Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Yok demeden önce keşke bir araştırmış olsaydınız Ne yazık ki bazı kişiler kabul etmek istemesede bu bir hastalık ve literatüre de girdi.. Sizde olmamasına sevindim geçmiş olsun
bak canim eger nefes darligin varsa bi sebeo bulamazlarsa sana panik atak derler oysaki bi skalyoz yada alerji yada kansizlik bile nefes darligi yapar.Eger gecmeyen agrin varsa vucudunu geziyosa hemen sen fibromiyaljisin diyorlar eee tedavi??? tedavisi yok peki hic birseyle kanitlanamayan bu hastalik insanim paikolojisinden neler goturuyor haberleri var mi? Bi yerin agriyorsa iyice arastir vucut durduk yere sinyal vermez sana cok gecmis olsun

bak canim eger nefes darligin varsa bi sebeo bulamazlarsa sana panik atak derler oysaki bi skalyoz yada alerji yada kansizlik bile nefes darligi yapar.Eger gecmeyen agrin varsa vucudunu geziyosa hemen sen fibromiyaljisin diyorlar eee tedavi??? tedavisi yok peki hic birseyle kanitlanamayan bu hastalik insanim paikolojisinden neler goturuyor haberleri var mi? Bi yerin agriyorsa iyice arastir vucut durduk yere sinyal vermez sana cok gecmis olsun
Bir rahatsızlık sonucu hiçbir araştırma yapılmadan bir tanı konuluyorsa o zaten yeterli ve geçerli değildir bana göre Benim mesela hastalığıma tanı konulmadan 2-3 yıl araştırması yapıldı boyunda düzleşme fıtık vs vs herşeye bakıldı ama şu bir gerçek ki Fibromiyalji de klinik olarak değerlerin genel olarak normal çıkar psikolojik ve fiziksel muayeneler sonucu tanını koyabilir dr ki bunu da 2 dkda yapamaz Elbette bir semptom birçok hastalıkta da olabilir ama bu böyle diye var olan bir hastalığa yok yalan vs demek de doğru değil
Fibromiyaljinin bi skolyoz alerji veya astım gibi bir tedavisi yok evet ama tedavi yöntemleri var mesela pregabalin fda onaylı bir tedavi yöntemidir bunu internet üzerinden bakabilirsiniz iyi bir hekimle beraber devam edildiğinde hem yanı daha doğru konulacaktır hemde hastalık ve tedavi yöntemleri hakkında hasta daha bilinçlenecektir. Bir hastalığa körü körüne yok demektense ya da var demektense araştırmak her daim en iyisidir. Pregabalin ve duloksetin maddelerine bakmanızı fibromiyalji hastalığını özellikle yurtdışı kaynaklardan araştırmanızı nacizane öneririm.

Kafamda yendim ben hastalığı ki zaten psikolojik kökenli bi hastalık bu
Hastalığı yenmenize sevindim. Ancak size katılmıyorum çünkü psikolojik kökenli bir hastalık değil Fibromiyalji. Psikoljik etmenler hastalığın ortaya çıkış ve ilerleme sürecinde önemli bir etmen ama direk psikolojik hastalık olarak nitelendirilemez.
çok yakın zamanda fibromiyaljiyi kanda tespit eden bir test bulundu. Literatüre girip uygulamaya konulması 5 yılı bulur diyorlar. Uzun sürecek olsa da sevindirici bir haber. Okumak isteyenler için link paylaşıyorum.

Hastalığı yenmenize sevindim. Ancak size katılmıyorum çünkü psikolojik kökenli bir hastalık değil Fibromiyalji. Psikoljik etmenler hastalığın ortaya çıkış ve ilerleme sürecinde önemli bir etmen ama direk psikolojik hastalık olarak nitelendirilemez.
çok yakın zamanda fibromiyaljiyi kanda tespit eden bir test bulundu. Literatüre girip uygulamaya konulması 5 yılı bulur diyorlar. Uzun sürecek olsa da sevindirici bir haber. Okumak isteyenler için link paylaşıyorum.

Evet tamamen psikolojik bi kökenli değil ama kanda vücutta cıkmıyo yıllardır hatta hastalık kemiklerin paslanması diye ifade ediliyo araştırmalar da var ama henüz tam net değil bakalım insallah kesin bişeyler çıkar artık

Evet tamamen psikolojik bi kökenli değil ama kanda vücutta cıkmıyo yıllardır hatta hastalık kemiklerin paslanması diye ifade ediliyo araştırmalar da var ama henüz tam net değil bakalım insallah kesin bişeyler çıkar artık
Evet yıllardır bunun tanısını koyacak birşey yoktu. Ama birşeyler bulunduysa (ki bulunmuş gözüküyor) bu çok sevindirici çünkü tedavi edilmesi daha mümkün olabilir bu şekilde. Siz bence şanslısınız iyi olacağım diyerek iyi olabilseydi herkes bu hastalığı yenerdi. Yani keşke sadece psikolojik olsa nedeni tedavisi de çok daha kolay olurdu. Beslenmeden hareketsizliğe, psikolojiden genetiğe kadar birçok faktörü var. O kadar çok şey etkiliyor ve sebep oluyor ki bu hastalığa. Keşke verilen bir kararla bitirebilseydik...

