Fikrinize ihtiyacım var

Paw Lover

Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2023
256
74
Herkese merhaba, artık sinirlerim çok yıprandı ve benim gibi olan varsa diye sizlere sormak istedim.
Bir buçuk yıllık evliyim 2 kedim ve bir köpeğim var. Evlenmeden önce eşime köpek istediğimi babam istemediği için evlendiğimiz de sahiplenmek istediğimi söylemiştim. Kendisi sıkıntı yapmamıştı. Ailemin evinde 3 kedimiz vardı annem vermek istemediği için ben evlendiğim de sokaktan bir kedi sahiplendim diğerini de eşim kendi getirdi. Köpeğim de dedemin bahçesinde ki kendi köpeğinin yavrusu. Köpeğimin maalesef tuvalet eğitimi yok çok üstünde durmadım eşim kızarak öğretmeye çalıştı ben kıyamadım. Kendilerine ait odaları var ve oraya yapıyor fakat takip etmezsem mutfağa yapıyor. Evi sürekli olarak temizliyorum halılarımı sürekli yıkarım, yerleri her gün siliyorum, kumlarını zaten her gün temizliyorum. Bir kedim tekir olduğu için yaramaz gece yatak odasını kapatınca miyavlıyor eşim de açık kalmasını istemiyor. Biz belirli aralıklarla kavga ediyoruz. Kedinin miyavlaması, köpeğin bir şey yapması falan. Bunları yazıyorum ama tuhaf bir şey daha var eşim hayvanları sever dışarda görsün besler evdekileri aynı şekilde sever ama bir an oluyor evde tüy görüyor ya da başka bir şey gözü dönüyor. Sahiplendirmek istiyor. Onlar benim için bir hayvan değil evlat. Benim için asla bir çocuktan farkları yok benim gibi olanlar anlarlar. 1 yıldır bebek istiyoruz nasip olmadı evdeyim çalışmıyorum şuan bana arkadaşlar. Cok uzattım biliyorum. Sormak istediğim ne yapsam da bu sorunu cözsem ? Sorun olmasın zaten çok tuhaf çünkü onlara ne kadar bağlı olduğumu biliyor. Olur da sahiplendirsek ondan çok büyük soğuyacagımı psikolojimin de bozulacağını biliyor. Ha bir de insanlar bize gelmek istemiyormuş rahatsız oluyorlarmış. Kim onlar bana niye demiyorlar diyorum. Zaten öyle insanlar hayatım da olmasın diyorum. Ablasının küçük kızının alerjisi var bize gelemiyorlarmış. Zaten bir samimiyetimiz yok evde yavularimın olması velki iki ayda bir gelecekler. Fikirlerinize ihtiyacım var. Yorulmadan buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim 🧡

