Folik asitimi içmeyi unuttum 🤦🏻‍♀️

Anaymbenana

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2022
1.765
854
Kizlar sağlık ocağındaki doktorum folbiol verdi günde iki tane içmemi soyledi..fakat ben bugün icmeyi unuttum 🤦🏻‍♀️ öğlen 12 de birde gece 12 de içiyordum sizce bugün iki tane mi içeyim yoksa aynı duzenden devam mi edeyim.. yardımcı olursanız çok sevinirim 🥲

Kizlar sağlık ocağındaki doktorum folbiol verdi günde iki tane içmemi soyledi..fakat ben bugün icmeyi unuttum 🤦🏻‍♀️ öğlen 12 de birde gece 12 de içiyordum sizce bugün iki tane mi içeyim yoksa aynı duzenden devam mi edeyim.. yardımcı olursanız çok sevinirim 🥲
İçmeyin, yarın devam edersiniz. Ancak günde bu kadar yüksek folik asit neden?

Hamile misiniz? Öyleyse günde 400 mg önerilen doz. Folbiol 600 mg folik asit içeriyor ve sabah akşam içiyorsunuz. Hamileyseniz kadın doğum doktorunuza danışın mutlaka.
7+4 günlük hamileyim..salı günü kontrole gideceğim o zaman doktoruma sorayım teşekkür ederim ☺️

İki ilaç üst üste içilmez hiç bir zaman yarın devam edin duzeninize

Ben yarım tablet içiyordum folbiolü sizin cok fazla geldi banada
Bütün ilaçlarin prospektüsünde eşşek kadar yazar. Atladığınız dozu eşitlemek için fazladan almayın diye. Bende de mide bulantısı yaptı yarısını kırıp içiyorum. Ay bir de 2 tane içsem nolurdu?

Bütün ilaçlarin prospektüsünde eşşek kadar yazar. Atladığınız dozu eşitlemek için fazladan almayın diye. Bende de mide bulantısı yaptı yarısını kırıp içiyorum. Ay bir de 2 tane içsem nolurdu?
Acaba benim bulantımin sebebi de bu mu ki? Bugün içmedim midem bulanmıyor 😂 bu arada ilaçların üst üste içilmemesi gerektiğini biliyorum fakat bu vitamin olduğu için acaba mi dedim ☺️

Çok fazla yav değerlerinde sorun varsa bilmiyorum ama 2 tablet cok
16930773970836284202263193684158.jpg
kullandigim folik asit bu 🤦🏻‍♀️ aynı şeyden bahsediyoruz değil mi?

Acaba benim bulantımin sebebi de bu mu ki? Bugün içmedim midem bulanmıyor 😂 bu arada ilaçların üst üste içilmemesi gerektiğini biliyorum fakat bu vitamin olduğu için acaba mi dedim ☺️
Benim değerler düşük bir tane içiyordum okula giderken. Dönüşte neredeyse arkadaşın arabasına kusacaktım😁 bir süre biraktim şimdi yine kullanmaya başladım. Yarım iciyorum dokunmuyor. Ama sen hamileymişsin doktora söyle Baska bir şey yazsın bir sürü türü var vitaminlerin.

X