FRAKSİYONEL LAZER YAPTIRANLAR ?

Türkiye'deki lazer cihazlarinin çoğu malesef yüzeysel etki yapiyor. Yani çoğu Erbium lazer. Yani yüzeysel işlem yapiyor. Doktorlarda yüzeysel işlem yapinca hiç işe yaramiyor. Araştırmayan, fikir sahibi olmayan insanlarida kolay kandiriyor bizim doktorlarimiz. Bir sürü markasi ve çeşiti var. ablative ve non-ablative diye geçiyor genelde.

Total Fx, Deep FX, Active FX, Fraxel Repair, Smart Dot, Mixto vs bunlar aklima gelen bazi lazer marka ve çeşitleri.

Sizlere önerim size direk lazer öneren doktorlara güvenmeyin paraniza göz dikmiş demektir. Tek diyeceğim araştırın.

Bu saydığımız cihazlardan uzakmi duralim
hayır bunlar yurtdışında en çok kullanilan ve işe yarayan lazerler. Türkiye'de sanmıyorum bunlari kullanan doktor oldugunu. Olsada çok azdir araştırmalarima rağmen göremedim pek. Ucuz cihazlar alip milleti kandiriyolar. Ayrıca yurtdışındaki doktorlar tek başına bir tane lazer kullanmıyorlar. Kombo tedaviler dediğimiz işlemiyor yapip 2 lazer kullanıyorlar. Her lazerin cilt derinine gitme gücü ve etkisi farklı onun için farklı lazerleri bir arada kullanıyorlar.

söylediğiniz konuda haklısınız ama benim gittiğim ilk doktorun lazeri gerçek lazerdi .Smart xıdee-dot+rf idi cihazı tavsiye edebilirim herkese.

2 kere yaptırdım ve yaz ayları geldiği için diğer seansları kışa bıraktı doktorum. 1 hafta dış dünyayla kapılarınızı kapatmanız gerekiyor. Ben o halde işe dahi gidip geldim ama kocaman şapkalarla yüzümü saklayarak. En mantıklısı en azından ilk 3, 4 günü evde geçirmek. 7. günün sonunda yüzünüz bebek gibi oluyor ve bu his 1 ay yüzünüzde devam ediyor. Ben makyaj bile yapmadım 1,2 ay. Sonra eski yüzünüzden bir tık daha iyi bir yüze sahip oluyorsunuz. Yüzünde akne izleri derin biri olarak söylüyorum. (ayrıca bir kaç kez akne hapları tedavisi denemiş) Yine yaptırır mıyım diye sorarsanız; evet. En azından bu kış olan tedavi sürecimi de tamamlamak istiyorum.

Arkadaşlar tamam gözeneklerim sıkılasma oldu çukurlarım da az da olsa iyileşme ama bu işlem yüzünden yüzüm salkması özellikle yanaktan aşşagi inen çizgiler göz çevremdeki çökmeler oldu resmen 70 yaşındaki yaşli yüzü gibi ve 6 ay geçmesine rağmen hala duruyorlar benim gibi olan varmı benim bir arkadaştada olmuş onun yüzü 2 yılda toparlamış canım çok sıkılıyor ya böyle kalırsa yüzüm hiç toparlamazsa önceki yüzüm gözenekli çukurluydu ama en azından sıkı diriydi

aaaa ciddimisin bende öyle birşey olmadı nereye yaptırdınız acaba. Birde zayıflamadınız dimi. Bunu duyunca sanırım birdaha yaptırmam.

Özel poliklinikte yaptırmıştım benim ki radyo frekanslı karbondioksit lazer di inanki o dönem zayifladim acaba ondan mı 31 yaşıma geldim mi ondan mı diyordum.ama kesinlikle bu işlem sonrası oldu gerçi ilk yaptırdımda tamam cilt deri gençleşti ama o yanaklarından ağza inen çizgi rahat 100 yaşındaki gibi katlanıyordu Yani o derece sarkık bir parmak boyu göz cevrem çökük oldu şuan biraz toparlar gibi oldu göz çevresi baya bir ama yanak ağza doğru cizgim 70 yaşındaki gibi katlı çok psikolojim bozuldu geçen arkadaşı gördüm onunki aynı böyle olmus 2 yılda düzelmiş hic bir eser kalmamış bunu duyunca biraz düzeldim şuan arayış içine girdim benim gibi olanlar ne yaptılar sende canım olsaydı şimdiye kadar sana olurdu ama bu olmayacak anlamına gelmiyor tabi karar senin

