Galiba Hamileyim

bak ni dicem sana..
sen şimdi pc yi kapay ve yat..
yarın pazar ama pazartesi ilk işin bir pskolokla görüşmek olsun..
sana burda kimse yardımcı olamaz emin ol....
çok ciddi desteğe ihtiyacın var

ama bi düşünsene minicik minicik elleri ayakları senin bi parçan ne kadar güzel bi duygu hem sevdiğin insanın bir parçasıda sürekli yanında olacak beni bırakıp gitmiş olsada içimde hala ona karşı bişiler var her ne kadar umursamaz görünsemde aslımda çok duygusalımdır ve annelik kadar kutsal bişi daha yok neden böyle bir duyguyu yaşamak istemeyeyim ki?

ama bi düşünsene minicik minicik elleri ayakları senin bi parçan ne kadar güzel bi duygu hem sevdiğin insanın bir parçasıda sürekli yanında olacak beni bırakıp gitmiş olsada içimde hala ona karşı bişiler var her ne kadar umursamaz görünsemde aslımda çok duygusalımdır ve annelik kadar kutsal bişi daha yok neden böyle bir duyguyu yaşamak istemeyeyim ki?

canım rabbim tabikyi yaşatsın bu duyguyu...
ama hem yalnızım diyorun
hem erkek arkadaşımdan ayrıldım diyorsun
hem yaşım 17 diyorsun
hem babam duysa keser diyorsun
eeeee nasıl olacak....
sen tedbirini al ve bu duyguyu yeri geldiğinde yaşa oldumu
eğer hamileysen ki bence değilsin.....rabbim yardımcın olsun gerçekten kuzuna ve sana
ama değilsen lütfen çok ama çok dikkatli ol

Zaten hamile diğilsem bir daha ilişkiye giricemi sanmıyorum ve işimin zor oldunun farkındayım ama imkansız diğil çünkü beni bu hayatta bağlayan hiç bişi yok cidden yok ölsem arkamdan ağlar ben bu insanı bırakmıyım dedim bir insan dahi yok eğer hamileysem bu bebek benim hayat bağım olur Allahında yardımıyla kalkarım bunca yükün altından artık yoruldum ve hayattımda iyi bişiler olsun istiyorum hayattıma biri girdinde giderse diye korkmadan gittiğinde yine yalnız kaldım diye üzülmeden gene başarısız oldum demeden yaşamak istiyorum çünkü durmadan kendimi bir mezarın başında konuşurken bulmaktan hiç bi işe yaramayan sakinleştiricilerden bıktım usandım hayat banada gülsün artık...

Sevgilim diğil artık ilişkiye girdikten sonra işim var dedi gitti sonra ertesi gün hala uyanmadın mı aşkım diye mesaj attım biz barışmadık ki salak diye cevap geldi sonra dedim ne saçmalıyosun sen falan arkadaşım yazmış yaa falan dedi sonra bir kızdan mesaj geldi sevgilim aranda ne var neden ona aşkım dedin diye aramızda geçenleri anlattım benle beraber çıktığı bir kız daha varmış ayrıldılar sonra gene barıştı onla bende ortada kaldım işte böyle

Ya sen bunları sanki bir yerden kopyalayıp buraya yapıştırıyosun gibi çok tuhaf
Eğer yaşadıkların gerçekse üzücü bu yaşta böyle şeyler
Eee sana gerçek yüzünü göstermiş işte snei kullanıp atmış
Hem bu yaşta çocuk doğurmak evlilik dışı babası yok sana mantıklı geliyomu
Hani geçen haberlerde çıktı ya 16 yaşındaki bi kız kolunda iki kişi yürürken doğurdu zırt diye yolun ortasına yere düştü yavrucak
Sonun böyle olmasında amannn amannn

