Fransa'ya gelin gidenler ? =)

Herkesin merak ettigi gelmek icin can attigi Adi olan gerisi bos olan Paristeyimm...Canim Turkiyem gibi olmuyor havasi suyu ...ne yediginden bir sey anliyorsun ne ictiginden nede yasadigin hayattannn...Kisacasi gel gor halden Anla sonra benim gibi dusunursun genelde herkes ayni fikirde de burda :))) Ama herseye ragmen Yasamak Zorundayiz burada niye mi
Cunku Benim icin Esim burada o gel turkiyeye donelim dese bir dakika durmam vallah :)
Bu arada bir sey daha ekleyecem ama sen hangi memlekettensin turkiye ve fransada

bende paris cnm ama parisinde bölgeleri oluyomuş ya onu sormuştum..evet cnm haklısın benm bütün çevrem nerdeyse orda ama çoğu senin gibi düşünyo ama işte ne yaparsın eşin orda olunca mecbursun...bebişin olunca zamanın daha çabuk geçer bence..bide vize vermek için o kadar zorluk çıkarıyorlar bunaltıyorlar ki

Evet pardon ben Epinay- 93 bolgesindeyim.Aynen his deme. bizde de esimin akrabalari cok burada ama iyi oluyo cunku fransizlar komsuluk bilmiyo bizde 4, 5 ev var birbirimize gidip geliyoruz :))) Bu arada bebegim icin de Cok sagol darisi isteyen herkesin basina ins... Sen turkiyede nerelisin

ben antepliyim cnm vala bende evlenince hemen bebişim olsun istyrum ama biliyomusun sen altı y diyince çok morelim bozuldu çok üzülüyrum biz 2012 nin 8.ayında başvurduk ben kasımda kursu bitirdim aralıkta belgeleri verdim yani daha aylarca beklermiyim

bide cnm benm için istek için tutulan evde 93 bölgesinde

Bu kadarida tesaduf yanii :) bende antepliyimm :)
Ve su bekleme isine gelince tahminen kagitlari iceri verdikten sonra bir alti ay gibi sure icinde belli oluyo seninki geliba 4 ay olmus demi... Cok fazla dusunme bence bak ben vizem gelirmi ? ne zaman gelir ,red gelir mi vb sorularlaaaa nisanlilik doneminde tam 10 kilo verdimm ciddden kendini yipratma bence.Herseyi Yuce Alllaha birak Ve hayirlisini iste birde iyi dusunmek tabi ))

hadi ya çok sevindim bende o bölgeye gelirsem belki karşılaşırız bile..yok cnm bize de dosya ordan gelince 4 ay dediler son aşama bu aralar olur dedilr ama bakalım..ya sen dil kursuna gittin mi cnm

Evet ins...Adanada 2012 Mayis ayinda gittim cnm.Birde tam bilgileri ogrenebilirim istersen benim komsu var gecen sene gelmis galiba senin gibi gelmisti esi fransiz vatandasi deil sabah bir sorayim durda :)

Evet ins...Adanada 2012 Mayis ayinda gittim cnm.Birde tam bilgileri ogrenebilirim istersen benim komsu var gecen sene gelmis galiba senin gibi gelmisti esi fransiz vatandasi deil sabah bir sorayim durda :)

sağol cnm gerçekten sorarsan çok memnun olurum ne zaman başvurmuş kursa ne zaman gitmiş ve ankaraya evrakları ne zaman vermiş acaba ...cnm ehliyetin varmı araba kullanıyormuydun..fransızca ne durumda seni bulmuşken sorayım bide antebin neresindensin

Ehliyetim var canim ama su an hamilelikten dolayi araba kullanmiyorum ve sana tek bir onerim ehliyetini ne yapip ett gelmeden once turkiyeden alll.burda cok cok zor almakk ona gore.Fransizcamda normal seviyede gelistirmem lazim kursa gidiyosun burda gelince ofi gonderir seni merak etme ben adanada unutmadim ogrendiklerimi test yapiyolar seni biraz biliyosan saatini dusuruyolar bana 200 saat verdiler bitirdim cok sukur normal arkadaslarim 340 saat gidiyo burda oturum yenilemek icin birinci sart eksiksiz saatini doldurman.Bu arada antepte unaldi sahinbey de oturuyordum, BABA OCAGIMM, ANA KUCAGIM... ((

cnm ehliyetim vardı zaten bnm... ay o zamn gelmeden önce biraz bilgilerimi tazelesem iyi olcak unutmamak için işe yarıyormuş iyi oldu cnm ya senle konuşmak hemde aynı memleket..

