Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Öncelikle çok geçmiş olsun canım, Allah şifalar versin.

Tek bölgede olan ağrı fibromiyalji olmayabilir. Fibromiyaljide yakıcı ve gezici bir ağrı söz konusu çünkü.. Teşhis için fiziksel muayene gerekiyor gerçi, hassas noktalar var, oralara bası uygulayarak anlayabiliyor doktorlar

Sen hangi bölüme gidiyorsun? Teşhis genelde bu tür hastalıklarda en zor aşama. Boyun fıtığı mı fibromiyalji mi anlamak için bir mr istemesi gerekir diye düşünüyorum doktorunun. Fizik tedavi veya römotolojiye gidersen (fibromiyalji bir romatizmal ağrı olduğu için römotoloji daha iyi anlar ama fizik tedavi doktorları da boyun fıtığı vs değerlendirip teşhis koyar)
Allah razı olsun canım
Ben öncekilerde ortopediye gittim sanırım tam anlatamadım doktora yada anlamadı mı sadece ağrı kesici verdi bide sıcak tut dedi sürekli üstümde hırka ile geziyorum ondanda fayda görmedim
Benimde geziyor Ağrı omuz bölgem boynum da sürekli ağrıyor öncelikle ağrı başlangıç yeri omurilik ve kaburga birleşim yerim orası sabit ağrı var

Allah razı olsun canım
Ben öncekilerde ortopediye gittim sanırım tam anlatamadım doktora yada anlamadı mı sadece ağrı kesici verdi bide sıcak tut dedi sürekli üstümde hırka ile geziyorum ondanda fayda görmedim
Benimde geziyor Ağrı omuz bölgem boynum da sürekli ağrıyor öncelikle ağrı başlangıç yeri omurilik ve kaburga birleşim yerim orası sabit ağrı var
Anladım, çok geçmiş olsun tekrardan. Mutlaka önce fizik tedavi ve rehabilitasyon doktoruna, ondan da fayda görmezsen römotoloji doktoruna git.. Ne olduğunu bilmemek çok kötü gerçekten. İnşallah yardımcı olurlar

Fibromiyaljinin bir tedavisi yok malesef, şimdilik spor yapabilirsin pilates veya esneme hareketleri de iyi gelebilir...

Merhaba arkadaşlar sırt omuz boyun ağrısı ile ilgili konu açacaktım bu konuyu gördüm
Bi kaç sayfa okudum aynı ağrılar bende de var

Benimde sağ taraf ta sırt boyun omuz ağrılarım var neredeyse 10 yıldır çekiyorum arada o kadar şiddetli oluyıor ki sanki bıcak saplanır gibi
Hiç dinlenemiyorum sanki yataktan dövülmüş gibi kalkıyorum bi kaç defa doktora gittim sadece Ağrı kesici veriyor az bi rahatlatıyor yine aynı

Bugün de yine çok ağrıyor her zaman ağrı kesici bulundururdum bugün kalmamış
Ben kapsamlı bi tedavi görmek istiyorum doktor bana ağrı kesici veriyor
İnanın ağrım o kadar fazlaki sanki omuriliğime bişeyler sıkışmış kaburgalarımda çatlak varmış gibi nefes aldırmıyor
Özellikle Kaburgalarım birleşme yerleri ağrıyor sağ tarafım şu an bitik belime kadar ağrım var sıcak tutmaya çalıştım akşamdan beridir hafiflemedi

Yarın kısmetse doktora tekrar gideceğim derdimi ya ben anlatamıyorum ya doktor anlamıyor
Ne yapacağımı artık bilmiyorum
Emar röntgen filmi çekinmek istiyorum desem doktor uyugun görürmü

Okuyup bi fikir verirseniz memnun olurum iyi geceler
sakina kendini bu salak sacma hastaliga baglama bin doktor gezdm hepsi bana fibromiyaljisin dedi en son beyin sinir cerrahiye gittim once boyun sonra sirt mr i cekti bak bel mr i degil sirt her doktor sirt mr i istemiyor boynumda hic bisey cikmadi sirtimda sirt fitigi buna bagli skalyoz var simdi ameliyat olmam lazim daha once bulunsaydi ameliyata gerek yoktu ve skalyoz baslamayacakti o yuzden bu olmayan hastaligi kendine yakistirma boyle bi hastalik da yok ayrica her agrinin illaki bi sebebi var

sakina kendini bu salak sacma hastaliga baglama bin doktor gezdm hepsi bana fibromiyaljisin dedi en son beyin sinir cerrahiye gittim once boyun sonra sirt mr i cekti bak bel mr i degil sirt her doktor sirt mr i istemiyor boynumda hic bisey cikmadi sirtimda sirt fitigi buna bagli skalyoz var simdi ameliyat olmam lazim daha once bulunsaydi ameliyata gerek yoktu ve skalyoz baslamayacakti o yuzden bu olmayan hastaligi kendine yakistirma boyle bi hastalik da yok ayrica her agrinin illaki bi sebebi var
Yok demeden önce keşke bir araştırmış olsaydınız Ne yazık ki bazı kişiler kabul etmek istemesede bu bir hastalık ve literatüre de girdi.. Sizde olmamasına sevindim geçmiş olsun

Fibromiyalji demek sebepsiz ağrı demek değildir zaten. Yumuşak doku romatizması olur kendisi..
Yani tabi ki bizim ağrılarımızın da sebebi var ve o sebep fibromiyalji hastalığı. Allah tüm hastalara şifalar versin.