Bu tür konular neden geyiğe döner ya da neden hemen ithamlar,kendi değer yargılarına göre konu sahibini yargılamaya,ahlak bekçiliği yapmaya başlanır anlamıyorum.
Konu sahibi yaptığının doğru mu yanlış mı olduğunu sormamış ki,eğer sorsaydı herkes kendi düşünce tarzına,inançlarına göre cevap verirdi.
Konunun sahte olduğunu düşünüyorsanız da kötü içerik ile bildirirsiniz kontrol edilir gereken yapılır.
Herkes aynı yaşta aynı dönemde olgunluğa erişecek değil.
Kimi "olgun" denecek yaşında hala çocuktur hatalar yapar kişiliği oturmaz
Kimisi hayat şartlarına bağlı çabuk büyür olgunlaşır büyümek zorundadır çünkü yardım edeni elinden tutanı yoktur.
Ve tabii herkesin düşünce yapısı inancı aynı değildir.
Karşıdakini tanımadan daha çocuksun,düşüncesini,inancını bilmeden yaptığın yanlış günah ayıp vs demek ne kadar doğru.
Ailesinin onayıyla (belki de sadece aile onayıyla) erken yaşta evlenen-evlendirilen,erken yaşta hamile kalanlara nedense bu şekilde bakılmıyor.
Olgun mudur değil midir bebeğe bakacak olgunluğa erişmiş midir denmiyor.
Ya da iş yasağa,insan bedenine kural koymaya gelince bebek rızkıyla gelir açlıktan ölecek değil ya deniyor.
Bu konularda kişiye göre mantıksal,kişiye göre duygusal yorumlar yapılıyor.
Keşke insanlar sadece sorulana cevap verse,insanların özeline bu kadar inmesek,inip kendi değerlerimizle karşılaştırıp doğru-yanlış demesek ve konular keşke geyiğe dönmese..

Yaa tabikide hele baba sevgisinden mağrum olmak kadar kötüsü yok ama bilmiyorum yaa ve beni kullandınında farkındayım ama nedense bu bebeğin bana hayırlarla gelicene inanıyorum sanki benim yaşam kaynağım olacak beni hayatta bağlıyacak neşem olacakmış gibi geliyor

Bu tür konular neden geyiğe döner ya da neden hemen ithamlar,kendi değer yargılarına göre konu sahibini yargılamaya,ahlak bekçiliği yapmaya başlanır anlamıyorum.
Konu sahibi yaptığının doğru mu yanlış mı olduğunu sormamış ki,eğer sorsaydı herkes kendi düşünce tarzına,inançlarına göre cevap verirdi.
Konunun sahte olduğunu düşünüyorsanız da kötü içerik ile bildirirsiniz kontrol edilir gereken yapılır.
Herkes aynı yaşta aynı dönemde olgunluğa erişecek değil.
Kimi "olgun" denecek yaşında hala çocuktur hatalar yapar kişiliği oturmaz
Kimisi hayat şartlarına bağlı çabuk büyür olgunlaşır büyümek zorundadır çünkü yardım edeni elinden tutanı yoktur.
Ve tabii herkesin düşünce yapısı inancı aynı değildir.
Karşıdakini tanımadan daha çocuksun,düşüncesini,inancını bilmeden yaptığın yanlış günah ayıp vs demek ne kadar doğru.
Ailesinin onayıyla (belki de sadece aile onayıyla) erken yaşta evlenen-evlendirilen,erken yaşta hamile kalanlara nedense bu şekilde bakılmıyor.
Olgun mudur değil midir bebeğe bakacak olgunluğa erişmiş midir denmiyor.
Ya da iş yasağa,insan bedenine kural koymaya gelince bebek rızkıyla gelir açlıktan ölecek değil ya deniyor.
Bu konularda kişiye göre mantıksal,kişiye göre duygusal yorumlar yapılıyor.
Keşke insanlar sadece sorulana cevap verse,insanların özeline bu kadar inmesek,inip kendi değerlerimizle karşılaştırıp doğru-yanlış demesek ve konular keşke geyiğe dönmese..

Zaten özelini gelip kendisi anlattı burada adetliyken ilişkiye girdiğini vs vs..
Şimdide hayat hikayesini anlatıyo bizde ona göre yorum yazıyoruz:KK31:

Hamile olup olamıcamı sordum soruma cevaptan çok bu kesin sahtedir gibi mesajlar geldi bende nedenini anlatmak zorunda kaldım ve sabahtan beri verilen cevaplardada hep bi alaycılık var belki sizin hayattınız mükemmel olabilir ama bu herkezin öyle bir hayattı olucak anlamına gelmez neyse bu sitede bana yardımcı olucak yok sanırım iyi geceler...