Herkese merhaba, artık sinirlerim çok yıprandı ve benim gibi olan varsa diye sizlere sormak istedim.
Bir buçuk yıllık evliyim 2 kedim ve bir köpeğim var. Evlenmeden önce eşime köpek istediğimi babam istemediği için evlendiğimiz de sahiplenmek istediğimi söylemiştim. Kendisi sıkıntı yapmamıştı. Ailemin evinde 3 kedimiz vardı annem vermek istemediği için ben evlendiğim de sokaktan bir kedi sahiplendim diğerini de eşim kendi getirdi. Köpeğim de dedemin bahçesinde ki kendi köpeğinin yavrusu. Köpeğimin maalesef tuvalet eğitimi yok çok üstünde durmadım eşim kızarak öğretmeye çalıştı ben kıyamadım. Kendilerine ait odaları var ve oraya yapıyor fakat takip etmezsem mutfağa yapıyor. Evi sürekli olarak temizliyorum halılarımı sürekli yıkarım, yerleri her gün siliyorum, kumlarını zaten her gün temizliyorum. Bir kedim tekir olduğu için yaramaz gece yatak odasını kapatınca miyavlıyor eşim de açık kalmasını istemiyor. Biz belirli aralıklarla kavga ediyoruz. Kedinin miyavlaması, köpeğin bir şey yapması falan. Bunları yazıyorum ama tuhaf bir şey daha var eşim hayvanları sever dışarda görsün besler evdekileri aynı şekilde sever ama bir an oluyor evde tüy görüyor ya da başka bir şey gözü dönüyor. Sahiplendirmek istiyor. Onlar benim için bir hayvan değil evlat. Benim için asla bir çocuktan farkları yok benim gibi olanlar anlarlar. 1 yıldır bebek istiyoruz nasip olmadı evdeyim çalışmıyorum şuan bana arkadaşlar. Cok uzattım biliyorum. Sormak istediğim ne yapsam da bu sorunu cözsem ? Sorun olmasın zaten çok tuhaf çünkü onlara ne kadar bağlı olduğumu biliyor. Olur da sahiplendirsek ondan çok büyük soğuyacagımı psikolojimin de bozulacağını biliyor. Ha bir de insanlar bize gelmek istemiyormuş rahatsız oluyorlarmış. Kim onlar bana niye demiyorlar diyorum. Zaten öyle insanlar hayatım da olmasın diyorum. Ablasının küçük kızının alerjisi var bize gelemiyorlarmış. Zaten bir samimiyetimiz yok evde yavularimın olması velki iki ayda bir gelecekler. Fikirlerinize ihtiyacım var. Yorulmadan buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim 🧡
Evlenmeden evvel benimde kedilerim vardı sokak kedileri tabi ama eve alırdım beraber uyurdum tüm hayatım onlardı eşimde severdi lakin alerjisi oldugu için evime kedi alamadım hala sokak kedilerime bakıyorum ama evde beslemiyorum eger eve kedi alsaydım yinede eşim bisey demezdi ama mutlaka problem yaşardık . Misafir konusuna gelince malesef bir çok kişi hayvan bulunan eve girmek o havayı solumak dahi istemiyor bazen pat diye misafir geliyor insan mahcup oluyor ve şu bir gerçek ki hayvan bulunan ev kokuyor naprsan yap kokuyor helede tuvalet alışkanlığı yoksa bu durum iki kat kokuya sebep oluyor . Şuan muhabbet kuşlarım var iki tane ama kafese kapatmak beni rahatsz ediyor o yüzden arada çıkarıyorum haliyle pisliği oluyor . Heran yetişemiyorum da herşeye çocuklu da bir ev oldugumz için. İki gün altlarını temizlemesen koku yayılıyor.hayvan beslemek herşeyi göze almak demektir gelmeyecek misafiri gelip laf eden misafiri siz de bu durumu bilip almışsınızdır sonuçta artık sokaga atmak veya sahiplrndirmek olmaz sizi çok iyi anlıyorum evlat gibi oluyor gibi fazla evlat oluyor yani .ama eşiniz bazı durumlardan rahatszsa bir orta yol bulmak laazım ama en başta köpege tuvalet eğitimi vermeniz lazım köpeklrrde durum daha zor ama eğitim şart sürekli dışarı çıkarıp dışarıya alıştrmalısınjx hayvan zaten doğada içgüdüsel olarak tuvaltini yapar sürekli bir süre çıkarırsanız çabuk alışacak tuvaleti geldiğinde eve yapmadan dışarı çıkarmanızı bekleyecektir. Yatak odasına gelmek isteyen kedi için ise mşyavladıgnda kapıyı tırmaladıgında içeri alıp biraz durduktan sırna tekrar odadan çıkarabilirsiniz bn öyle yapardum merakı gidince geri sesi çıkmazdı ama sizle uyumak istiyorsa biraz durum zor😊

Sanırım eğitim konusunda yetersiz kalmışsınız, ev ve aile olarak aranızda sevmenize rağmen hayvanlar gerilim kaynağı olmuş. Bu hayvan eğitmenleri var bence onlarla görüşüp ders alın hem siz hem onlar öğrensin.

Ablasının kızına gelince de yani yazık gelsin adam evlenmiş bir iki kez evinde ağırlamak istemesi kadar doğal ne olabilir ki? Evi güzelce temizlediğiniz yahut temizlettiğiniz bir vakit onları 1-2 saatliğine bahçe/oda neresi uygun bilmiyorum odada tutabilirsiniz. Zaten anladığım kadarı ile gece kapatıyorsunuz. Niye bu kadar problem haline geliyor ki

Ben de olsam ailem bir kez olsun gelsin soframda otursun benim evimde bir çayımı içsin isterim. Rahatsızlık değil kedi köpekten alerjiden dolayı çocukları için gelmiyorlar ki bence çok normal sonuçta çocuk hasta mı olsun niye evime gelmesinler diyorsunuz ki. Kedi köpek sevmiyoruz nefret ediyoruz demiyorlar.

