Gebeliğinde eşinden yeteri kadar ilgi destek görmediğini düşünen var mı?

simurgcy2006

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
90
2
Merak ediyorum.. CADIARZU

İçinizde gebeliğinin başlamasınadan sonlanmasına kadar yeteri kadar destek görmediğini, eşi tarafından önemsenmediğini düşünenler var mı? kötükedihüso

Bu duruma maruz kalan arkadaşlar ne yapıyorlar? :uhm:

vallahi canım eşim çok ilgilidir herşeyle evi ile , benimle fakat ara sıra hamileliğimde kapris yaptığım ,naz yaptığım ilgisizsin dediğim çok olmuştur..halbuki düşününce öyle olmadığını anlıyordum ama hamilelik psikolojisi midir nedir öyle yapıyodum..
şimdi doğum yaptım adam bana bir türlü yaranamıyo ..bebeği emziriyorum şunu getir bunu getir adamı helak ediyorum gıkı çıkmıyo..kızımın altını değiştiriyorum bezini getiriyo kirliyi götürüyo yani adam herşeyi yapıyo ama ben yine memnuniyetsiz davranıyo gibi hissediyorum kendimi..sonra pişman oluyorum ama yapıyorum bi kere ..valla bilmiyorum nasıl düzelicem ..
yani senin soruna tam zıt bir cevap oldu ..eşimden değilde benden yana bir sorun var..

vallahi canım eşim çok ilgilidir herşeyle evi ile , benimle fakat ara sıra hamileliğimde kapris yaptığım ,naz yaptığım ilgisizsin dediğim çok olmuştur..halbuki düşününce öyle olmadığını anlıyordum ama hamilelik psikolojisi midir nedir öyle yapıyodum..
şimdi doğum yaptım adam bana bir türlü yaranamıyo ..bebeği emziriyorum şunu getir bunu getir adamı helak ediyorum gıkı çıkmıyo..kızımın altını değiştiriyorum bezini getiriyo kirliyi götürüyo yani adam herşeyi yapıyo ama ben yine memnuniyetsiz davranıyo gibi hissediyorum kendimi..sonra pişman oluyorum ama yapıyorum bi kere ..valla bilmiyorum nasıl düzelicem ..
yani senin soruna tam zıt bir cevap oldu ..eşimden değilde benden yana bir sorun var..

eylülcüm selam,
yazdıklarını okudum da tıpkı ben kaydirigubbakcemile3 bizde de durum sizinkinden hiç farklı değil
ama şöle de bi durum var .. bizdeki bu gelgitler ve bu durum 6 hafta için geçerli.ben başta hamileliğim süresinde eşimi ve ailemi uyarmıştım heran herşey olabilir kusuruma bakmayın, beni bu süre içinde böyle kabul edin diye. eğerki 6 hafta sonra düzelmezsem vurun yüzüme kızın bana die kaydirigubbakcemile3
o yüzden sende bir sorun yok tamamen hormonsal kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

eylülcüm selam,
yazdıklarını okudum da tıpkı ben kaydirigubbakcemile3 bizde de durum sizinkinden hiç farklı değil
ama şöle de bi durum var .. bizdeki bu gelgitler ve bu durum 6 hafta için geçerli.ben başta hamileliğim süresinde eşimi ve ailemi uyarmıştım heran herşey olabilir kusuruma bakmayın, beni bu süre içinde böyle kabul edin diye. eğerki 6 hafta sonra düzelmezsem vurun yüzüme kızın bana die kaydirigubbakcemile3
o yüzden sende bir sorun yok tamamen hormonsal kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Peki kontrollerinize falan geldiler mi sizinle kızlar? :uhm:
Bebeğin gelişimi ile ilgilendiler mi?
Şanslı gruba girenlerdensiniz siz haberiniz olsun.. :nazar:

Ben de dahil olmak üzere tanıdıgım bir cok insan eşlerinin yeteri kadar ilgilenmediklerinden şikayetçi.. senağlama

Anlaşılması çok zor değil aslında ama..
Zira anne-bebek bağlılığı annenin gebe kalması ile oluşurken, baba-bebek bağlılığı bebebğin doğumundan sonra daha etkin hale geliyor diyor araştırmalar.. :kahve:

Bakalım bebeişler doğduktan sonra bu cephede işler nasıl gelişecek? :eek:

Dilerim sizin cepheye geçişler olur.. :Saruboceq:

benim eşim de gercekten cok ilgili, hatta fazla ilgili ama o onun yapısından kaynaklanıyor. yani hamile kalmadan once de oyleydı. Fakat bazen beni deli ettiği olmuyo değil. arkadaslarım manyak mısın adam daha ne yapsın dese de ilgiyi görünce şımarıyoruz sanırım. hee daha doğurmadım. doğumdan sonra ne olur bılmıyorum yerimseniben
Ama belki senin eşin de kendince ilgilenmeye çalışıyodur ama sen daha fazlasını istediğin için sana ilgisiz gibi geliyodur. a.s

benim eşim de gercekten cok ilgili, hatta fazla ilgili ama o onun yapısından kaynaklanıyor. yani hamile kalmadan once de oyleydı. Fakat bazen beni deli ettiği olmuyo değil. arkadaslarım manyak mısın adam daha ne yapsın dese de ilgiyi görünce şımarıyoruz sanırım. hee daha doğurmadım. doğumdan sonra ne olur bılmıyorum yerimseniben
Ama belki senin eşin de kendince ilgilenmeye çalışıyodur ama sen daha fazlasını istediğin için sana ilgisiz gibi geliyodur. a.s

Haklısın Hüsran, a.s
Kişilik özellikleri de çok önemli.. Hem onun, hem benim..

