Fenomen anneler😠

Ay deme ya. Zamadan önce benum radarimdaydi bunlar. Bazi şeyleri ekstra acindirdiklari çok belli. Sadece bunlar değil, kaydir dönemlerin çoğunu şu ara şikayet ediyorum
Evet zama nın sayfasında cok guzel ele aldilar bu ayça sulemsi var bir tane aman Allahım sanki gorsen bir çocuk onlarda dudağı patlamış sanırsın ki dünyada ilk acik beyin ameliyatı yapıldı oyle abartma saçmalık h8c samimi değil.
Ama bende hep diyorum çok şükür hic bir lüzumsuz fenomeni takip etmiyorum ama bunların çılgın fanları var ya hu reklamdan alıyorlar cebe indiriyorlar kac kere dediler ayça olsun o sulemsi olsun vergileriniz nerde ödüyor musunuz asla ses yok
Ama kanlı atletini gösterip hastanede ellerini sıkarak story attığını gördü bu gözler :KK57:

sık sık keşfetime düşüyor benim çokta güzel bir çocuk Allah esirgesin gördükçe kendi evladım gibi üzülüyorum inanın

Ya valla bende çok üzüldüm. Benim kız onun kadar güzel değil çok şükür, ben saçının telini paylaşmaya korkarım. O pozları ben bu yaşımda vermem. Anne resmen çocugu istismar ediyor bence.

Kaç senedir var bu olaylar, denk gelip rahatsız oluyorsanız şikayet edeceksiniz, başka yapabileceğiniz bir şey yok; "Çok zararlı, nabıyorsun yapılmaz o çocuğa" deyince anlayacaklar mı sanki? Yoo.. Bari ekstra etkileşimle sayfalarının rankını arttırmayın.

Geçtiğimiz günlerde izleyicilerine, bir şeyler izletebilmek için 3 yaşındaki kardeşine sigara içirmeye çalışan ablasını gördük, haber oldu. Noldu? İfadeye çağırdılar, sonra serbest.
Sahte psikologlardan geçilmiyor ortalık, diploması-eğitimi olmadığı halde biolarına psikolog yazıp milleti dolandıranları da gördük (Aynı zamanda instamomlardan biriydi bu tip, meşhur), noldu? Sayfalarca yazıldı ekşide, şikayetler onlar bunlar... Sonuç: Biodan psikolog ibaresini sildi sadece, sayfası kapanmadı bile aynen devam üstelik buna rağmen de takibe devam eden bi ton sığır oldu.

Çocuğun ağzına rakı bardağını tutup poz verenleri gördük, kimse de şikayet etmedi, noldu? Hiç.

Herkes kendi çocuğundan mesul, elbette çocukların maddi kazanç için bu şekilde aileleri tarafından sömürüldüğünü görmek insanı rahatsız ediyor ve bir şeyler söyleme isteği doğuyor içinize anlayabiliyorum ancak dediğim gibi, maalesef bu, sayfa rankını arttırmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. İzlemeyin, şikayet edin, geçin.
Bunu çocuklarına yapanlar kadar, izleyenler de kabahatli.

Gerek ekşide, gerek youtube eleştiri kanallarında, haberlerde vb. olsun denk geliyorum bu tarz olaylara; oradan haberim oluyor, en fazla sayfayı şikayete giriyorum, çıkıyorum. Siz de öyle yapın.
Keşke ciddi bir yaptırımı, düzeni-kontrolü, bilmem nesi olsa "İnternet ve çocuk" söz konusu olunca... Yok maalesef. Çocukları aileleri dahi korumuyorsa, kim koruyacaksa artık... Yazık.

Son düzenleme:
İsmini hatırlayamadım da geçtiğimiz yıllarda böyle fenomen bi anne boşanmıştı ve eşi yasak koydurmuştu çocuklarını paylaşmamasına dair. Sırf bu sebeple de velayeti alamamıştı. Ona o takipçileri kazandıran çocuklarının fotoğraflarını da sildirmişti mahkeme. Tabi yine dayanamayıp çocukların ayağını elini çekip paylaşıyordu :) Çok ilginç bir psikoloji olsa gerek cidden.

Yani eğer ailesinden biri değilseniz böyle bir sonuç alacağınızı sanmam ama keşke devlet eliyle bu şekilde korunsa bu çocuklar. Üzülmekle ve akıl fikir dilemekle yetiniyoruz.

Evet zama nın sayfasında cok guzel ele aldilar bu ayça sulemsi var bir tane aman Allahım sanki gorsen bir çocuk onlarda dudağı patlamış sanırsın ki dünyada ilk acik beyin ameliyatı yapıldı oyle abartma saçmalık h8c samimi değil.
Ama bende hep diyorum çok şükür hic bir lüzumsuz fenomeni takip etmiyorum ama bunların çılgın fanları var ya hu reklamdan alıyorlar cebe indiriyorlar kac kere dediler ayça olsun o sulemsi olsun vergileriniz nerde ödüyor musunuz asla ses yok
Ama kanlı atletini gösterip hastanede ellerini sıkarak story attığını gördü bu gözler :KK57:
Evettttt ne güldüm o yumruğa 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Ya kizlar ... Birde yeni düştü kesfetime yeni okul çağı erkek çocuğunun saçlarını rastalayana ne demeli?

