Gebe kalamayanlar buraya.....

Aynen oyle canim. Anlamayanlar kendini rahat birak diyor olur diyor ama olmuyor iste 19 aydir cok siktigimda oldu cok rahat oldugumda. Ama hamile kalamiyorum. Insanlar cok anlayissiz. Gecen bir yere bebek gormeye gittik. Kadin diyorki misafir gelince bebegim cok huysuzlaniyor. Bebegi olmayanlar fesatlaniyor galiba diyor. Yaa o ladar kotu hissettim ki. Kucucuk bir bebege neden fesatlanayim ben. Anca bebek gorunce dua edip Allahim bizede nasip et diye geciriyorum icimden. Bu fesatlanmak midir. Yani bebegi olmayanlar vebali falan mi fesatlanip nazar edeck bebege. Bilmiyorum ya belkide anlayissiz insanlar yuzunden bu ladar mutsuzuz. Senin bak bir sikintin yokmus doktor demis. Insallah tez xamanda bebegine kavusursun. Isteyen herkese versin Allahim cunki cok ama cok zor yoklugu. Istedigi ilk aydan hamile kalan sonra ard arda hamile kalip of yine hamile kaldim diyebilen insanlar icin bizim yasadiklarimiz cok anlamsiz. Anca bizler anliyoruz birvirimizi.
amin canım sende inşallah bir an önce kavuşursun bebeğine. Allah insanlara akıl fikir versin. Herkesin çevresinde o türden insanlar var. Düşün ki tedavi olduğumu kimse bilmiyor eşim ve ablamdan başka çünkü insanların ağzına laf vermek istemiyorum zaten deyip duruyorlar senden bir hafta sonra evlenenler ikinciye hamile sen düşünmüyor musun falan. Erken daha deyip geçiştiriyorum. üzülme stres yapma diyorlar aynen senin dediğin gibi hiç umursamadığım zaman da olmadı dua diyorlar duayı da bırakmıyoruz ama olmayınca olmuyor.

amin canım sende inşallah bir an önce kavuşursun bebeğine. Allah insanlara akıl fikir versin. Herkesin çevresinde o türden insanlar var. Düşün ki tedavi olduğumu kimse bilmiyor eşim ve ablamdan başka çünkü insanların ağzına laf vermek istemiyorum zaten deyip duruyorlar senden bir hafta sonra evlenenler ikinciye hamile sen düşünmüyor musun falan. Erken daha deyip geçiştiriyorum. üzülme stres yapma diyorlar aynen senin dediğin gibi hiç umursamadığım zaman da olmadı dua diyorlar duayı da bırakmıyoruz ama olmayınca olmuyor.
Çok güzel yazmissiniz kizlar:KK200:
Bu duyguları yaşamayan kadın dahi olsa anlamıyor maalesef:KK12:
Kimi Korunmasız ilişkiden korkar kimi erken der biz ise her bir ilişkide olma umuduyla dua dayiz:KK200:
Kızlar bizimde zamanımız var devam edelim inatla Rabbim bize en yakın zamanda nasip edicek inş :KK200:

:) denedim diyorum gördüm sonucu iddia etmeyin insanların şifasına engel olmayın lütfen
Yahu neden şifa engel olayım, mikroadenom olan kişinin asla kullanmaması gerekiyor, süt arttırıcı özelliği ne demek, prolaktin artırır demek,her yeri okudum, çünkü ben de de o hormon Yüksek, sen ne kadar eminsen bende Emin'im, aldık evime , öylece duruyor , bir de Google dan öyle zararlarını araştırın,

