FOLİKÜL SAYIMI VE ÖLÇÜMÜ YAPTIRANLAR

ahsen su

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2015
1.629
965
Her iki yumurtalıkta en az 6-7 tane büyüme potansiyeli olan folikül (antral folikül) olması yumurta rezervinin iyi olduğunu gösterir. 4 ten az olması yumurta rezervlerinin azaldığını düşündürür.
Arkadaşlar ben şimdiye kadar gittiğimde 5tane folikül ya da 4 tane folikül olduğu söylendi bir arkadaş bana 7 den azsa rezervin azaldığı anlamına geliyor dedi nette de yukarıdaki yazıyı buldum bilenler yardımcı olabilir mi?

Canim bu sayım nasıl yapılıyor yani doktora ne diyorsun yaptiriyorsun

Canim uzulme lutfen oyle deme ya allah ol diyo oluyo valla sen tedbiri elden birakma
O kadar çok yoruldum ki çıkış kapısı aramaktan doktor doktor gezmekten bir sorun bulunamamasından
Bilinmezlikten ve hayatımda ki boşluğu dolduramamaktan çaresizlikten yapayalnız mücadele etmekten tükendim

O kadar çok yoruldum ki çıkış kapısı aramaktan doktor doktor gezmekten bir sorun bulunamamasından
Bilinmezlikten ve hayatımda ki boşluğu dolduramamaktan çaresizlikten yapayalnız mücadele etmekten tükendim
Merhaba.asilama yaptiracaktin cnm yaptirdin mi?

Merhaba.asilama yaptiracaktin cnm yaptirdin mi?
Maalesef yaptıramadım test istediler sonuçlar hala çıkmadı çıksa da değişen bir şey yok kayınpederim burada o yüzden bu ayda ertelemek zorunda kaldım .
Burada ki bir arkadaş söyledi benim folikül sayım az belki de bu yüzden olmuyor martta ilk işim doktora gitmek olacakk

Bole bi zamanda esin deseydi ya bi bahane ile duzgunce gelmemesi gerektigini.
Bnmde ailem gelmek istedi ama soyledim mesela klomen tedavisi goruyorum ya saatli iliski verdi dr.kimseyi kabul etmiyorum o yuzden.
Hadi hayirlisi belki kendiliginden olur gitmene gerek kalmaz.
Ne testi istediler?

Nerde o anlayış acındırıp durdu kendini eşimde 2 ay idare edicez dedi onun gerginliği de var sıkıldım artık
Maalesef bizde hep aileler ayak bağı onların sorunlarından kendimizden vazgeçiyoruz.
Özeli bıraktım üniversiteye gidiyorum aşılama yapılacaktı kendi hastanelerinde smear ve sperm testi istediler sonuçlar hala çıkmadı.

Hadi hayirlisi cnm.ins. Iyi cikar sonuclar.

Bizim sonuçlar iyi daha önce çok kez test yaptırdık sadece devlette olması şartı vardı.
Sen hiç folikül sayımı yaptırdın mı?
Yaptirdim cnm.yalnis hatirlamiyorsam sag sol toplam 10 yada 11 di.
Klomenle ilk defa bu ay 2 buyuk yumurtam oldu.
Ondan once hep 1 di.
Bu son artik 3 ay doldu ara verecegiz olmazsa.

Yaptirdim cnm.yalnis hatirlamiyorsam sag sol toplam 10 yada 11 di.
Klomenle ilk defa bu ay 2 buyuk yumurtam oldu.
Ondan once hep 1 di.
Bu son artik 3 ay doldu ara verecegiz olmazsa.
O zaman benim rezervim kötü=( zaman kaybetmeden tüp bebek için başvurayım benim 18 20 mm 2 tane olmuştu iğelerle

arkdsim mesajlrini okudumda peki esin gorundumu doktora hic
Evet canım biz 2,5 yıldır ne dedilerse yaptık tedaviler iğneler tahliller testler ben troid haşimato hastasıyım eşimde 1 derece varikosel var ama sperm sonuçları oldukça iyi ameliyata gerek görmediler eşimde sadece ağütülasyon var bazıları engel bazıları değil dedi ama sebepsiz kısırlık denildi

Neden kotu?kac tane folikul var ilacsiz?onemli olan buyuyup catlamasi degil mi?
E seninde 2 buyuk oluyor iste folikulun.
Gittiğim hiç bir merkez kötü demedi ama benim sayıldığında 4 5 tane olduğu söylendi 7 den az olması doğurganlığı azaltıyor rezervin azaldığı anlamına geliyormuş galiba ilk işim doktora sorup bunu öğrenmek olacak benim büyüyen çatlayan yumurtam vardı ama tedavilerden sonuç alamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…