Bence bir orta yol bulunabilir evlilik biraz orta yol bulmak demek çözümsüz problem değil dertleriniz. Hayvanlarınızla da mutlu mesut yaşarsınız. Yarın bebişiniz olunca siz de hijyen konusunda maksimum dikkat edeceksiniz istemsiz o vakit anlarsınız 🌸🧿

Bu arada Kardeşimin iki köpeği var onlarda eşiyle ve ailelerimzle bu durumdan dolayı bazen sorun yaşıyorlar . Evlerine gelmek istemeyenler oluyo . Yemeklerini yemek istemeyenler oluyor .hayvan sevmeyenler için de haklı bir durum aslında herkesin herkese saygı duyması lazım Yalnız değilsiniz aslında ama çözümü de zor bir konu biraz tamizliğine eğitime dikkat etmkten başka çok birşey yapamazsınız

Sanırım eğitim konusunda yetersiz kalmışsınız, ev ve aile olarak aranızda sevmenize rağmen hayvanlar gerilim kaynağı olmuş. Bu hayvan eğitmenleri var bence onlarla görüşüp ders alın hem siz hem onlar öğrensin.

Ablasının kızına gelince de yani yazık gelsin adam evlenmiş bir iki kez evinde ağırlamak istemesi kadar doğal ne olabilir ki? Evi güzelce temizlediğiniz yahut temizlettiğiniz bir vakit onları 1-2 saatliğine bahçe/oda neresi uygun bilmiyorum odada tutabilirsiniz. Zaten anladığım kadarı ile gece kapatıyorsunuz. Niye bu kadar problem haline geliyor ki

Ben de olsam ailem bir kez olsun gelsin soframda otursun benim evimde bir çayımı içsin isterim. Rahatsızlık değil kedi köpekten alerjiden dolayı çocukları için gelmiyorlar ki bence çok normal sonuçta çocuk hasta mı olsun niye evime gelmesinler diyorsunuz ki. Kedi köpek sevmiyoruz nefret ediyoruz demiyorlar.

Bence bir orta yol bulunabilir evlilik biraz orta yol bulmak demek çözümsüz problem değil dertleriniz. Hayvanlarınızla da mutlu mesut yaşarsınız. Yarın bebişiniz olunca siz de hijyen konusunda maksimum dikkat edeceksiniz istemsiz o vakit anlarsınız 🌸🧿

Kesinlikle haklısınız. Salonda namaz kıldığım için köpeğim asla girmiyor kimse gelmese bile her gün tüy toplayıcı ile temizliyorum koltuklarımı ama maalesef insanlar çok sabit fikirli ne yapsan da olmuyor.

Bu arada Kardeşimin iki köpeği var onlarda eşiyle ve ailelerimzle bu durumdan dolayı bazen sorun yaşıyorlar . Evlerine gelmek istemeyenler oluyo . Yemeklerini yemek istemeyenler oluyor .hayvan sevmeyenler için de haklı bir durum aslında herkesin herkese saygı duyması lazım Yalnız değilsiniz aslında ama çözümü de zor bir konu biraz tamizliğine eğitime dikkat etmkten başka çok birşey yapamazsınız
Herkese kesinlikle saygı duymak lazım seven kadar sevmeyen de olacak tabi ki. Beni rahatsız eden benim evime müdahale edilmesi ben sevmesem ve sizin eviniz de olsa ya gelmem ya da gelmek istiyorsam sesimi çıkarmam buna hakkım olduğunu düşünmem.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için 🧡

Benim de kedim var küçüklükten beri hayalim köpek sahibi olmaktı ancak kedinin yanında bir de köpeğe cesaret edemiyoruz. Ancak ne kadar seversem seveyim kedim kısırlaştırılmadan önce bir kere bile bir yere koku bıraksa veya işese koku istediğin kadar temizle tam olarak gitmiyor. Ben her şeye katlanırdım ama o eve tuvaletini yapmasına katlanamazdım direkt destek alırdım eğitmenlerden. Eşinizi de anlamak lazım bir yere kadar haklı olabilir ailesi gelmek isteyebilir kokudan rahatsız olabilir. Orta yolu bulmazsanız bu şekilde kavgalar devam eder.

Köpeği neden tuvaleti için dışarı çıkarıyormusunuz? Eğitimi olmadığı için bulduğu yere yapar gayet normal.

Ayrıca kedi köpek olan evde tüy olur.
Önce tamam deyip sonra bir tüy görüp sahiplendir diyen kocayıda kapıya koyarım. Madem başta benim için uygun değil deseydi. Sizde ona göre evlenir veya evlenmezdiniz.
Benimde evimde tüyden rahatsız olan insanlar yemek yemiyor hatta gelmiyor, keyifleri bilir umrumuzda değil.

Bizim de eşimizle alerjimiz var. Yatak odasına salona almıyoruz kedilerimizi. Harici koridor 2 oda mutfak banyo vs dolasıyorlar. Gece de odaları var ayrı oraya koyuyorum uyuyorlar. Böyle düzen oturttuk yoksa biz de sorun yasamıstıl başta. eşim ciddi öksürük krizlerine giriyordu geceleri..
Benim bağışıklığım var daha rahatım alerji konusunda.

X