittim bacakları çapraz poposunu dönmedi, doktor çok uğraştı ama göremedi. zaten 2 li taramam sıkıntılı çıktı, artık cinsiyet merakım gitti sağlıklı olsun da gerisi önemli değil :KK61:

bebek hareketli canım bugün doktora gittim bacakları çapraz poposunu dönmedi, doktor çok uğraştı ama göremedi. zaten 2 li taramam sıkıntılı çıktı, artık cinsiyet merakım gitti sağlıklı olsun da gerisi önemli değil :KK61:
Canim uzulme sen bende korkuyorum benim halimde tuhaf sadece ensesini ölctü kadin iyi dedi kan testi yapmadilar o gun daha once aldiklari kandan yaptilarmi bilmiyorum haberim bile yok icimi ferah tutmaya calisiyorum dua ediyorum baska bisey gelmiyo elimden yeni doktora sorucam yapmismi neye bakmis neye dayanarak iyi demis falan. Hic guvenmiyorum o kadina iyiki biraktim diye sukrediyorum. Bende ögrendim ama yinede heveslenmek istemiyorum saglikli olsun diye dua ediyorum surekli anne olmak simdiden gercekten kolay degilmis

hamileliğin başında sivilcelerim çoktu şimdi bi tane iki tane ancak çıkıyor. kuyruk sokumu ağrısı hiç yaşamadım canım benim genelde gece kalçalarım çok ağrıyor sürekli yan tarafıma yattığım için
Benim evlenmeden önce cok sivilcelerim oluyordu sırtımda evlendikten sonra kalmadı.hamilelikle tekrar basladı.sanırım benimde yeni yeni baskılar baslıyor yavrumdan artık bel ağrılarım basladı hafif hafif

mrb canım, ben de pek anlamadım ama 19. haftadasın artık ve hala net bişey söyleyemiyolar sana da :KK43: bana 13. haftada dr %100 erkek dedi, biraz abartmamışlar mı artık oradaki doktorlar?
Canim poposu gorunuyo ekrana dayadi ortada cikinti var netten bakiyorum %100 erkek demesi lazimdi erkek cocuklarin hepsinde ayni gorunuyo korkuyolar kesin konusmak istemiyorlar bizim eskisi bakmadi soylemekte istemedi. 20 sinde yine randevu var bakalim ondan sonra kiyafet almaya baslicam :)

yaa çok anlayamadım canım :) bizimkiler net bebek görüntüsünde :anneadayı: seninki baş aşağı mı durmuş napmış öyle :emir_bebek: yüzde 51 de yarı yarıya bi ihtimal.. sen bi sonraki ultrasonu bekle en iyisi annesi :anne: o zaman gösterir inşallah.
Kimse anlaysmiyo bende anlamazdim cocugumun poposu olmasa :KK70: dayadi ekrana poposu o bide bacak arasi gorunuyo zaten ortada cikinti var pipi sanirsam :KK70: uc kez gösterdi kadin yinede kesin konusmak istemedi ortada sivri bisey var dedi kiz olsa oyle olmazmis bos olurmus

Canim uzulme sen bende korkuyorum benim halimde tuhaf sadece ensesini ölctü kadin iyi dedi kan testi yapmadilar o gun daha once aldiklari kandan yaptilarmi bilmiyorum haberim bile yok icimi ferah tutmaya calisiyorum dua ediyorum baska bisey gelmiyo elimden yeni doktora sorucam yapmismi neye bakmis neye dayanarak iyi demis falan. Hic guvenmiyorum o kadina iyiki biraktim diye sukrediyorum. Bende ögrendim ama yinede heveslenmek istemiyorum saglikli olsun diye dua ediyorum surekli anne olmak simdiden gercekten kolay degilmis

sağol canım inşallah sağlıklı olurlar tek dileğim o. doktor 2 li teste hem ensesini ölçtü hemde aynı gün 5 tüp kan aldı benden. sonuçlarıda bugün aldım işte

sağol canım inşallah sağlıklı olurlar tek dileğim o. doktor 2 li teste hem ensesini ölçtü hemde aynı gün 5 tüp kan aldı benden. sonuçlarıda bugün aldım işte
Canim benden bi onceki randevuda kan almislardi ordanmi bakti bilmiyorum 13. haftada enseyi olctu kan almicakmisiniz dedim yoo dedi bende sasirdim icimizi ferah tutalim iyi dusunelim iyi olsun rabbim yavrularimizi saglikla kucagimiza aldirsin

