FRAKSİYONEL LAZER YAPTIRANLAR ?

Aynen öyle diyorlar yok salkma yapmaz tam tersi toparlar diyorlar ama salktiriyor hemde çok kötü şekilde benim bir arkadaştada aynı şekilde salkmis bende sende de salkma olmuş ki ayrıca bende göz çevremde çökme ve morarma oldu :KK43:

Bendede oldu gozcevremde sarkma ve morarma. Beni gören kilo mu verdin diyo. Bi gram kilo bile vermedim. Kafami takmamaya calisiyorum geçicidir diye. Aynaya bakamiyorum. Toparlamak için neler yapmak lazim acaba. Senin arkadasinin 2 seneye yuzu toparlanmis arkadasina sordun mu özel bisey yapmiş mi canim?

Aynı şekilde aşırı derecede psikolojim bozuldu tamam skarlarimda birazda olsa düzelme oldu ama senin dediğin gibi çok sıkı yüzüm gitti yanak çizgisi oluştu göz çevresi çöktü morarma oldu bir şey yapmıyorum sadece pahalı kremler kullanıyorum gerçi pek fayda etmiyor arkadaş bir şey yapmamış kendiliğinden toparlamış 2 yılda işte benimki bir umut toparlanmasını bekliyorum canım senin yanak çizgisi ne alemde yorumlar dada belirtmiştim 100 lik nine yüzünden 70 lik nine yüzü kadar toparladı ancak :KK43: çok kötü duruyor ya :KK43: bilmiyorum ne yapacam çaresiz sabırla bekliyorum

Canim benim senin kadar kotu degil. Ama bi 10 sene ileri gittim nerdeyse. Onermiyorum kimseye. Yuzdeki kolajen yapiyi bozuyor bu uygulama.