yok ya ben bir daha asla yaptırmam. Dediğin gibi herşey olabilir. Onun yerine ara ara cilt bakımı yaptırılsa yeter. Bu arada canım yüz yogası diye bir şey var istersen ondan yap internetten nasıl yapıldığını bulabilirsin. Belki yüzünün toparlanmasına yardımcı olur.Yüz kaslarını çalıştırmış olacaksın.Geçmiş olsun canım.

Canım yüz yogasi yapmaya çalıştım ama fayda edecek gibi değil di bıraktım şimdilik 100 lük nine yüzünden 70 lik nine yüzünekadar toparladı artık sabırla eski haline dönmesini bekliyorum ekstra biraz pahali faydalı kremler kullanacam kesinlikle ara ara bakım yaptırmak lazım ama kesinlikle bu tarz işlemden uzak durun az da olsa faydası oluyor ama zararı daha fazla benim yüzümde 6 7 tane çil gibi leke yaptı umrunda değil keşke leke olaydı çukur kalaydi gözenek li olaydı ama sıkı diri yüzüm olaydı göz çevrem çöktü mor gibi oldu ki benim en güzel yerim göz çevremdi ben yaptırmadan önceki yüzümü istiyorum:KK43:(((((

:KK43: ya belki diriliği gitmiştir ama toparlar kendini pskolojini bozma bu kadar.Eminim yaşlı teyzeler gibi de gözükmüyosundur. benimde yanak cizgilerim var çok gülmekten oluyor. Kremlerle faydasını görürsün . Birde yüzünü soğuk suyla yıka. Birde çok zayıfsan biraz kilo alamaya çalış tabi spor yaparak alırsan vücudunda sıkı güzel durur.

Canım yok benimki öyle gülme çizgisi değil bildiğin katlaniyor kilo aldım fayda etmiyor yüz derim salkmis inşallah tek tesellim tekrar toparlayarak umudu ki o arkadaşın yüzünü görünce baya bi umutlandim :) onda salkmadan eser kalmamış gerçi kız leke için bu işlemi yaptırmış bırak lekeleri gitmeyi alnının ortasında kocaman lazer lekesi kalmış

hay Allahım ya nasıl lazer kullanmışlar Çin malı falanmı acaba. Gecmiş olsun canım umarım kısa sürede toparlarsın

Smart Dot en iyi makine kullanıldı araştırdım onlarda sorun yok benim ilk seans hafif kendi isteğiyimle son iki seans çok ağır yapıldı ki canım işte herkesin cilt yapısı farklı herkese farklı zarar yada farklı yarar sagliyor benim ki yüz salkması oldu :KK43:

Bende ondan yaptırmıştım ama bir seans ve doktorum yapmak istemedi hafif lekelerim vardı çünkü. Cildine ağır gelmiş toparlar o zaman merak etme . Birde orayla görüş. Nerde yaptırdın bu arada.

Kesinlikle kabul etmiyorlar tam tersine cildi toparlamış bu işlem diyorlar ben tam olarak radyo frekanslı karbondioksit lazer yaptırdım

Kesinlikle kabul etmiyorlar tam tersine cildi toparlamış bu işlem diyorlar ben tam olarak radyo frekanslı karbondioksit lazer yaptırdım

Geçmiş olsun canım. 4. seans sonrası bende de aynı sorun oluştu. Şimdi 5. seans zamanım geldi kararsızım. Toparlar mı dıye. Doktorlar tam tersi sarkma olmaz dedi. Ama burda senin yazdıklarını okuyunca emin oldum canım

Aynen öyle diyorlar yok salkma yapmaz tam tersi toparlar diyorlar ama salktiriyor hemde çok kötü şekilde benim bir arkadaştada aynı şekilde salkmis bende sende de salkma olmuş ki ayrıca bende göz çevremde çökme ve morarma oldu :KK43:

X