Fikirlerinize ihtiyacım var - bir aday var

Böyle bir mesaj gönderen adama iki elin kanda bile olsa cevap yazarsın. 37 yaşına gelmiş kazık kadar adam numarayı annesine verip ara şunu diyemez
Her şey zamanında dengeli ve gùzeldir.

Maalesef ki yaş ilerledikçe de kalburun üstünde de böyle tipler kalıyor.

Eskiden daha fenaymış. Afyonlu bir arkadaşım anlatıyordu 20 sene evvel dahi oluyormuş yine de biz çok şaşırmıştık. Afyonun bazı yerlerinde Anne, hala, teyze vs. Kapı kapı gezip evlenecek kız arıyoruz diyorlarmış aile uygun görürse eve alıp kızlarını gösteriyorlarmış.. Sonra düğün dernek başlıyormuş.

Yani bizim Ülkemizde de çeşitlilik çok

Bir arkadaşım öğretmen, eşinin annesi atanmış kız için okulda öğretmen bakarken görüp tanıyor ve oğluyla o şekilde evlendiriyor.

Bir arkadaşım öğretmen, eşinin annesi atanmış kız için okulda öğretmen bakarken görüp tanıyor ve oğluyla o şekilde evlendiriyor.
Evet, bir de o var. Özellikle okullarda, hastanelerde atanmış Öğretmen ve Hemşire arayanlar var. Ücretliyse istemiyorlar mutlaka kadrolu olması lazım

Simdi adam mesaj atmadi zaten arayacaklarindan da haberim yoktu
Adam tam kac olarak kac yasinda bilmiyorum sadece ben 36 yasindayim en az benle yasit olsa 36-37dir dedim.
Araci olan abiyle yaptığımiz konusma gecen sene bahar aylarindaydi daha ev taşımamistim o yuzden yaklasik 1 sene dedim.
Bana kadin aramadan once haber verseydi ona gore derdim ki abi adam arasin annesi degil ya da şu zaman konusalim daha uygun olur vs.
Abiye ben dun mesaj yazdim yazdiktan hemen sonra israrla hic durmadan aradi yani telefonu bos birakmadi diyebilirim. Hani mesaj yazsa bir nebze actigimda da eee nasilsin falan muhabbetine girdi. Yani asiri acil ya da heyecanlı bir hal de yoktu konusmasinda.
Engelleme sebebim de üslup. Ben isrardan hoslanmiyorum baska bir zaman diliminde de ayni ısrarlı aramayi yapmisti is yerinde vatandasla ilgileniyordum. Yani bu bana "ben aradim mi acilacak o telefon " kafasiyla yapiliyor hissi verdi hani bir kere ararsin kisi gorunce geri arar zaten. Ilerleyen donemde de bana abuk subuk birilerini ayarlar diye engelledim numarasini. Kotu niyetli oldugunu dusunmuyorum tabii ki dediginiz gibi.

Tabii bu konuya bakarak sinirlendigimi de goz onune alirsak size tarzim sinirli gelmis olabilir. Genelde bana ne kadar sakin ve sabirlisin der çevrem hatta bir cok kriz aninda sakin kalmam takdir konusu olur.
Benim icin öncelik saygidir, israrla aramak ya da emrivaki olarak bana zaman ayiracaksin cumlesinin kurulması bende saygısızlık hissi uyandirdi. Sınırlarımın asilmasi konusunda tetiklenmis olabilirim o acidan tepki gösterdim.

Evlilik konusunda ise illa evlenmeliyim, evlenmek istiyorum ama gorucu gelmiyor gibi bir durum soz konusu degil. Tabii ki anne olmak istiyorum, cocuklari cok seviyorum ve insanin duygusal ihtiyaclari da var sevmek sevilmek gibi... Birinin omzuna yaslanip film izlemek isterim mesela. Bununla birlikte evlenemezsem de karalar baglamam çünkü ben senelerdir yalnız yaşıyorum yalnizliga alisik bir insanim. Bu yastan sonra da ogluna gelin arayan kadinlarla muhatap olmak yerine niyeti ciddi olan, ne istedigini bilen net bir adamla evlenmek isterim. Yaklasik 40 yasina gelmis adamlarin da annesinden ayrışması lazim diye düşünüyorum.