Bununla beraber, kendi açımdan böyle hissetmek için haklı olduğunu düşündüğüm gerekçelerim var.. Çok üzgünüm çoook

Benimle bir kez bile doktora gelmedi, toplantım var, işim var vs. gibi nedenler ile.. benneyaptımki

Ne zaman kontrole gitsem eşi ile gelenleri görüp, boynumu büküyorum.. senağlama

Bunu ona söyledikten sonra bir iki kez gelmak istediğini söylese de artık çok geçti ban göre, sen 8,5-9 ay yalnız bırak, sonra dilinin ucu ile gelmek istediğini söyle.. kötükedihüso

Ben de ona en son, doğuma giderken ona haber vermeyeceğimi, işini gücünü bölmek istemediğimi söyledim.. Bebeği doğduktan sonra görürsün dedim.. Bir şey söyleyemedi.. Aslına bakarsan, ne söylerse söylesin, beni tamir etmeyecekti sanırım... senağlama

Gerçekten, eğer sancılarım o evde yokken başlarsa, haber vermeyi düşünmüyorum.. Kendim gidecegim hastaneye, bir taksiye atlayıp.. İçimde dokuz aydır büyüyen bu kırgınlığı, bu tarz belki de hiç hoş olmayan bir yöntemle azaltabilirim gibi bir duygu içindeyim.. Belki de yanılgı demeli buna.. CADIARZU

Ne bileyim.. Kafam karışık.. :uhm:

İnsan gebelik hormonları ile daha duygusal hale geliyor biliyorum.. Onun da kişilik özelliği bu, biliyorum.. İncelikleri düşünmeyi pek beceremez..

Ama bazen bilmek, insanı onarmıyor..

Amaaaan neyse..

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler..

eylül ve lelal benim kocişko da aynı sizinkilwer gibi evde telef ediyorum adamı yok kızın mendilini getir,kremini getir garibim ya bişeyde demiyo bebeğin bakımınada yardım ediyo bide benim canım habire bişey ister gece yarısı bile çıkıp dışarı alır ama ben hala kapris yapıyorum ay bak şimdi kötü hissettim kendimi ama napalım kapris yapmak kadınların doğasında var.cy2006 cım sende sakın üzülme eşin bebeğin yüzünü görünce öyle bi değişecekki...benim eşim hamileykende ilgileniyodu ama yüzünü görünce dahada bi bağlandı kızına seninkide öyle olur cnm merak etme erkekler yüzünü görünce hissediyo baba olduğunu.

eylül ve lelal benim kocişko da aynı sizinkilwer gibi evde telef ediyorum adamı yok kızın mendilini getir,kremini getir garibim ya bişeyde demiyo bebeğin bakımınada yardım ediyo bide benim canım habire bişey ister gece yarısı bile çıkıp dışarı alır ama ben hala kapris yapıyorum ay bak şimdi kötü hissettim kendimi ama napalım kapris yapmak kadınların doğasında var.cy2006 cım sende sakın üzülme eşin bebeğin yüzünü görünce öyle bi değişecekki...benim eşim hamileykende ilgileniyodu ama yüzünü görünce dahada bi bağlandı kızına seninkide öyle olur cnm merak etme erkekler yüzünü görünce hissediyo baba olduğunu.

Teşekkürler, Sevgili Eylül ve Piraye Hira,

Dilerim dediğiniz gibi olur..:Saruboceq:

:CüvCüv: Mutlu bir anne olmak istiyorum bennnnn!!! :emir_bebek:

merhaba cy2006 sende mutlu bir anne olacaksın.Allah bebeğinden güldürecek seni inşallah.
eşinin yaptığınıd bence fazla önemseme. son günlerin ve kişiliği böle diyorsun. eminim oda düzelecek ve üzlecek bu yaptığına.
hayırlı doğumlar ve mtlu bir hayat dilerim. a.s.

merhaba cy2006 sende mutlu bir anne olacaksın.Allah bebeğinden güldürecek seni inşallah.
eşinin yaptığınıd bence fazla önemseme. son günlerin ve kişiliği böle diyorsun. eminim oda düzelecek ve üzlecek bu yaptığına.
hayırlı doğumlar ve mtlu bir hayat dilerim. a.s.

Sağolasın, Allah razı olsun..

Ne de guzel sozler bunlar.. Allah evladını sizlere bağışlasın..

Sevgiyle..a.s.

Benim eşim kontrollere falan hep benımle geldı ama ben hep genel bır ılgısızlık sezıyodum yanı :))
ne kıyafetlerıyle ne odasıyla yeterınce ılgılenmedıgını dusundum hep hamılelıgım boyunca.
O zamanlar oyle yapmıs olsa bıle sımdı kendını coktannn affettırdı. bebegımızle cok ılgılı ve bana cok yardımcı oluyor. Bende baba-bebek ılıskısının dogumdan sonra basladıgını dusunuyorum.

Benim eşim kontrollere falan hep benımle geldı ama ben hep genel bır ılgısızlık sezıyodum yanı :))
ne kıyafetlerıyle ne odasıyla yeterınce ılgılenmedıgını dusundum hep hamılelıgım boyunca.
O zamanlar oyle yapmıs olsa bıle sımdı kendını coktannn affettırdı. bebegımızle cok ılgılı ve bana cok yardımcı oluyor. Bende baba-bebek ılıskısının dogumdan sonra basladıgını dusunuyorum.

Hayırlısı bakalım..

Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler elbet..

Ben de doğumdan sonra gelişmeleri sizler ile paylaşacağım..

Canım kocam benim, herhalde stresini yaşıyor bebişe sahip olmanın, ağır bir sorumluluk ne de olsa.. Şeniz

X