Gebeliğe ilk adım

minikuxsx

evdeyim ama net yok :(
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2008
202
2
36
Merhaba arkadaşlar.. çok zor durumdayım lütfen bana yardım edin.. Ağustosun dördünde ilk evlilik yıl dönümümüz… Eşim artık baba olmak istediğini söyleyip duruyor '' 27yaşında '', oda çevredeki yoğun baskılardan dolayı bence..başta ailesi olmak üzere..bense daha 20 yaşındayım kendimi hiç hazır hissetmiyorum.. çalışıyorum..yapmak istediğim daha bir çok şey var.. bu yüzden çok tartışır olduk.. kafayı yemek üzereyim.. ben şimdi ne yapıcam.. ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Eşim korunuyordu şimdi ise sanırım korunmıycak.. ondan gizli benmi korunsam..offff..! yok sa anneliğe mi hazırlasam kendimi..! aklım çok karışık ..çok korkuyorum..! şimdi benim doktora gidip muayenemi olmam gerekiyor bebek için.. evlendikten sonra hiç doktora da gitmedim.. gerçi önceleri de hiç gitmemiştim..sadece evlilik için istedikleri raporlar için kan almışlardı.. nasıl ne olur ne olcak hiç bilmiyorum.. hamileliğe nasıl hazırlık yapılır.. ilk başta ne yapmam gerekiyosenağlama lütfen ablalarım biri bana akıl versin.. :enbuyukkk:

canım bence en doğrusu bir büyüğünden yardım alman...daha yaşın çok küçük sen anlatmayı denediysen ve seni anlamıyorsa,onun sevdiği güvendiği bir büyüğü kadın olarak devreye sok....ve o anlatsın ona...

eşine bunun hemen olmayacağını anlatmalısın bunun öncesi bir kaç testten geçmelisin zaten 3 ay önceden folik asit içmelisin o yüzden bir doktora gitseniz bu durumu dr eşine anlatır merak etme

cnm öncelikle bunu istemelisin çünki bebek çok büyük özveri ve fedakrlıktır sen hazır olmadığını söylüyorsun.....burda bir düşün bende senin gibi hiç istemedim üstelik kocamla aramda 9 yaş var kocamda istemedi ben 5 sene korundum .....ama şimdi çocuğum olmuyor 1 senedir uğrşaıyorum hee dersen o zaman korunmasaydın çocuğun olsaydı o zaman bu duyguları hiç yaşamıyordum çocuk görsem sevmezdim.....hiç pişmam değilim ...tek pişmanlığım evlendiğim günden beri kadın hastalıklarım vardı adet olamıyorum o zaman doktrum bana demeliydi bak kızım çocuk istemiyorsun ama yumurtalıkların böle sen korunma eşin korunsun seni tedavi edelim diyebilirdi ama demedi .....şimdi uğraşıyorum....
ama karar verirsen doğurmaya karı koca gidin jinekoloğa cnm seni vajinal ultrasona soksun bir takım hormonlarına bakılsın ....3 ay önceden folikasidini versin eşinde üroloğa görünüp sprem testi yatırsın ...erkekler bu konuda çok duyarsız ama benim eşim gittiğinde durumu hiç iç açıcı çıkmadı ameliyat oldı....o yüzden doktora beraber gitmeli zaten bir porblem çıkarsa nerden baksan 6 ay ...ki inş.çıkmaz yine 6 ay en kısa zaman beklersin...en fazla 1 sene cnm..

cnm benim inş. hayırllısıyla bebişiniz olur..dualarım sizinle.. verdiğin cvplardan dolayı çoook tşşkr ederim. zaten eşim kararını söylediği zaman bende ona doktora gitmem gerektiğini düşünüp söyledim.. aldığım cvp şok etti beni.. önceden doktor mu vardı ilaç mı vardı.. eskiler 10 artane doğuruyolardı dedi.senağlama gerçekten eski kafalıymış şok etti beni.. neyse bende onu kolundan tutup götürcem madem o kdar çok istiyo katlancak.. tabi annemle ,kardeşimle git demezse.. tekrar tşşkr ederim beni bilgilendirdiğin içincoksekeriremsua.s.

cnm güsel dileklerin için sağol fark etmez kocan gitmese bile sen git
muaynenni ol eğerki sende hiç bişey çıkmazsa 6 ay içinde gebelik olmazsa bilki kocanda sorun var senin için hava hoş o istyior ya gider muayen olur yada beklerrrr senelerce
yeterki sende sorun olmasınn

ben en iyisi dediğin gibi yaparım .. bu ay içersinde kadın doğum uzmanına danışır muayenmi olurum artık hayırlısı.. elllerine yüreğine sağlık vallah çok yardımın dokundua.s. çooooook tşkkr ederim cnm..!

Bu yazdıklarını okurken sanki kendi hayatımı okuyormuşum gibi oldum. Bende oğluma hamile kaldığımda 20 yaşındaydım. Ben hiç istemiyordum.Eşim ise sürekli baba olmaktan bahsediyordu. Bir yandan iş, bir yandan çocuk kısacası ben daha çocuğum bu bebeğe nasıl bakarım diye düşünüyordum. Ama şimdi iyi ki yapmışım diyorum. Çok güzel yanları oluyor. Genç yaşta anne oluyorsun ve çocuğunla arkadaş gibi oluyorsun. Tabi zor yanlarıda oluyor. Çünkü daha çok sorumluluğun oluyor. Senin için hayırlısı ne is o olsun.

Minikkuş hamile kalmayı planladığınızda itibaren folic asit kullanmanı öneririm. (Gene doktoruna sormayı unutma) şimdi 2. çocuğu düşündüğümüzden doktorum hamileliği planladığınızdan itibaren folic asit kullanmamı önerdi. Şuan halen içiyorum.

gerçekten çok zor..
beni aydınlattığınız için hepinize çok tşkkr ederim.. arkdaşlar..! iyi ki varsınız..!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…