Mrb bende parise gelin geldim 7 ay oldu buradayimm islemler konusunda sana yardimci olabilirim sanirim cunku baya islemlerle kendim ugrastim esim pariste oldugu icin ben ankaraya felan gittimm ve halende burada kagit isleriyle ugrasiyorum :)))

canımm cok sevinirim ya gercekten tıkandım kaldım sen yakın zamanda gelmişsin neler yaptın anlatır mısın bana ?

evet bende ehlieyet kursuna gittim orda cok zor diye şimdi sertifikamı bekliyorum :)
benim gideceğim yer parisa 3 saat miş Rouen diye bir yer bakalım hayırlısı olsun.
Antepde güzel şehir yahu özler insan oraları

Son düzenleme:

canımm ya cok oluyorum ama ilk nerden başladın ilk olarak nereye gittin anlatır mısın vaktin olursa ?
nikahını falan ne zaman yaptın mesela

bu arada günaydınnn :) dilemek ve rüya93 :)

Günaydın konuyu okuyunca gireyim dedim bi fransa'ya gidecekmişssin canım senin için zor olmalı bende kısmetse (gitmek istemiyorum ama kırşehire gelin gidicem hemen hemen aynı problemleri yaşıyoruz allah kolaylık versin.. :)

yani o zaman aynı duyguları paylaşıyoruz canım sonucta gurbetin yakını olmaz değil mi =) hoş geldin aramıza :)

Mrb kirmizi :)
sorduklarina tabiki cevap vereyim sen takildigin yerde bana sorabilirsin kisaca anlatayim...
oncelikle kasim 2011 de turk nikahimi yaptim ve esim yurt disinda benim icin istekte felan bulundu daha sonra ikinci planda fransiz evliligi icin konsoloslugundan randevu aldik.Mart 2012 de esim geldi turkiyeye fransiz evliligimizide yaptik ve daha sonra yine randevu aldik bu sefer de bir belgeleri felan tamamlayip iceri veriyosun.esim gittikten sonra ben ankaraya tekrar gittim belgeleri iceriye verdim onlarda okula gitmen icin adres ve telefon veriyolar.eve gelince aradim randevu aldim mayis 2012 de okula gidip iki hafta dil egitimi gordum bu arada okulda doktor kontrol icin randevu kagidini da aldim.Ve yine hem diploma hemde doktor kontrolu icin ankara yollarina dustum kagitlarimi tekrar toparlayip iceri verdim mesela cuma gunu verdim kagitlari sali gunu aradilar konsolosluktan "Gel Vizeni Al" diye o an Dunyalar benimm oldu gozum donduu )))) daha sonrasi malum temmuzda esim ve ailesi geldi bu sefer asil dugunu yaptik ve yine temmuzda parise GELDIMMMM :))))))) sonra burada islemler bitmiyooo haaa bitti diye sevinme ben halen ugrasiyorummm :))

yani demek ki bizim normal nihakımız yetmiyor tekrardan konsoloslukta evlenmemiz gerekiyor öylemi canım ?
Allahtan ben istanbuldayım burda taksimdekine gidebilirm senin için cok zor olmultur ankaraya git gel ama Allah sabrını vermiş demek ki =)
Nikahtan sonra hangi evrakları istediler peki neler var mesela ?
internet adresinde fransızca yazıyor nişanlımda onların türkçeye tam ceviremiyor garibim kaldık öyle =)
ama nerdeyse aynı zamanlarda yapmışsın işlemleri ve düğününe yetişmiş inşallah benimki de yetişir =)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…