Evet ben adami tanimam etmem abi telefonda soyledi yaa annesi sehir dışından geldi o yuzden o gelmisken görüşelim demis. O yuzden dedim adam kendi arasaymis ya diye. Ona soyleyeyim o arasin o zaman dedi yok kalsin dedim. Yani iyi biri bile olsa ailesi ileride sorun olabilir bir kere olumsuz izlenim aldigim icin adamla da gorusmek istemedim.

Abi de aile de ayrı deli ben numaram birine izinsiz verildiği an deliriyorum abinin yaptığı çok saçma arasın sorsun düşünür musun görüşmek ister misin vs resmen çocuk evlensin de kimle evlenirse evlensin kafası ya

Evet gercekten hislerime tercüman oldunuz. Beni önden arayip bilgi verseydi tamam abi bi goruselim derdim kadini geri aramadim ya ondan abiyi darladilar diye düşünüyorum. Kadinin üslubu bana emrivaki geldigi icin aramadim acikcasi.

Ne varmış bu cümlede anlamdım. Herkese gelin olmuyor mu bir şekilde. Bu abartılı tepki niye?
Bir insan müsait değilim dediğinde kusura bakma denilip kapatılır mümkünse ilk defa görüşülecekse aramak istediğinizi önden msj atarak bildirirsiniz kişi müsait olunca sizi arar
10 saniye sesini duyduğun insana langır lungur belki de gelinimiz olcan hadi bize vakit ayır gibi patavatsız konuşma yapılmaz yapılırsa sen kimsin ya denir
sülale belli patavatsız kendini bilmez bir sülale , bunlar küçük ayrıntı gibi gelebilir ama evliliğin devamı o küçük ayrıntılara bağlı oluyor

Kadının üslubuna hiç girmedim o kadar gereksiz yani müsait değilim demişim kusura bakmayın müsait olunca dönüş yapar mısınız de kapat yani bu ne yangından mal kaçırır gibi

Siz gerçekten insanlarla telefonda bu şekil mi diyalog kuruyorsunuz ya da hiç aileniz dışında herhangi bir insan evladıyla iletişim kurdunuz mu ? Kendini tanımak bu değil hayatını anlatmak da değil
Merhaba Güldeniz hanım ben Lucifer Morningstar , numaranızı Tom Ellis’ten aldım sizinle görüşmek istiyorum müsait misiniz
Anlayın artık diye size örnek cümle de yazdım öyle pat arayıp tanımadığınız kişiye dümdüz ben blanc da demeyin mümkünse blanc kim kilimcinin kör oğlu yani soyadlar güzeldir kullanın kullandırın
Şu cümleyi kurmaktan aciz ailede insan olmazsınız gelin aldık olursunuz alınan mal yani
İnsanın konuşma şekli kültürünü belirler ve herkese absürt gelen bu konuşma size normal geldiyse bir sorgulayın sizi biri böyle arasa noluyo ya demez misiniz gerçekten

Tamam demek ki görücüler o dostunuza uygun değilmiş, bu kadar basit. Gerçekten dengi insanlar değillerdi belki bilemeyiz ki. Bana ne tipler getirdiler bekarken, dedim ki bu insanlar beni hiç tanımamışlar ki bu adamla uygun görmüşler… beğenmemiş olmak beni de karşı tarafı da kötü yapmaz. Kimse evlenmiş olmak için evlenmek zorunda değil. Belli yaşa da gelsen denginle evlenmedikçe mutsuz olursun, bunu da kimse tercih etmez herhalde

çocuk 1 senedir annesinin gelmesini mi bekliyormuş? üzmeseydiniz keşke yavrucağızı..

Eee adam bir şey demedi mi, adam yok mu piyasada
Valla kalbin temiz cherry yaa adam beni aramış 4 gibi disaridaydim telefon cantadaydi duymadim
Aradiktan sonra dank etmis olacak ki whatsapptan yazmis ben bilmem kimin kardeşiyim diye o kim dedim sonra araci abinin adiyla x enistem demis
Az once de yazdi yarın müsaitseniz görüşelim bir kahve içelim diye :) adam daha medeni cikti valla

Arayan siz miydiniz? Başka türlü savunulacak bir tarafı yok bu konuşmanın... konu sahibi gayet yerinde davranmış.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…