çıkar canım yakında banada doktor kilo almışsın biraz ekmeği kıs dedi. benim kilo da var :oops:

bende bugün kontrole gittim doktor çok uğraştı ama bebeğim göstermedi cinsiyetini. 2li taramanın da sonuçlarını öğrendim. down sendromu yok ama başka bir sıkıntı çıktı. Trisomy 13/18+ NT diye bir sonuç çıktı. doktor bu başka zihinsel hastalıklara işaret olabilir dedi ama şaşırdım dedi ultrasonda bebeğin gayet sağlıklı, endişelenme 3 hafta sonra 3 lü teste gir dedi. inşallah bişey yoktur ama çok üzülüyorum canım :KK61:
canım benim hiç sıkma canını bu testler sonuçta tahmini şeyleri veriyor çok okudum riskli çıkıpta gayet sağlıklı doğan bebekleri ultrasonda da gayet sağlıklı görünüyorsa eminim birşey yoktur bebişinde :KK200:

Benim evlenmeden önce cok sivilcelerim oluyordu sırtımda evlendikten sonra kalmadı.hamilelikle tekrar basladı.sanırım benimde yeni yeni baskılar baslıyor yavrumdan artık bel ağrılarım basladı hafif hafif
cinsiyetini öğrenmişmiydin canım genelde sivilcelenirsen kız cildin pürüssüzleşirse erkek diye bi inanış var :)

Canim poposu gorunuyo ekrana dayadi ortada cikinti var netten bakiyorum %100 erkek demesi lazimdi erkek cocuklarin hepsinde ayni gorunuyo korkuyolar kesin konusmak istemiyorlar bizim eskisi bakmadi soylemekte istemedi. 20 sinde yine randevu var bakalim ondan sonra kiyafet almaya baslicam :)
bizim almadığımız bir tek odası kaldı düşün :KK70: hayır demek istediğim şu, valla iyi sabrediyorsun birşeyler almamak için falan ama bana da erkek gibi geldi çünkü bizimki de doktorun demesine göre erkek ve ben de pipiyi görmedim henüz açıkçası ama doktor her seferinde pipisini gösteriyor, işte bazı şeyleri biz göremiyoruz kuzum :nazar:

canım benim hiç sıkma canını bu testler sonuçta tahmini şeyleri veriyor çok okudum riskli çıkıpta gayet sağlıklı doğan bebekleri ultrasonda da gayet sağlıklı görünüyorsa eminim birşey yoktur bebişinde :KK200:

inşallah canım bişey yoktur, bebeğim için üzüldüm zaten. o nasıl olsa kabulumdür yeterki sağlıklı aklı başında olsun inşallah. randevumu aldım 19 aralıkta gidicem başka hastaneye 3 lü test yaptırıcam.

bizimde ayın 20'sinde canım randevu geçen hafta gitmiştim 3 hafta sonra tekrar gel dedi ben tabi üç hafta çok uzun geldiği için araya başka bir doktor sıkıştırdım haftaya başka bir doktora daha gidicem :KK48:

inşallah canım bişey yoktur, bebeğim için üzüldüm zaten. o nasıl olsa kabulumdür yeterki sağlıklı aklı başında olsun inşallah. randevumu aldım 19 aralıkta gidicem başka hastaneye 3 lü test yaptırıcam.
strese girme sakın tatlım duanı et bekle sonuçta hiçbirimiz bilmiyoruz Allah'a sığınıyoruz ondan başkası bilemez sen gönlünü ferah tut eminim çok sağlıklı bebişin

Ya bu kese ne zaman görünür :KK43: 5 . hafdaym bgn gittim görünmedi. kan verdim tekrar 5 te sonuç çıkacak. olmassa alltan bakıcak

bizim almadığımız bir tek odası kaldı düşün :KK70: hayır demek istediğim şu, valla iyi sabrediyorsun birşeyler almamak için falan ama bana da erkek gibi geldi çünkü bizimki de doktorun demesine göre erkek ve ben de pipiyi görmedim henüz açıkçası ama doktor her seferinde pipisini gösteriyor, işte bazı şeyleri biz göremiyoruz kuzum :nazar:
Bizimkinin pipi ortada duruyo yigidin mali meydanda olur der gibi terbiyesiz ya :KK70: arabasini ismarladim zaten, araba koltugunuda. Kiyafette kizada erkegede olan biraz abim aldi annem aldi falan ben tek iki parca aldim :) mecburen sabretmek zorundayim yoksada doktorun birine dalicam o olucak oda yemez iste isvicrede :KK70: napalim canim hayirlisi olsun diyelim zaten diger doktoru arayip sekretere dosyAm geldimi size bide diger doktordan memnun degildim her defasinda ultrason istiyorum yoksa aklim kaliyo dicem haberleri olsun en azindan

bizimde ayın 20'sinde canım randevu geçen hafta gitmiştim 3 hafta sonra tekrar gel dedi ben tabi üç hafta çok uzun geldiği için araya başka bir doktor sıkıştırdım haftaya başka bir doktora daha gidicem :KK48:
Hahaha :KK70: az kaldi hayirlisiyla surda iki hafta onlaro görmek kadar guzel bisey yok su an hayatimizda yirim ben yavrulari nasil seker oluyorlar eskiden tuhaf gelirdi bakarken simdi bal gibi görünüyo bana :)

X