Arkadaşlar bu benim günlüğüm ama sizinle de paylaşmak istedim. Resimleri sildim malum halka açık paylaşım ama franksiyonel Lazer öncesi sonrası tüm ayrıntılarıyla yazıyorum. İnş yaptırmak isteyenlere faydalı olurum.
Franksiyonel lazer günlüğüm: lazerden bir gün önce gezdim dolaştım malum uzun süre dışarı çıkamayacağım. Akşam banyo yaptım saçımı iki kere yıkadım. Çünkü en az 5 gün banyo yapmamalıyım.
1. Gün: üstteki resimler ilk gününden. Lazer atılı için sadece alkollu pamukla yüzümü dezenfekte ettiler. Lokal uyuşturucu krem kullanmadılar. Sabahın erken saatlerinde olduğu için sanırım canım baya yandı. Krem kullanmamaktan da olabilir tabi. Fiti ve hipokort. merhemleri yazdı. İşlem bitince yüzümdeki acı geçti ama yüzümdeki gerilme geçmedi. Eve geldim acı geçti gerilme pek Yok, kremleri sürdüm. Sabah akşam yazıyordu ama günde 3 kere sürmem gerektiğini söylüyorum yüzüm. Halı temizleme halıları aldı. Ev boş offf inşallah bu moralimi bozmaz çünkü moral çok önemli. ANIL geldi onunla boş evi süpürüp sildik. Film izledik evet şimdi saat 19:27. İyi dayandım. İyi gidiyor inşallah hiçbir sorun olmadan bir hafta 10 günü geçirebilirim. Akşam salonun lambasını açmadım. Televizyon ve ünitenin led ışığı vardı. Ama yine de gözlerim çok yoruldu. Akşam 2:30da uyudum. Görünüşe göre sağa sola dönmüşüm yastığın her iki kısmı Kremliydi. Ama iyi uyudum. İlginç bu kadar kolay uyucamı sanmıyordum. Rahatsız eder diye. Düşündüğüm kadar olmadı çok şükür.
2. Günüm: 11:30 gibi kalktım. Yüzüm işte alttaki gibi. Kremledim. Geç de olsa güzel bir kahvaltı. Çok çok az kepek ekmeği. 3 yumurta çeri domates biber soğan peynir hafif ballı çay. Son anda bak kaymak ekmek yapmadım çok şukure işin kötü tarafı dün buz hava bugün kendini bol güneşli sıcak havaya bıraktı. Resmen kışın içinde baharı yaşıyoruz şansıma. Akşam için pilates zumba yapcam. Nasıl dimi bakcaz görcez. Ama her şeyi ayarladım gibi. İnş bir sorun çıkmaz. 6:30da hava kararıyor yedide çıkcam tam karanlıkta. Tabi bugün o kadar güneşli ki inşallah akşam erken kararır. İlk 24 saat suyla yüze temas olmayacak dendi ama ben en az 3 gün suyla temas ettirmicem. Sabah gözlerimi ıslak pamukla sildim. Kaşıma ve saç diplerime de krem baya bulaşmış. Onları da dikkatle sildim. Offf çok kötü bir şey oldu: zumbada terledim o kadar da dikkat ettim oysa. Mecburen eve gelip yüzümü yıkadım tekrar kremledim. İnşallah kötü bir şey olmaz.
3. Gün: sabah 9:30da kalktım üstteki ayıların ayak sesi ve gürültüsü uyandırdı. Neyse bugün yüzüm çok iğrenç bir şekilde kaşınıyor, rahatsız aralıklı bazı bölgeler yanıyor bazı bölgeler çok soğuk. Bok gibi hissediyorum kendimi. Yüzüme dokunmak geliyor içimden ama dokunmak da istemiyorum. İğrenç bir hal aldım. 3. Gün psikolojiye dikkat. Bir de geçen hafta hava ne kadar buz dondurucuysa bu hafta bir o kadar güneşli sıcak. Daha da ısınacakmış üstelik şit o şit. Bugünü çabuk atlatmak istiyorum bir de. Sanırım çok kızarık yüzüm.
Daha gün bitmedi. Bugün öğleden sonra yüzümün kaşıntısı geçti. Akşam biraz da üstteki ayıların gürültüsünden kurtulmak için kardeşimle sinemaya Marmara'ya gittik. Hem değişiklik olur dedim. Tabi kaç günün yağlı yüzünü bir de güneş koruyucu sürünce çok kötü bir hal aldı. Ben de bu halde dışarı çıkmak istemedim ve dedim ki bari tarz yap millet çakmasın ve bunu yaptım çok daha dikkat çekti. Millet görüp birbirine bakıp gülüyor. Kızlar da şuna bak alayı çekiyorlar bakışlarından anladım. Olsun ama o önyargılı zavallıların hiçbirinin aklına acaba sakladığı bir şey mi var sorusu gelmez bundan Eminim. Siz ve ucuz önyargılarınız. (Yüzüme tüllü şapka geçirdim) Akşam eve geldim rahat uyudum. Hiçbir sorunum yoktu çok şükür. Demek ki 3. Güne dikkat etmek gerekiyor en zorlu en kaşıntılı en pis evre 3. Günde gerçekleşiyor.o da öğlene kadar
4. Gün: 11 küsürde uyandım. Yüzümdeki kremlerin çoğu gitmiş ama çok rahat uyudum ve güzel kalktım. Yüzümde hiçbir kötü his Yok. Sadece gözlerime krem bulaşmış sanırım çok bulanık görüyordum ve yanıyordu gözlerim. Hemen gözlerimi yıkadım kuruladım ama sadece gözlerimi özen gösteriyorum hala. Sonra güzel bir kahvaltı. Sonra dişimi fırçalayıp yüzümü kremledim.
Neyse yüzümü kremlerken çenemin yavaş yavaş soyulduğunu gördüm. Aslında dün başladı soyulma çok hafifti. Bugün daha fazla. Direk soyulma değil de krem sürerken bir bombe oluşuyor. Sebebi tabi ki ölü deri topaklanması. Akşam pilates zumba var aaa yüzümü çekeyim. Güneş koruyucu sürmek çok yanlış oldu. Yüzüm çok kötü görünüyor. Zaten gece çıktım yakın yere ve karanlık sinema salonuna. Sürmesem çok daha iyi olurdu. Neymiş gece kısa mesafe ve loş bir yere gidiyorsan güneş koruyucuya gerek Yok.
Bu sabah 13:55deki çekimim. Bu beyazlıklar güneş koruyucudan. O aşırı kızarıklıklar gitmiş. Bu arada sadece çenemde soyulma var diğer bölgelerde henüz hiçbir reaksiyon yok bu yönde. Ama hiç üzülmüyorum. Geçen yaptığımda da aynı olmuştu. Soyulmucak gibi geldi bazı bölgeler ama öyle olmadı. Her tarafı soyuldu.
Yüzümü yıkadım malum akşam pilates zumba var. Çenem baya soyuldu işte.
Akşam geç uyudum. Yüzüm çok kızardı sürekli yellemek zorunda kaldım.
5. Gün: sabah güzel kalktım. Üstteki toynaklılar beni erken kaldırdı. Neyse kahvaltı tv derken 14:14de kremlenmeden foto çekiyorum.
Şimdi krem sürcem.
Banyo yaptım dikkatli bir şekilde. Yüzümde baya soyuldu.
Ön taraf baya soyuldu. Şimdi iyice kurulayıp kremlicem. Bu seferki erken soyuldu. Sebebi bence uzun zamandır ölü derimin soyulmamış olması. 2 yıldır hiç kendime bakamıyorum.
6. Gün: bugün baya soyulma oldu burun çene tam soyuldu alnım yanakların burna yakın kısmı falan soyuldu. Şimdi saat 23:32 yüzümü yıkadım kremledim.
7. Gün: yüzümün orta kısmı yani burun-çene-alın ortası soyuldu. Saçlarımı açarak insan içine çıkabilirim gibi. Akşam banyo yaptım. 8. Gün:Saçları açıp işe gittim. Ama saçlarımı çok önüme attım. Yanlar soyulmadı henüz. Aslında banyoda hepsini sorabilirsin ama yapmadım kendiliğinden olsun neme lazım dedim. İnsanlara fazla yaklaşmayıp odama çekildim. Böylece çok dikkat çekmedi. Gerçi solaryuma girdim soyuldu yüzüm diyebilirsiniz çakmazlar. Ya da kar tatili yaptım soğuktan soyuldu ne bilim işte. Her neyse tam soyulma 10 günü bulacak bence. Akşam evdeyim sadece yanlar kaldı. Yamakların kuşağa yakın kısmı gözün yan tarafı şakaklar yarım soyuldu yarım kaldı bölge bölge oldu. Ölü derim baya ölmüş. Karardı yani baya. Şimdilik bu kadar. Yarın sabah yüzümü yıkıcam muhtemelen baya soyulacak. Çok az kenarlar kalacak. Saçlarımı açtım mı Artık kimse anlamaz. Artık evde dışarda günde 4 kere güneş korucuyu kullanma zamanı. Leke oluşmasın diye sürmem gerekmiş. Bugün kontrole gittim doktor söyledi.