Acaba bu konuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının şikayet hattını arayıp durum paylaşırsa bir yaptırımı olur mu bilmiyorum, bence deneyebilirsiniz.

İnternetin hayatımıza girmesiyle herşeyimiz bir reklam malzemesi oldu. Zaten bazı şeyleri abartarak yaşamayı severdik iyice tavan yaptı. Tek çözüm takip etmemek ve kendi hayatımızı, aklımızı, kalbimizi hep ileriye taşıma derdinde olmak. Başka çözümü yok. Sadece insta-momlar mı :işsiz: Nişanlar, düğünler, koçişler, göbişler, bebişler, hatta milli bayramlar, karne günleri bile.

23 Nisanda çocuklar hazırlanıyor 1.5-2 ay önceden. Sonra da işte çocuk unutuyor mesela üzülüyor falan. Bir de çocuk bayramı değil mi? Protokolü mutlu ediyor o gösteriler daha çok. Bir de yok benim çocuğum önde yok benim çocuğum arkada, benim çocuğu gösteriden çıkarmışsınız.Öğretmenle Veli papaz oluyor :KK53: çocuk da zavallı bayram coşkusu mu yaşasın yoksa değersiz mi hissetsin kendini karmaşık duygular içine giriyor.
Anne babası olmayan öğrencilerimi o günlerde hep daha bi çok severim:cry: Hatta sırf bu yüzden karne günlerinde veli gelmemeli okula. Ana babası olmayan çocuklar var ya. Öyle üzücü ki. Düşünün çocuğunuz annesiz kalıyor ve karne günü herkesin yanında annesi var sarılıyor, öpüyor, fotoğraf çektiriyor :KK42: Çalışan veliler için de zor oluyor gidemiyor çocuğunun okuluna mesela. Çocuk da bu kez herkesin annesi babası geldi siz gelmediniz deyip yine bi değersiz hissediyor.

Herşey böyle artık. Herşey bir kutlama haline geldi tuvalete gitmek bile gösterilmesi gereken önemli bir mevzu:confused:
Mezuniyet dediğin üniversitede olur. Hadi bi de olsun lisede. Anaokulundan bile mezuniyet var arkadaş. Sebep? Can sıkıntısı heralde. Mantığıma hiç uymuyor böyle şeyler.

Ya valla bende çok üzüldüm. Benim kız onun kadar güzel değil çok şükür, ben saçının telini paylaşmaya korkarım. O pozları ben bu yaşımda vermem. Anne resmen çocugu istismar ediyor bence.
güzel çirkin fark etmiyor ki pedofililer için. çocuk annesinin 5-6 yaş sürümü gibi pozlar veriyor giydiriliyor(!)
Catliycam kim ya?
maya

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, hiç görmediğim isimler vardı. Siz isim verince baktım. Gerçekten üzüldüm çocuklar adına. Ama lutfen isim vermeyin. Kötü niyetle yapmıyorsunuz ama Burası herkese açık bir forum. Herkes de çok iyi niyetli değil malum. Bazı şeylere istemeden de olsa çanak tutmuş oluyorsunuz..

Pedofiliye teşvik diye şikayet edin ... biz de çocuk olduk , annemizin makyaj malzemelerini karıştırdık (ki su anda cocuk doktoru arkadasım kesinlikle yasak koydu kendi kızına - ona normal yüz boyaları alıyor kimyasallar açısından)... ama böyle internette sergilemek bu videoları bilmiyorum .....
su wayfair olayı gerçek veya yalan benim gözlerimi açtı .... normalde çocuğun yüzünü sansürleyenlerle dalga gecerdim ama su anda kesinlikle çocukların fotoğraflarının paylaşılmamasının (hele bir de ne bileyim banyoda havuzda makyaj yaparken vs) gerektiğini düşünüyorum simdi .... dünya sapık dolu:KK43:(((((

Bizim millette zerre akıl olmazsa bu tip hesaplar tabiki fenomen olur.Actim baktim simdi su 6 sayfada adi gecen hesaplarin fotograflarina yapilan yorumlara..Sizin icin dua ediyorum,sizi cok seviyorum,muhtesemsiniz,rabbim yaninizda olsun,ayaginiza tas degmesin.Bu ne be.Bu kadar mi boş insanlar var binlercr begeni bir de.Bir de son dönem iyicr azıtan trendyol cilginligi var.Kafayi yemis gibi sizler icin sunu hazirladim bakabilirsiniz yaziyorlar.Bizim akillilar da bakiyor bunlar da cukkayi indiriyor🤦‍♀️🤦‍♀️

X