Galiba 6 aylık sevgilim tarafından dolandırıldım.

Ayranı yok icmeye atla gider s*cmaya.Onca milyar parayı fazla fazla sormadan cekerken yüzü kızarmayan piskin herif, takımın da en pahalısını seçerken utanmaz üstüne suclu cıkarır.Bir cacık olmaz yiyici bu.
O borcunu asla ödemez,hastalık mevzularında görmeseniz tam dolandırıcı denir yani.

Tatlım bir değil iki değil ki.... Adam 6 ay içinde dadanmiş resmen sana, elinde avucunda ne varsa yemiş bitirmiş, bı de trip atıyo vururum ben boylesini herhalde

Sevgili iken sizin paranız ikinizin parası değil ki. Nişanlı bile değilsiniz. Bu denli para konusunu kendisi ortaya koymuş. Evlenmeden eşimin para durumunu hiç bilmiyordum. Oda benim durumu bilmiyordu. Çalıştığım yer belli eşimin belli. Onun borcundan bahane. Evlilik durumunda söylese yeter. Ki o zaman konuştuk.

Sizde ağlayın. Battığınızı söyleyin. Ödemelere yardım etmesini söyleyin. Nakit avans , kart limiti vs hepsini düşürün. Deneyin bakalım, dolandırdı mı? Ailenizin durumu kötü vs deyin. Kimseye anlatamıyorum gibi bir ağlwlın ne olacak bakalım

Şöyle düşünün. Bu normal bi insan olsa zaten çevresinde onu bu kadar seven insan varken borç isteme sırası size gelmezdi. Annesi hastaysa ya da ihtiyacı varsa eşi dostu ailesi akrabasından isterdi kimseden istemiyorsa ilk sizden istiyorsa anlayın ki herkes bunun ne mal olduğunu biliyor para borç vermiyor. Sizin paranız ama ben sizin adınıza üzüldüm benim de kardeşlerim var afedersiniz eşşek gibi çalışıp kazanıyorlar ben onlardan bile para istemem bana para harcasınlar istemem. Size de kıyamıyorum gerçekten lütfen kimsenin sizi manipüle etmesine izin vermeyin paramı yedi bari geri alana kadar görüşeyim de demeyin bu adam o paraları da geri ödemez zaten. En azından daha fazla para yedirmeyin

Zaten aramızda böyle bir konuşma geçti. Bu borç çok oldu, nasıl ödeyeceğiz ben çok endişelendim, çok zor duruma düştüm ben de falan diye. Yaptığın yardımı yüzüme vuruyorsun diye yine üste çıktı

Umarım banka dekontlariniza borç olarak verdiginizi yazmissinızdir... Kredi kartlarından cekilenleri geri alabilir misiniz bilmiyorum ama havale/EFT leri davayla alırsınız

Daha ciddi. Hatta kartı bloke et, başka kart kullan. İstedi mi limiti olmayan kartı ver sende iste para.

Altı aydır tanıdığınız bir adam için çok fazla fedakarlık yapmışsınız. Ne olursa olsun siz nişanlı dahi değilken bu adamın sizden bu kadar borç istemesi ne kadar doğru? Sizden takım elbise isteme şekli ise rezillik. Adamın ayranı yok içmeye luks takım elbiseyle gitmeye çalışıyor gezmeye.

İnşallah paraları borç açıklaması ile banka aracılığıyla göndermişsinizdir. Okuduğum bir kısımda kendi kartınızı vermişsiniz. Bu şekilde kullandığı paraları geri almanız çok zor.

Şu an ayrılsanız ve bu adam borcu inkar etse ne yapmayı düşünüyorsunuz? Adama belli etmeden en kısa sürede bir avukattan yardım alın ya da paraların üstüne bir bardak soğuk su için.

Deneyeceğim ama hiç zannetmiyorum ödeyeceğini. Ben direkt ayrılmayı ve bunu kendime bir ders olarak almayı düşünüyorum
Yakin bir akrabanizin hasta oldugundan bahsederek isteyin ki reddederse sen ne vicdansizmissin cart curt diye uste cikin.
Ben olsam coktan sifresini ogrenip hesabindaki paralari kendine atmistim ya da bos kagida imzasini attirip icraya vermistim ama siz bilirsiniz. Ailesine, sizi tanistiran cevreye ve is ortamina adamin maddi acidan zor durumda oldugunu, takim elbise bile alamadigini ve sizden yukluce borc aldigini anlatin mutlaka. Boyle sinsi adamlarla yasadiklarini kimse anlatmayinca herkes adam iyi saniyor, baskalarini da yaniltiyorlar. Paranizi alin ve rezil edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…