Fsh yüksekliğinin çaresi yok mu?

Varya şu gebelik oncesi tedaviyi ve o zmnki psikolojiyi o kadar iyi anliorum ki cok zor . Insanin psikolojisi bozuluo . Allah yardimcin olsun canim en kisa zamanda sende insallah hayallerine kavuşur bebek sahibi olursun. Ben her adet oldugumda geceleri sabahlara kadar agladigimi biliorm . Ama uzulme allahtan umit kesilmez . Belki bu kadinin yaptigi kurler iyi gelir esin gelene kadar tedavin biter seninde bebisin olur canim :)
Inşallah Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin gerçekten hiç bu kadar çocuk isteyeceğim aklıma gelmezdi bakarken ben çocuk falan istemem aman hayatta yapmam derdim Rabbimden bu sözlerim için binlerce kez tobe ettim gerçekten zormus bilemedim ama şimdi çok istiyorum hatta kendi çocuğum olsa bile bir de evlatlık almak istiyorum insallah biseyler yılında giderse Rabbim bunu yaşatsın her isteyene canım

Inşallah Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin gerçekten hiç bu kadar çocuk isteyeceğim aklıma gelmezdi bakarken ben çocuk falan istemem aman hayatta yapmam derdim Rabbimden bu sözlerim için binlerce kez tobe ettim gerçekten zormus bilemedim ama şimdi çok istiyorum hatta kendi çocuğum olsa bile bir de evlatlık almak istiyorum insallah biseyler yılında giderse Rabbim bunu yaşatsın her isteyene canım
Amin insallah canim insallah o kadar guzel bi duygu ki anne olacagini ogrenmek en kisa zaman tadarsn insallah bu duyguyu sende :)

Amin insallah canim insallah o kadar guzel bi duygu ki anne olacagini ogrenmek en kisa zaman tadarsn insallah bu duyguyu sende :)
Amin inşallah senin adına çok mutlu oldum inan hepimiz aslında bi evlat sahibi olmak için biseyler paylaşıyoruz burda olanları duyunca da çok mutlu oluyor insan umutlanıyor Rabbim nasip etsin inşallah sana da kucağına almayı olur boyu mutlu olmayı amin

Amin inşallah senin adına çok mutlu oldum inan hepimiz aslında bi evlat sahibi olmak için biseyler paylaşıyoruz burda olanları duyunca da çok mutlu oluyor insan umutlanıyor Rabbim nasip etsin inşallah sana da kucağına almayı olur boyu mutlu olmayı amin
Amin canim cok tskkr ederim :)

Hanımlar merhaba. 3 yıllık evliyim gebelik için birçok süreçten geçtik bu ay doktorum aşılamaya geçelim dedi bu defa da FSH yüksekliği ile karşılaştık ki bugüne kadar fsh hep düşüktü ama E2 yüksekti. Mesela fsh 7.88, E2 159 çıkıyordu. Bu defa FSH 25.48 E2 67 şerde çıktı. Doktorum da E2 FSH ı baskıladığı için hep düşük görünmüş, E2 normale dönünce bu da yükselmiş diye yorum yaptı. Bulunduğum yerde iyi tanınmış bir doktor kendisi özellikle aşılamada. FSH yüksek olunca vakit kaybetme ama aşılama denemek istersen deneyelim, Çok düşükte olsa aşılama tutma ihtimali var dedi. Dünyam başıma yıkıldı resmen. Bütün gün ağlamaktan helak oldum yapabildiğim tek şey o oldu çünkü :KK43:

Azda olsa şansımız varsa deneyelim diyerek dün aşılamaya başladık.
Sormak istediğim birincisi bu FSH yüksekken aşılama tutma şansı nedir bilen var mı?
İkincisi aşılamaya gonal f iğnelerle başladım ve iğne vurunurken aslan pençesi gibi şeyler içsem tedavime olumlu olumsuz etkisi olur mu hem iğne kullanıp hemde bitkisel kür yapan oldu mu?
Aslan pençesi sanırım fsh düşürüyormuş. Eğer olumlu etkisi varsa hemen alıp başlamak istiyorum

Hanımlar merhaba. 3 yıllık evliyim gebelik için birçok süreçten geçtik bu ay doktorum aşılamaya geçelim dedi bu defa da FSH yüksekliği ile karşılaştık ki bugüne kadar fsh hep düşüktü ama E2 yüksekti. Mesela fsh 7.88, E2 159 çıkıyordu. Bu defa FSH 25.48 E2 67 şerde çıktı. Doktorum da E2 FSH ı baskıladığı için hep düşük görünmüş, E2 normale dönünce bu da yükselmiş diye yorum yaptı. Bulunduğum yerde iyi tanınmış bir doktor kendisi özellikle aşılamada. FSH yüksek olunca vakit kaybetme ama aşılama denemek istersen deneyelim, Çok düşükte olsa aşılama tutma ihtimali var dedi. Dünyam başıma yıkıldı resmen. Bütün gün ağlamaktan helak oldum yapabildiğim tek şey o oldu çünkü :KK43:

Azda olsa şansımız varsa deneyelim diyerek dün aşılamaya başladık.
Sormak istediğim birincisi bu FSH yüksekken aşılama tutma şansı nedir bilen var mı?
İkincisi aşılamaya gonal f iğnelerle başladım ve iğne vurunurken aslan pençesi gibi şeyler içsem tedavime olumlu olumsuz etkisi olur mu hem iğne kullanıp hemde bitkisel kür yapan oldu mu?
Aslan pençesi sanırım fsh düşürüyormuş. Eğer olumlu etkisi varsa hemen alıp başlamak istiyorum
Ben tüp bebek yaptirdigimda doktor hayıt tohumu çayı iç demişti. İgnelere başlamadan önce bırakmıştım. Ve e2 değerin 55 den yüksekse tutma ihtimali yok demişti benim ki 72 çıkmıştı yumurtalari kaybetmemek için yapalım dedi ama negatifle sonuçlandı.asilamada nasıl olur bilemiyorum

Kızlar merhana, yeni üye oldum doğru yere yazıp yazmadığımı bile bilmiyorum. 1 yıllık evliyim ve 30 yaşındayım. Fsh değerim 2 ayda 11 den 32 e yükseldi ve doktor direk tüp bebeğe yönlendirdi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu tarz hikayesi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
Ankarada tavsiye dr onerebilirim dr.yuksel onaran

Var mı önerebileceğiniz bir hastane yada doktor. Tüp bebek son çarem olmalı
Merhaba bende de troit yüksek calısıyodu doktorum bana cocuk suan düşünme dedi sonra biraz nırmale gelınce ben bebiş istediğimi belirtince bana o zaman ona gore ilac verelim dedi suan ilaç sayesinde iyiyim şükür ama suanda benımde polikistik over var o yuzden çocuğumın olması guc birde polikistik overden dolayı olsun troitten dolayı olsun. Baya kilo aldım Rabbim hepimizin yardımcısı olsun şuan bende kdın doğuma Dr Aynur erşahıne gidiyorum medikanada doktora suan ilk gittiğim için tam olarak yorum yapamam ondan once uzmann Dr meryem ucarer istinyedekı doktoruma gidiyodum o bana tüp bebek diyince başka hastaneler deneyeyim dedim

Ben tüp bebek yaptirdigimda doktor hayıt tohumu çayı iç demişti. İgnelere başlamadan önce bırakmıştım. Ve e2 değerin 55 den yüksekse tutma ihtimali yok demişti benim ki 72 çıkmıştı yumurtalari kaybetmemek için yapalım dedi ama negatifle sonuçlandı.asilamada nasıl olur bilemiyorum
Bizde bir ihtimal diye düşündük ve hatta doktor en azından vücudun nasıl tepki veriyor onları görürüz ve aklınızda kalmaz dediği için bir defa deneyelim dedik.

Peki bu çay nasıl yapılıyor ve kullanılıyor yardımcı olur musunuz hiçbir bilgim yok çünkü? Ne işe yarıyor tam olarak ne zaman başlayayım nasıl demleyeyim ve kaç gün içmeliyim? Aşılama iğnelerimi kullanıyorum bu hafta aynı zamanda her gün 1 tane incir ve havuç tüketiyorum aşılama tutmazsa bende bu çayı yapıp içeyim diyorum da. Birde siz sadece hayıt tohumu mu kullandınız aslan pençesini de forumda denk geldin ama ikisi birlikte kullanılır mı ki?
Çok soru sordum biliyorum ama burdan başka fikir alabileceğim kimse yok kusuruma bakmayın

Her iki kür de bir bardak kaynamış suya bir tatlı kaşığı bitki bırakılıyor 5 dk kısık ateşte üstü kapalı kaynatılıp ılık içiliyor. Aslan pençesi ni 15 gün kullandım. Hayıt çayını 1 aydan fazla kullandım.kullandigin ilaçla kür arasında 4 saat Aralık olması gerekiyor

Her iki kür de bir bardak kaynamış suya bir tatlı kaşığı bitki bırakılıyor 5 dk kısık ateşte üstü kapalı kaynatılıp ılık içiliyor. Aslan pençesi ni 15 gün kullandım. Hayıt çayını 1 aydan fazla kullandım.kullandigin ilaçla kür arasında 4 saat Aralık olması gerekiyor
5 gün iğne vurunup bu ctesi doktora gideceğim iğneler bitince başlasam olur mu ki aşılama tutmasa bile en azından bitkilere başlamış olurum diye düşündüm. Değerlerim de düşünce ikinci aşılama düşünülebilir belki.
Son birşey kürleri yaparken Aç/tok, sabah yada gece yatarken fark eder mi peki?

5 gün iğne vurunup bu ctesi doktora gideceğim iğneler bitince başlasam olur mu ki aşılama tutmasa bile en azından bitkilere başlamış olurum diye düşündüm. Değerlerim de düşünce ikinci aşılama düşünülebilir belki.
Son birşey kürleri yaparken Aç/tok, sabah yada gece yatarken fark eder mi peki?
Yemeklerden bir iki saat sonra aç karnina icmistim

İki ay önce yeniden dış gebelik geçirdim ve tek tüpüm alındı. Sonrasında doktorum biosteron verdi ve tüp bebek için görüşürken ilaç kaynaklı sandığım ateş basmalarından bahsettim. bir hormon testi yapalım dedi doktorum ve FSH 44 çıktı. Lh da sürekli 30 seviyelerinde gidiyor. Menopoza girmişim . Çok mutsuzum çünkü yaşım henüz 33. Arı sütü polen kürüne ameliyattan hemen sonra başlamıştım zaten . Sanırım henüz pek etkisini göremedim . Bu kadar yüksek değerlerle hamile kalabilen var mı ?

X