istanbul'da önerebileceğiniz iyi bir doktor var mı? lazerle akne izi tedavisi için?

yaptırmak istiyorum ama sanırım türkiye bu konuda henüz ustalaşmış değil. yurt dışındaki doktorlara bakıyorum, çeşit çeşit lazerleri var, akne izine tipine göre 2-3 farklı uygulama yapıyorlar. doktorun önemli olduğu bir konu yani. lazerin iyi olup olmaması hiç bi etki etmezmiş, doktorun doğru uygulamayı doğru ayarla yapmayı bilmesi gerekiyormuş.

Ciltteki açılan gözenekler için franksiyonel lazer uygulanabilir mi ve fiyatı nedir .ben hiç ergenlik sivilcesi çıkarmadım denebilir hep tek tek çıktı yağlı bir cilde sahibim .ama 16 17 yasından itibaren gözeneklerim oluşmaya başladı su an 25 yaşındayım. Bunun için ne yapa bilirim

fractora işlemi var açık göznekler ve skar izleri için yara akne lekesi ve cukurlar için fraksionel lazer artık mazide kaldı fraktora işlemi en ıyısı arkadaşlar onu yaptırın 3 seansda yuzde 70 oranında iyileşme sağlıo Dr. özlem tuncaengin var ankarada kendisine ulaşırsanız cok memnun kalırsınız fiyatıda gayet makul.

fractora işlemi var açık göznekler ve skar izleri için yara akne lekesi ve cukurlar için fraksionel lazer artık mazide kaldı fraktora işlemi en ıyısı arkadaşlar onu yaptırın 3 seansda yuzde 70 oranında iyileşme sağlıo Dr. özlem tuncaengin var ankarada kendisine ulaşırsanız cok memnun kalırsınız fiyatıda gayet makul.