Arkadaşlar günaydın herkese son 15 20 gündür sol kürek kemiğim in orda bir batma tarzı ağrı var doktora gittim ilaç verdi ilacı kullandığım gün vücudumdaki ağrılar biraz hafifliyordu ama o batma olan yer bir türlü geçmedi sol koluma ağrı ve bazen sanki uyuşukluk yapıo sol göğsümün üzeri falan da ağrıyo böyle bişey yaşayan oldu mu fibromiyaljisi olup da. Doktora fibromiyalji teşhisi kondu bana ondan olabilir mi dedim hiç önemsemedi ilaç verdi tekrar geçmeyince emar ve kan tahlili istedi bugün sonuçları göstericem bakalım ne dicek inşallah başka Bi sıkıntım yoktur

Arkadaşlar günaydın herkese son 15 20 gündür sol kürek kemiğim in orda bir batma tarzı ağrı var doktora gittim ilaç verdi ilacı kullandığım gün vücudumdaki ağrılar biraz hafifliyordu ama o batma olan yer bir türlü geçmedi sol koluma ağrı ve bazen sanki uyuşukluk yapıo sol göğsümün üzeri falan da ağrıyo böyle bişey yaşayan oldu mu fibromiyaljisi olup da. Doktora fibromiyalji teşhisi kondu bana ondan olabilir mi dedim hiç önemsemedi ilaç verdi tekrar geçmeyince emar ve kan tahlili istedi bugün sonuçları göstericem bakalım ne dicek inşallah başka Bi sıkıntım yoktur
Şuan aynı sıkıntıyı yaşıyorum sol kürek sol kol ağrısı göğsümede vuruyor hatta akşam korktum acile gitcektim sonra kas gevşetici krem sürünce biraz azaldı bu sabah kalktım yine ağrı devam ediyor :KK43:

Şuan aynı sıkıntıyı yaşıyorum sol kürek sol kol ağrısı göğsümede vuruyor hatta akşam korktum acile gitcektim sonra kas gevşetici krem sürünce biraz azaldı bu sabah kalktım yine ağrı devam ediyor :KK43:
Ben neredeyse 20 gündür çekiyorum arkadaşım hem dediğin gibi benim de göğsüme koltuk altıma doğru vuruyor ağrısı yani kısacası sol kısmım iptal merhemler kas gevşetici ler çare olmadı çok az hafifliyo ondan sonraki gün başa sarıyor peki ilk nasıl başladı sende bende mesela yoğun rüzgara maruz kaldım da başladı 20 gün önce ondan eminim

Ben neredeyse 20 gündür çekiyorum arkadaşım hem dediğin gibi benim de göğsüme koltuk altıma doğru vuruyor ağrısı yani kısacası sol kısmım iptal merhemler kas gevşetici ler çare olmadı çok az hafifliyo ondan sonraki gün başa sarıyor peki ilk nasıl başladı sende bende mesela yoğun rüzgara maruz kaldım da başladı 20 gün önce ondan eminim
Rüzgarmı bilmiyor ama bnmde epeydir var tek bildiğim yağmurlu havalarda daha çok artıyor ağrı boynumdan başlıyor kolum göğsüm kuluncum komple ağrıyor özellikle sol kolumun dirseği kremler elimde geziyorum sol tarafta olması kalbi getiriyor aklıma bu seferde panik yapıyorum tam bir kısır döngü oluyor

Rüzgarmı bilmiyor ama bnmde epeydir var tek bildiğim yağmurlu havalarda daha çok artıyor ağrı boynumdan başlıyor kolum göğsüm kuluncum komple ağrıyor özellikle sol kolumun dirseği kremler elimde geziyorum sol tarafta olması kalbi getiriyor aklıma bu seferde panik yapıyorum tam bir kısır döngü oluyor
Aynı arkadaşım ya vallahi aynı şeyleri yaşıyoruz dün bide sol tarafımın ağrısının üzerine yanma yaşadım boğazım göğsüm hep yandı reflü var ondan biliyorum ama yine de acaba kalp mi diye düşünmeden kendimi alamıyorum aynı şeyleri yaşıyan birilerini duyunca biraz rahatlıyor insan Rabbim şifa mızı verir inşallah bazen dayanılmaz oluyor ağrılar dediğin gibi özellikle yağmurlu kapalı havalarda

Bu hastalıkla 3 yıl uğraşıp sonunda yendim🤗 sorusu olan varsa cevaplayabilirim

Nasıl yendiniz neler yaptınız yani
Benim görmediğim tedavi kalmadı yataklara düştüm yürüyemedim ilaç iğne fizik tedavi akupunktur vs bi sürü tedavi gördüm en son antidepresan kullandım dedim yasım daha 20 bu yaşımda bunlar ne dedim kafamda bitirdim dedim bi daha ilaç içmicem oyleee bırakıp devam ettim

Benim görmediğim tedavi kalmadı yataklara düştüm yürüyemedim ilaç iğne fizik tedavi akupunktur vs bi sürü tedavi gördüm en son antidepresan kullandım dedim yasım daha 20 bu yaşımda bunlar ne dedim kafamda bitirdim dedim bi daha ilaç içmicem oyleee bırakıp devam ettim
Psikolojinin de sağlam olması gerekiyor bu rahatsızlıkta

Psikolojinin de sağlam olması gerekiyor bu rahatsızlıkta
Ya ben koşamıyodum merdiven çıkamıyordum bi an aklımda bu hastalığı bitirdim ben koca koca poşetlerle ilaç içiyodum şimdi 3 senedir agrı kesici bile cokkk zor durumda kaldım mı içiyorum

Ya ben koşamıyodum merdiven çıkamıyordum bi an aklımda bu hastalığı bitirdim ben koca koca poşetlerle ilaç içiyodum şimdi 3 senedir agrı kesici bile cokkk zor durumda kaldım mı içiyorum
Kafada bitirmek te kolay olmuyor maalesef o yüzden dedim psikoloji önemli diye bende ankasitiye bozukluğu da var hepsi birbirine giriyor

X