Fransa'ya gelin gidenler ? =)

hem dilemek adlı arkadasım hem benim için söylüyorum bunları oraya gitsek sonrası gelir bence ne bileyim sevdiceklerimiz yanımızda olursa daha kolay gelir hersey değilmi =)

hem dilemek adlı arkadasım hem benim için söylüyorum bunları oraya gitsek sonrası gelir bence ne bileyim sevdiceklerimiz yanımızda olursa daha kolay gelir hersey değilmi =)

doğru söylüyosun cnm böyle çok zor hem düğün sitresi var hem vize sitresi inşallah bizim gibi bekleyen herkeski olur çünkü uzaktan bir ilişkiyi yürütmek çok zor,görüşmek çok zor tabisi özlemde var

allahımmm yok mu benimle aynı durumda olan yada çevresinde benim gibi valilik onayı bekleyen duyan gören bir bilenn....

evet canım hepsi zor ama geçicek inş bekledğimize değer :)
hem artık tecrübelerinden faydalanıcak arkadasımız ar :)

Evet canim oldukca cok zor oldu 10 saat antep ankara arasi ve randevularida hep sabaha veriyolardi gece dusuyodum yollara :))
ben tam hatirlamiyorum ama ankadan verilen kagitlar hepsi yanimda simdi deilde bir ara bakayim evlilik icin gereken belgeleri sana soyleyeyim olur mu canim

cok iyi olur canım ya hamile hamile seni yormuş olcam nolur kusura bakma

mrb dilemek senin icin dun komsumla gorustum sordum herseyini diyor
Ben nisanlandiktan sonra nikah kiymislar ve esi fransada bir yillik oturumunu almis basvurmus onun icin sonra esini fransada evini kontrol etmisler ve 3veya 4 ay sonra istek yapabilir cevabi gelmis sonra dil kursuna gitmis iki hafta bir ay sonra doktor kagidi gelmis eve mektup geliyomus daha sonra vize icin basvurmus ve sanirim 4 veya bes ay sonra vizesini almis dugun yapmis fransaya gelmis toplam islemleri bir yil 8 ay surmus oyle dedi nisanli kaldigi sure yani birde onlarin oturduklari evi iki kere kontrol etmisler onun icinde gec olmus olabilir canim umarim faydasi olmustur kafandaki sorulara :))

rüyaaa hani benim cevabımm şekerimm hııı :)
nasılsın bu arada bebiş nasıll

mrb kirmizi :)
Canim senin icinde kagitlarimi karistrdim evlilik icin;
senin ve esinin dogum kayit ornekleri ve aile fertlerinin hepsinin dogum kayit ornekleri (fransizca tercume etmeniz lazim)
aile cuzdan fotokopisi ve asli
esinin fransiz kimlik fotokopisi
esinin fransada oturdugu belediyeden kagit almasi lazim
senin pasaport fotokopin
Ve son olarak konsolosluga gittiginizde size verilecek olan formu doldurup hepsiyle beraber vermek iceri verdikten sonra randevu veriyolar gel Fransiz evlilik cuzdanini al diye (livret familiy)
Bu kadar canim bir kaci eksik olabilir bilmiyorum ama genel onemli belgeler bunlar

hımm tabi birde konsoloslukta evlenmemiz gerekiyor değil mi ?
ben istiyorum bunu cunkü suan o burda evli gözükğyor fransa da değil ama konsoloslukta evlenirsek orda da evli gözükür değil mi?

Olur oyle seyler ama kusluk uzatmaya gelmez,her zaman bir taraf alttan alcak ve boyle surup gidecek...
Valla ilk yillar alismakla gecti,neyin nerde oldugu alisveris vs vs..
sonra ehliyetimi tr den almistim burda degistirdim...
Otobusle ve trenle gidip gelmeye alistim..
Topluma karisabildim yani
simdi arabayi suruyorum ve alisverislere kendim giderim...
Dilimde var kendimi idare edecek kadar..
Oyle iste.. 1 yil alisma suresi zaten grisi cok kolay oluyor..
ankarada yasiyodum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…