Ya sen bunları sanki bir yerden kopyalayıp buraya yapıştırıyosun gibi çok tuhaf
Eğer yaşadıkların gerçekse üzücü bu yaşta böyle şeyler
Eee sana gerçek yüzünü göstermiş işte snei kullanıp atmış
Hem bu yaşta çocuk doğurmak evlilik dışı babası yok sana mantıklı geliyomu
Hani geçen haberlerde çıktı ya 16 yaşındaki bi kız kolunda iki kişi yürürken doğurdu zırt diye yolun ortasına yere düştü yavrucak
Sonun böyle olmasında amannn amannn

aynen sana katılıyorum canım haberlerde sureklı gruyoruz bu haberlerı bır yenısı daha eklenmesın..bence mantıklı dusun sonradan pısman olacagın ısler yapma..yasını aldkca daha da pısman olrsun abla tavsıyesı bızden sana..

burada kimse kimseyi yargılamıyor sadece biz ona yaptığının yanlış olduğunu söyledik ama o herşeye rağmen bize pişkin pişkin cevap verdi.
yargılıyorsunuz diyen arkadaşlar sizde biliyorsunuz ki yaptığı yanlış.adetliyken ilişki kendini tehlikeye atmaktan başka bişey değil.
bizim amacımız bunu anlamasıdır.evet burası türkiye bizim kendimize göre ahlak değerlerimiz var çoğu insanın olduğu gibi.
bize yanlış olanı söylüyoruz.
ne deseydik yani aferin ablacım iyi yapmışsın adetliyken daha çok zevk alınır erkek arkadaşın terkettiyse etti yenisini bulur onla devam edersin.
ayrıca 10kişi demiştir gebe değilsin diye.ama tatmin olmayıp soruyorda soruyor mutluyum bilmem ne diyor.
eğer mutluysa elini karnına koyup beklesin.bizim aylarca uğraştığımız bişeyi bu kadar hafife almasın.

eğer tabi konu doğruysa.

burada kimse kimseyi yargılamıyor sadece biz ona yaptığının yanlış olduğunu söyledik ama o herşeye rağmen bize pişkin pişkin cevap verdi.
yargılıyorsunuz diyen arkadaşlar sizde biliyorsunuz ki yaptığı yanlış.adetliyken ilişki kendini tehlikeye atmaktan başka bişey değil.
bizim amacımız bunu anlamasıdır.evet burası türkiye bizim kendimize göre ahlak değerlerimiz var çoğu insanın olduğu gibi.
bize yanlış olanı söylüyoruz.
ne deseydik yani aferin ablacım iyi yapmışsın adetliyken daha çok zevk alınır erkek arkadaşın terkettiyse etti yenisini bulur onla devam edersin.
ayrıca 10kişi demiştir gebe değilsin diye.ama tatmin olmayıp soruyorda soruyor mutluyum bilmem ne diyor.
eğer mutluysa elini karnına koyup beklesin.bizim aylarca uğraştığımız bişeyi bu kadar hafife almasın.

eğer tabi konu doğruysa.

daha denecek bişey yok sanırım konu zaten tutarsızlıklar içerirken her acıklı yazımın sonuna gülme smile nı eksik etmezken böyle bi konuyla ancak dalga geçilir yada fake denir ..
kimse kusura bakmasın hatta bkarsada baksın..

Adetliyken ilişki günah biliyorsun değil mi? İkinize de özellikle erkeğe...Kuranda çok açık yazar o günlerde (adetli olduğu günlerde) eşlerinize yaklaşmayın onları hoş tutun,üzmeyin der. Gerçi zaten evli de değilsin...

Yargılamıyorum yanlış anlamayın herkesin kendi hayatı ben uyarmış olayım da..

Burdan kim bilebilir hamile olup olmadıgını ?
Doktora bile gitsen sana test yaptıracaktır .
Sanmıyorum hamile olduğunu ama merak ediyorsan git test yaptır

X