folic asiit

Folbiol ile folik plus arasında bir fark yok. İkisindede folik asit var. Folbiol fiyatı 1 ytl günde 1 tane alıyorsun. Folik plus fiyatı 8 ytl günde 3 tane alıyorsun. Folbiol hem fiyat hemde kullanım açısından daha uygun bence. bende folbiol kullanıyorum olumsuz bir etkisinide görmedem. Bu arada arkadaşlar sadece gebelik ve öncesinde değil vücudun her zaman ihtşyacı varmış bu folikasite.

yok canım ole sey olurmu hıc bende 7 hafta 2 gunluktu bebebgım kullanmaya baslamıstım bu ılac zaten zeka ve gelısme gerılıgı olmasın dıye verılıo bosuna sıkma canını bu ılacın gec kalma gıbı bı durumu olmadı oolamazda

Birde şöyle sorunum var o hapı tok karna aldığım halde bende o hap aşırı mide bulantısı ve kusmaya kadar gidiyor...adını bile duyduğumda ağzım gözüm ekşiyor çünkü çok berbat bir hap folic plus benimki...doktora sorup onu en yakın zamanda bırakıcam arkadaşlar yoksa bebek bebek diye ben sağlığımı kaybedeceğim.hepinize ilgileriniiz için çok çok tşkler...

valla bu yadığını okuyunca ben cok sasırdım bende 9haftalık hamileyim bende foloic plus kullanıyorum.bu benim ikinci bebeğim ilk bebeğim 1 yasını çok az geçti.böle yakın zamanlarda hamile kalındığında vücudumun ve bebeğin buna iht,iyacı varmıs.ilkinde kullanmamıştım.ama berbat bi haldeyim karın agrıı mide bulantısı afedersin cıkarmalar beni kendimden geçirdi.bu hapın kabızlık yaptığımı biilliyordum ama mide bulantısı ve kusma yaptığını bilşmiyodum.ben bebek içinde ilaç kullanıyorum hep o hapa bağlamıstım hapım değişti ama hala ben kendimden geçiyorum.bende doktoruma sorucam bırakıcam bu hapı...bilgilerini burda poaylaştığından dolayı çok sağol Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah..

ben hamile olduğumu ilk öğrendiğimde doktorum bana folbiol werdi.günde bir tane olmak üzere hala kullanıorum..gerçekten çok önemi war folik asitin...

Ohooo arkadaşım sen daha hamileliğin başında bu kadar inca bir şeye takılırsan sonu nasıl gelir, rahat ol biraz, ben 7 haftalıkken başlamıştım hiçde problem yapmadım, benim çevremdekilere doktor veriyor folik asit ama hiç kullanmıyorlar, onların yaptığı cahillik kabul edilemez ama kendini sıkma bu kadar.

folbiol da sadece folik asit var...
folik asitte ; folik asit, D vitamini ve kalsiyum var...
ben o yüzden folik plus ı tercih ediyorum...

canim elbette önemli,keske bilgin olsaymis ama gecmis artik.önemli olan su ana bakmak..
B vitanimlerini besinlerlede almaya devam et..ve sana tavsiyem folik plus kullanman...herhangi bir ilac mideni bulandirdigindada sana ufak bi tavsiyem olucak...bildigin tuzlu cubuk krakerden bi tane at agzina,ise yaradigini göreceksin

canım bende hamileliğimin 5. haftasında folikasit kullanmaya başladım evet hamile kalmadan üç ay önce başlansa daha iyi olurmuş ama hiç kullanılmasada olurmuş çünkü baklagillerde ve bazı yeşil sebzelerde birde balıkta var folikasit bol bol balık ve ceviz yiyerek de takviye edebilirsin canını sıkmaya değmez

Merhaba ben de folik plus kullanıyorum hiçbir şikayetim yok. Hamile kalmadan önce başladım çünkü kalma sürecim baya uzun oldu. Aşı ile başardım. Ayrıca günde3 tane olması sorun değil. çünkü 3ünü aynı anda içebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum:))

canım bende folik plus kullandım aşırı bulantım vardı zaten normaldede eczaneden bana gece yatarkende üç tane birden alabileceğimi söylediler doktorda buna itiraz etmedi bende geceleri kullandım hemen yuttum üç tane ve uyudum bide öyle deneyin isterseniz

slm kızlar bende folic plus kullandım kullanmaz olaydım benı bıtırdı sabaha kadar cıkardım mıde agrısı bulantısı su içsem ckarıyordum o geceyı unutamam berbattı uyuyamadım hiç bıraktım doktor bana folbiol verdı ama oda asırı mıde bulantısı yapıyor yıne aynı sekılde cıkarmaktan korkunca bıraktım yarın inş ozel bı doktora gıtcem kullanamıyorum dıcem bakalım ne dıcek :KK43:

kızlar folic plus gaz yapıyor mu? ya folic plustan ya da habire bişeyler yemekten.. folic plus içiyorum 15 dk sonra aç kurtlar gibiyim. bide sanki karnımı buruyorlar ama midem aç değil yani. insan yarım saatte acıkmaz ki.. bide folic plusın üçünü birden içmenizi tavsiye etmem. mahvediyor beni daha çok gaz oluyor ve açlıktan uyuyamıyorum. kalkıyorum gee gece bişeyler yiyip acıkmadan yatıyorum cokacimcoook

valla bende folik asiti kullandim ilk ogrendigimde sanirim 1 hafta kadar ictim daha sonra o folik asit beni mahvetti olan mide bulantimi da 3 katina cikartti bende dr felan danismadan biraktim simdi daha iyiyim kullanamadim ama bebebegim icin gerekli olan gidalari hic eksit etmedim Allah korur merak etme bisey olmaz yani hem gunde 3 kez icmekte biraz fazla degi mi ?

canım ben hamile değilim. o yüzden bulantı olmuyor bende. günde üç tane çok değil çünkü bir tanesindeki folik asit, kalsiyum ve demir miktarı düşük. ancak 3 tane içince gerekli miktarı sağlıyorsun. ben besleniyorum demişsin ama yine de o kadar takviyeyi yiyeceklerle yapabilmen mümkün değil. sabahtan akşama kadar yeşillik ve meyve yemen gerekiyor. ortalama 8 öğün diye okumuştum. hem hamileliğin 3 ayında bırakılıyo.. folik asit bende iştah açıcı etki yaptı. normalde çok az yemek yiyorum. o yüzden bana iyi oldu..

vallaha ben folik asiti 1 hafta felan kullandım bıraktım zaten doktorumda gereksiz olduğunu söylemişti ama sen yinede araştır iyice içine sinmez şimdi

folic asit hamile kaldığında bebeğin ilk gelişimi için çok fazla önemli !!!!

ben hamile kalmadan önce kullanmaya başlamıştım,doktorum günde 1 tane iç demişti öyle kullandım..şimdi hamileyim 9.haftadayım hala kullanıyorum..hiçbi şikayetim olmadı bu haptan yana.. doktorunuz önerirse kullanmakta bir sakıncası yoktur bence

Hiç bir sorun olmaz aslında 3 ay önceden içmek lazım ama kim içmiş bugune kadar cok nadirdir. Bende 5 haftalıkken basladım 13 haftalık suan tam mide bulantısı cok yapar 3 gün sonra bırakıyorum ben 2 kutu içmiş oldum tok karnına almada yemek arası al birazda olsa mide bulantın olmaz

X