Yahu neden şifa engel olayım, mikroadenom olan kişinin asla kullanmaması gerekiyor, süt arttırıcı özelliği ne demek, prolaktin artırır demek,her yeri okudum, çünkü ben de de o hormon Yüksek, sen ne kadar eminsen bende Emin'im, aldık evime , öylece duruyor , bir de Google dan öyle zararlarını araştırın,
Arkadaşım mikroadenom dediğin ne bilmiyorum ama bahsettiğin beyin mrı sonucuysa ben çektirdim temiz çıktı ama prolaktinim yüksek çıkıyordu dostinex kullanınca çok düşüyor ama ilacı bıraktığımda tekrar yükseliyordu 3 ay boyunca her akşam hayıt tohumu kaynatıp içtim ve 6 ay hiçbişi kullanmadan kontrole gittim ilk defa prolaktin seviyem normal çıktı 3 ay sonra tekrar ölçtürdüm yine normal çıktı.. Hayıt tohumu sadece prolaktin i değil tüm hormonları dengeler saatlerce araştırıp kullanmıştım hiç merak etme yani bir hormon düşükse normale döndürür yüksekse de normale döndürür anlatabildim mi

Dostinex kullanınca benim ki 70ten 0,3lere düşüyor.. biliyorsundur mutlaka o kadar düşük olması da sağlıklı değil bütün hormonlarımız dengede olmalı ilaçlardansa bitkisel kürleri tercih ederim prolaktin hormonunu incir çok yükseltir ben bunu bilir bunu söylerim

bilmediğin için , kendi araştırmalığın kadar haklısın, insanlar bilip bilmeden kullanamamalı, bütün hormonlarına bakıp öyle kullanmalı, prolaktin çok oynak bir hormon,
Arkadaşım mikroadenom dediğin ne bilmiyorum ama bahsettiğin beyin mrı sonucuysa ben çektirdim temiz çıktı ama prolaktinim yüksek çıkıyordu dostinex kullanınca çok düşüyor ama ilacı bıraktığımda tekrar yükseliyordu 3 ay boyunca her akşam hayıt tohumu kaynatıp içtim ve 6 ay hiçbişi kullanmadan kontrole gittim ilk defa prolaktin seviyem normal çıktı 3 ay sonra tekrar ölçtürdüm yine normal çıktı.. Hayıt tohumu sadece prolaktin i değil tüm hormonları dengeler saatlerce araştırıp kullanmıştım hiç merak etme yani bir hormon düşükse normale döndürür yüksekse de normale döndürür anlatabildim mi[/QUO

Bu ay da olmadı arkadaslar bildgnz yontm var mi her ay sonu kirizi kart. Yemktn yorldm:KK43:

İnş bidahaki aya olur bende regle 10 gun var dua ediyorum :110:
Allahım nasip etsin hepimize o duyguyu çok çok merak ediyorum
Cnm benim iko hafta gecti ilk defa oldu sevndm dedm hamileym snra ckck kanda ama ckmadi adet oldum dilerim ki ki.se bu kadr uzun beklemedn ogrnr ins. Sende hamilesnde ins cmm

Cnm benim iko hafta gecti ilk defa oldu sevndm dedm hamileym snra ckck kanda ama ckmadi adet oldum dilerim ki ki.se bu kadr uzun beklemedn ogrnr ins. Sende hamilesnde ins cmm
İnş bakalım :eek:
Benimde daha önce çok gecikmeler belirtilerim neler neler oldu ya kist ten sebepmis yada işte gecikme normel sebebini bilmediğim yani bakma belirtir fazla ona buna dua dua edip duruyorum elimi karnıma koyup Allah nasip edicek inş hepimize :KK200:

İnş bakalım :eek:
Benimde daha önce çok gecikmeler belirtilerim neler neler oldu ya kist ten sebepmis yada işte gecikme normel sebebini bilmediğim yani bakma belirtir fazla ona buna dua dua edip duruyorum elimi karnıma koyup Allah nasip edicek inş hepimize :KK200:
Bende oley.canm dun olduktan snr nasl kotu oldum bilemzsn umudum vardi inanmstm mucizem bu sefer annesine tutndu demistm ama olmadi hep dua edyrm rabbim buyuk bir gun bizde olca ins