Bugün gittiğim klinikte bir doktor franksiyonel lazer önerdi. Altın iğne tedavisinin fayda etmeyeceğini söyledi. Aslında öyle büyük çukurlarım falan da yok. Skarlar ve gözeneklerim sorun sadece. Neyse başka bir doktora gittim bu doktor da fractora önerdi. Dermapen tedavisi de yaparız büyük oranda başarıya ulaşırız dedi. 3 seansın yeterli olacağını söyledi. Kafam çok karışık iki doktor da farklı şey söyledi ikisi de aslında alanında uzman başarılı doktorlar. Ne yapsam ki

Arkadaşlar daha önce buraya lazerden memnun kaldığımı yazmıştım. Bu yıl tekrar yaptırdım. şuan ne lekelerim gitti, ne gözeneklerim küçüldü ayrıca lazerin nokta nokta atış izleri oluyor onlar kaldı suratımda. sanki tüm suratım gözenekliymiş gibi. Ağlamak istiyorum. kendi elimle yüzümü mahvettim. yüzümde tek bir çukur var zaten onu bile geçirmedi. Birde suratımı soydurduğum için kılcal damarlarım çıktı. :KK43: bu lazer izlerini bir şekilde geçiren varsa mesajlarınızı bekliyorum.

arkadaşlar merhaba, doktorum bana da franksiyonel lazer yaptırmamı söyledi.Yaptıran arkadaşlar nerede yaptırdı? estetik merkezlerinde de yapılıyomuş ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. istanbul anadolu yakasında doktor önerebilir misinz?

arkadaşlar merhaba, doktorum bana da franksiyonel lazer yaptırmamı söyledi.Yaptıran arkadaşlar nerede yaptırdı? estetik merkezlerinde de yapılıyomuş ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. istanbul anadolu yakasında doktor önerebilir misinz?
Acıbadem Hastanesi’ni öneririm. Her yerde var.

Konunun üzerinden baya geçmiş ama güncel bir konu olduğu için yazıyorum. Ben yurtdışındayım. Genelde bu gibi işlerimi Türkiye’de yaptırıyorum ama kışın yapılması gereken bir işlem olduğu için burada uzun zamandır tanıdığım bir güzellik uzmanına gittim. Geçen sene dermapen yaptırmıştım İzmir’de ve çok memnun kalmıştım. Bu sene de burada yaptırayım dedim. Ama gittiğim bayan cildimdeki sarkıklığı , leke ve geniş gözenekleri en iyi fraksiyonel lazerin iyileştireceğini söyledi. Ben de onu yaptırdım. İkinci gündeyim. 3 seans yapılacak ayda bir kere olmak üzere. Ama etkisi ancak 3 ay sonra belli olur dedi. Ayrıca dermapenden daha ilerini bir teknolojiymiş. Makinasının markasını bilmiyorum ama lazerle cildimde çok küçük iğne izi gibi yanıklar oluşturdu, hatta yaparken bir yanık kokusu geliyor. İlk gün cildim biraz kızardı ama çok dikkat çekici değildi. Bugün hiçbirşey belli değil. Kollajen tableti içiyorum dedim, evet içmeye devam et içeriden de desteklemiş olursun dedi. Düzgün bir yer olduğu için içim rahat. Bakalım sonuç aldıkça yazarım.

yara izlerinde etkili olduğu söyleniyor. Ne kadar bir etki sağlıyor tavsiye eder misiniz?

yara izlerinde etkili olduğu söyleniyor. Ne kadar bir etki sağlıyor tavsiye eder misiniz?
Bana mı sordun bilmiyorum ama cevap vereyim. Yara izleri için lazer yaptıranlar tanıyorum evet ama tabi çeşitli lazerler var. Yaptıracaksan iyi ve gerçekten güvendiğin bir yere yaptır. Yıllar önce yaptıran birisini tanıyorum . Epey bir geçmişti yara izi. Yara izin nerede senin?

X