gebelik haftası hesaplaması

SevimliSevim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
166
0
43
herkese merhaba, bende aranıza yeni katıldım ve burda olmaktan çok mutluyum. ben 6,5 haftalık hamileyim kafamı karıştıran bir konu var. benim en son adet tarihim 12 şubat ve adet tarihine göre gebelik hesaplamısında 9 haftalık gözüküyor ancak ultrason verilerine göre 6,5 haftalık hamileyim. bu aradaki fark baya bir canımı sıkıyor. :çok üzgünüm: bu kadar fark olması sizce normalmi ?

hesaplarken öyle söylüyor ama bu seferde çucuğun doğum tairihi değişiyor. zaten internette araştırdığım kadarıyla birçok insanın benim gibi kafası karışmış durumda. tam olarak tatmin edici bir cevap bulamıyorum...

Benim ultrason haftamla son adet tarihi hesaplaması uyuyo birbirine senin bi ay eksik çıkmış acaba yumurtlaman mı geç oldu sen ultrasona girmeden önce dr son adtine göre hesaplamadımı ben de her gidişimde hesaplamamı yapıp ben sormasam da söylüyo bence dr bi danış bi problem yoktur canını sıkma emi

bencede dr yanlışlık yapmıştır sen bi dr sorsana niye hesaplama yanlış çıkıyo diye ben 14 martta en son adet gördüm geçen hafta cuma dr gittim 5 haftalık dedi bana sadece kese gözüküyo kesenin boyutuna göre dedi dr bana sen bebişin kalp atışlarını duydunmu

ultrasona dün girdim. doktor 6,7 mm 6 hafta 4 günlük dedi, kalp atışlarınıda duydum. bu haftaya göre boyu normal ama adet tarihime göre arada fark var, geç yumurtlama gibi görünüyor ama aklım pek ermedi bu işe çünkü adet tarihim son 6 aydır düzenli idi. genç kız dönemimde düzenli değildi... anlıyacağınız herşey yolunda gibi ama bu zamanlama farklılığı kafamı çok karıştırıyor fisfisfis

Merhaba Canim
Bencede Geç Yumurtlama Gibi Ama Zaten Doktor Son Adet Tarihini Baz Aliyor Ama Ultrason Verileri Ile Karşilaştiriyor üzülme Sakin Yinede Kafan Karişiksa Doktoruna Daniş

benim ki 11 şubattı son adet tarihi şu an 9+4 haftalık benim ki
seninkinde bir gariplik var ama biraz daha bekle büyüsün biraz daha bebiş
tekrar bakar söyler sana daha küçükse

canım bnmde son adet tarihim 6 şubat ve şuanda 10+6 günlüğüm cnm ve en son doktora gittiğimde ultrason tarihinle adet tarihinin haftası aynı dedi sen keşke doktora sorsaydın cnm neden arada bu kadar fark var die gec yumurtlamada olsa normalde herkes ayın ortasında yumurtluyosa seninde 1 hafta gec yumurtladığını düşünsek bile arada en fazla 1 hafta oynar bu fark fazla cnm bence doktoruna bi sor istersen cnm

adet düzenli bile olsa yumurtlama tarihi gecikebilir..hatta bir adet döneminde iki kere bile yumurtlama olabilir..düzenli takip etmedikce yumurtlamamiz düzenlimi er mi gec mi adetin düzeniyle anlayamayiz..hic kafana takma...bu dönemler cok önemli bebegin meydana geliyor...önemli olan bebeginin her kontrolde gösterdigi gelisme kat ettigi yol..

arada bu kadar fark olması tabiki normal tam anlamıyla hangi ilişkide hamile kaldığımızı bilemeyiz ultrason bile sadece tahmindir kesin sonuç vermez ikisinin arası birşey gibi düşün...

bana da doktorum senin bebek 1 hafta geriden geliyor dedi. bunu da yumurtlamanın geç olmasına bağladı. benim adetlerim düzenli olmadığı için mantıklı. önemli olan bebeğin gelişimi, gelişimi normalse problem yoktur. kafanı takma.

gebelik hesaplayıcısını kullanırken bilgisayarın tarih ve yılını kontrol edin o güne ayarlı olması gerekir yoksa yanlış çıkıyor benimde başıma geldi 5 haftalıkken 17 haftalık çıkıyodu .

X