Evet yıllardır bunun tanısını koyacak birşey yoktu. Ama birşeyler bulunduysa (ki bulunmuş gözüküyor) bu çok sevindirici çünkü tedavi edilmesi daha mümkün olabilir bu şekilde. Siz bence şanslısınız iyi olacağım diyerek iyi olabilseydi herkes bu hastalığı yenerdi. Yani keşke sadece psikolojik olsa nedeni tedavisi de çok daha kolay olurdu. Beslenmeden hareketsizliğe, psikolojiden genetiğe kadar birçok faktörü var. O kadar çok şey etkiliyor ve sebep oluyor ki bu hastalığa. Keşke verilen bir kararla bitirebilseydik...
Bana dr bu ülkede değilde başka bi ülkede başka bi kişilikte olsaydın bu hastalığı çekmeyecektin dedi bende ondan sonra demek ki dedim psikolojik bi etkisi varmış yani ben oyle düşündüm dr da bi açıklama sunamayınca tahliller temiz olunca ondan kafama koydum yani

Bana dr bu ülkede değilde başka bi ülkede başka bi kişilikte olsaydın bu hastalığı çekmeyecektin dedi bende ondan sonra demek ki dedim psikolojik bi etkisi varmış yani ben oyle düşündüm dr da bi açıklama sunamayınca tahliller temiz olunca ondan kafama koydum yani
O ne demek ya başka ülke vatandaşları fibromiyalji olmuyor muymuş yani, doktorun lafına bak..

Fibromiyalji gayet teşhisi konulan bir hastalık, fiziki muayene gerektiriyor. 12hassas nokta muayenesi ve diğer hastalıkların muayenede elenmesiyle gayet mümkün.

Annem anlatıyor, bir arkadaşının devamlı ağrıları olurmuş, gittikleri bir doktor kadının eşine dönmüş "eşinin hiçbir şeyi yok, hastalık hastası, sen bunu iyice bi döv kendine gelir" demiş. Yıllar sonra ortaya çıkıyor ki kadın meğer yıllardır fibromiyalji hastasıymış... Böyle doktor(!)lardan Allah korusun herkesi

Slm arkadaşlar nette gezinirken fibromiyalji için hacamat önerdiklerini gördüm yaptırıp fayda gören var mı aranızda

magnezyum konusunda araştırıp okuyun . Ben fibromiyalji ağrılarından yürüyemez duruma gelmiştim. Uzun araştırmalarımın sonunda magnezyum almaya başladım ve kısa sürede düzeldim. magnezyum mucizesi adı altında kitap var onuda okudum. Benim için gerçek bir mucize oldu.

kizlar kaslarinda seyirme olan var mi?
Daha dün elimde vardı cnm Öğlen başladı yatana kadar seyirdi çok az geçiodu arada sonra yine başlıodu. Normalde de oluyo seyirme ama genelde bacaklarımda kalça kısmımda oluyordu ilk defa elimde oldu

magnezyum konusunda araştırıp okuyun . Ben fibromiyalji ağrılarından yürüyemez duruma gelmiştim. Uzun araştırmalarımın sonunda magnezyum almaya başladım ve kısa sürede düzeldim. magnezyum mucizesi adı altında kitap var onuda okudum. Benim için gerçek bir mucize oldu.
Slm arkadaşım şu suyun içine atılan tablet magnezyumdan mı alıodun peki hamileyken verilenden. Ondansa hemen alır içerim ya 1 aydır çekiyorum resmen sırt ağrısını artık bugün dayanılmaz hale geldi çarşıda gezerken

Slm arkadaşım şu suyun içine atılan tablet magnezyumdan mı alıodun peki hamileyken verilenden. Ondansa hemen alır içerim ya 1 aydır çekiyorum resmen sırt ağrısını artık bugün dayanılmaz hale geldi çarşıda gezerken
magnezyum oksit almayın vucut tarafından emilimi cok az. eczaneye sorun eğer hamile iseniz. Ben magnezyum klorür alıp kendim çözeltisini hazırlıyorum. Bence siz eczacıya danışin size uygun bir ürün versin. emin olun düzeleceksiniz.

X