Bende oley.canm dun olduktan snr nasl kotu oldum bilemzsn umudum vardi inanmstm mucizem bu sefer annesine tutndu demistm ama olmadi hep dua edyrm rabbim buyuk bir gun bizde olca ins
Zaten bilseydik olacağı zamanı ne değişik olurdu elbet bir zamanı var..
Bebeğim in o minicik elleri ayakları o giysileri oyuncakları şimdiden bakıyorum seciyorum bu psikoloji birde başkalarına verilen cevaplar çok yoruyor insanı

Zaten bilseydik olacağı zamanı ne değişik olurdu elbet bir zamanı var..
Bebeğim in o minicik elleri ayakları o giysileri oyuncakları şimdiden bakıyorum seciyorum bu psikoloji birde başkalarına verilen cevaplar çok yoruyor insanı
Kuzim nede oleyim ickm gidiyor kiz bsskalrnn dgmud bebeklerinr bakmk bole benimde kucagmda olsun dye cok dua edyrm onn o tombul ayaklari elleri ya cok guzl cnm artk uc kisi olyrz o kadr guzelki rabbim hayırli zamsnda nasip edrr ins:)

Dostinex kullanınca benim ki 70ten 0,3lere düşüyor.. biliyorsundur mutlaka o kadar düşük olması da sağlıklı değil bütün hormonlarımız dengede olmalı ilaçlardansa bitkisel kürleri tercih ederim prolaktin hormonunu incir çok yükseltir ben bunu bilir bunu söylerim
Daha bugün Prof La görüştüm, dostinex o kadar korkulacak bir ilaç değil, biz tüp bebek tedavisinde bile kullanıyoruz diyorlar, ve birden çok hormona da iyi geliyormuş, mikroadneomu olanlar dostinex i gebe kalasa da içer diyor:bicak:

Ben pek umitlenemiyorum artik. Cok mu sabirsizim bilmiyorum. Siz ne zamandir istiyorsunuz.
Bende de pko vardı. ilk bebeğime bir yılda, ikincisine de bebek olsa mı acaba derken hemen hamile kaldım. Hatta ikincisi kimyasal oldu düştü, bir sonraki ay yine hamileydim. Şimdi 3 yaşında bir kızım var ve tekrar ikinci kızımı doğurmak üzereyim.
mesajını okudum. çok üzüldüm. pko olman bir şey ifade etmiyor. çalışıyor musun bilmiyorum ama evde oturup sadece bebeği düşünmeye devam edersen hem kendine hem eşine haksızlık etmiş olursun. sen çocukla anlam kazanmıyorsun. evet evliliğin güzel bir sonucu. ama kendini bu şekilde harap etmen kendine yapmış olduğun en büyük eziyet olur.

sana verebileceğim en güzel tavsiye (ki ne hissettiğini iyi anlayarak yazıyorum bu mesajı) kaldı ki yaşın da çok genç, bu en verimli çağlarında bu gençlik elindeyken, gez dolaş, kendini geliştir, kurslara git, hayatını yaşa, dil öğren, mesleğin yoksa meslek edin, varsa ilerle yüksek lisans yap, kendini donat, spor yap ve pkonun en büyük düşmanı olan yüzmeye git. her kasın çalışır, psikolojik olarak rahatlarsın ve bedenin anında bu rahatlamaya tepki gösterir ve ne kilo kalır ne pko.

ama lütfen kendin için bir şeyler yap. ablam 5 sene çocuk için gözyaşı döktü. en son vazgeçti, kpss çalıştı, kazandı, öğretmen oldu ve iki ay sonra pat hamile...
bizler çocuğumuz olsa da olmasa da çok değerliyiz. ben de 19 ay olmasa da 12 ay yaşadım. ve üstelik yaşım da senden büyüktü. ilk çocuğumu 28 yaşında doğurdum. ona rağmen erkenmiş diyorum iyi ki olmadı diyorum.

sevdiğin şeyleri yap. hayat o kadar güzel ki.. sonra her şey kendi kendine oluyor zaten. hayırlı zamanda kucağına alırsın sen de yavrunu inşallah.

X