Fenomen anneler😠

Bu kesinlikle bir çocuk istismarıdır. Düşünün mahallenin ortasında, yüksek bir platforma çocuğunu çıkartıp, elinde mikrofon, çocuğu evire çevire millete gösteren birini düşünün.
Henüz farkına varılamasa bile tam olarak yaptıkları bu hafta fazlası.
Sübyancı sanıkların arşivlerine düşüyor çocukları farkında değiller.
Bazen eğitimli kişilerde de görüyorum bu durumu hayret ediyorum. Bu kadar dünyadan bir haber olunur ancak. Insan tabiki evladı begenilsin ister ama bazen ipin ucu kaçıyor.
Bununla ilgili yasa çıkmadan malesef önüne geçilemez. Toplumun tamamının bilinçli hareketi beklenen bir şey değil ancak kontrolle mümkün olur, istismarı önlemek.

Youtube da da bol.bol var. Fatih Selim diye kucuk cocuk var. Binlerce yeni oyuncak geliyor ya da ailesi aliyor... baska cocuklqr da gorup istiyorlar. Reklam parasi vs ... cocuk da doyumsuz buyuyor olabilir. Sitelerin artik.cocuk istismarina dur demesi lazim.

Bu konuda yorum yapan çoğu anneşerin instagramda böyle anneşerin bebeklerinin fotoğraflrını beğenp annelerine takdir yorumları yazdığına yemin edebilirim ama kanıtlayanam. İnstagram da özrllikle bu annelerden çok. Çoçuğu doğurup her anlarını paylaşıp çocuk üzerinden para kazanıp çocuk büyüdükten sonra kendilerini sosyal medya fenomeni sanan annelerimizi takiptençıkarak başlayabiliriz işe.
Ben asla takip etmiyorum öyle insanları kimse benim için fenomen değil çünkü. Kendi çocuğumu da paylaşmam da..

Maalesef sosyal medyanın sonunu iyi görmüyorum. Nasıl saçmalayacağını şaşırdı millet. Hep bir yarış hep bir kıyas. Bunca enerjiyi, zamanı daha doğru kullansalar da kendilerini geliştirseler keşke.

Nerden tutsan elinde kalıyor bende daha kötüsü var mezarlık fotoları bide morg fotosu çıktı şeytan diyor git ana avrat küfür et

Bunların içinde en gıcık olduğum ailem mutfağın evim huzur olan sayfa.
Yahu kadın her ürünü reklam yaparak cebe indirmeyi başarmış, üstelik çocuklarını alet ederek.
Ve asla eleştiriye tahammülü yok.
Bir sayfan varsa ve takipcilerin sayesinde para kazanıyorsan alış bunlara.
Çocuklarının her halini yatak odasını dahi gösteren tipler en iyi anne moduna bürünmüyorlar mı bir de.
Çocuklarının izni var mı acaba?
Eşi de inanılmaz pasif, ortada hiç tanidimadigimiz adamı bize "enişte bey" olarak tanıtması da ayrı ironik.
Boş kadın coooook boş hem de.
Takipten çıksan da kesfete düşüyor.

Bunların içinde en gıcık olduğum ailem mutfağın evim huzur olan sayfa.
Yahu kadın her ürünü reklam yaparak cebe indirmeyi başarmış, üstelik çocuklarını alet ederek.
Ve asla eleştiriye tahammülü yok.
Bir sayfan varsa ve takipcilerin sayesinde para kazanıyorsan alış bunlara.
Çocuklarının her halini yatak odasını dahi gösteren tipler en iyi anne moduna bürünmüyorlar mı bir de.
Çocuklarının izni var mı acaba?
Eşi de inanılmaz pasif, ortada hiç tanidimadigimiz adamı bize "enişte bey" olarak tanıtması da ayrı ironik.
Boş kadın coooook boş hem de.
Takipten çıksan da kesfete düşüyor.
Duymasın valla yırrtınır🤣
Cok egolu bi kadın o🤦🏻‍♀️

Duymasın valla yırrtınır🤣
Cok egolu bi kadın o🤦🏻‍♀️
Hayattaki tek becerisi üç çocuk yapmak olduğu için böyle ego kasıyorlar işte.
Kendine guvenen bir kadın olsa zaten eleştiriye açık olur ve her yaptığına "en iyi benimki" demez.
Aşırı basit geliyor böyle kadınlar bana.
Prim vermemek gerek.

Hayattaki tek becerisi üç çocuk yapmak olduğu için böyle ego kasıyorlar işte.
Kendine guvenen bir kadın olsa zaten eleştiriye açık olur ve her yaptığına "en iyi benimki" demez.
Aşırı basit geliyor böyle kadınlar bana.
Prim vermemek gerek.
Ablssını takip ediyorm ben kendisini degil
Zira o vıcık vıcık ask hallerine dayanamam😅
Yazık olan cocuklara oluyor
Buyuk kız simdiden havaya girmis😟
Okumaz fenomen olur😒

Ablssını takip ediyorm ben kendisini degil
Zira o vıcık vıcık ask hallerine dayanamam😅
Yazık olan cocuklara oluyor
Buyuk kız simdiden havaya girmis😟
Okumaz fenomen olur😒
Bi tek onda koca var, bi tek o çocuk büyütüyor çünkü😃
Oyuzden bu cıvık aşk halleri🤷‍♀️
Zira hepimiz onu kıskanıyoruz
Ah ah ne günlere kaldık😅

Gecen haftalarda engelli fenomen ailelerle ilgili bir tartisma var Instagram'da, cogunluk yanlis anladi ama...
Genetik engeli olup, herhangi bir gen ayristirma vs yapmadan cocuk sahibi olan, ve cocuklari da kendileriyle ayni saglik sorunlarina sahip aileler elestirildi, tabi bizim millet anlayip dinlemeden, vay engelliler diye cocuk yapmasinlar mi saldirisina gectiler.
Oysa asıl konu, surekli kendi engellerinden yakinip, hayatinin zorluklarindan sikayet edip, ayni zorluklarla yasayacak bir cocugu dunyaya getirmeleri ve cocugun alçilar icindeki fotolari, yurumeye calisirkenki videolari uzerinden prim kasip reklam almalariydi.
Şekli ne olursa olsun bu cocuk istirmarinin en agir hali bence de, ama bunu engellemenin tek yolu da gerekli yasal duzenlemelerin getirilmesi. Keske Netflix deki gay karakterlerle ugrasildigi kadar, sosyal medyadaki cocuk somurusune kafa yorulsa.

Gecen haftalarda engelli fenomen ailelerle ilgili bir tartisma var Instagram'da, cogunluk yanlis anladi ama...
Genetik engeli olup, herhangi bir gen ayristirma vs yapmadan cocuk sahibi olan, ve cocuklari da kendileriyle ayni saglik sorunlarina sahip aileler elestirildi, tabi bizim millet anlayip dinlemeden, vay engelliler diye cocuk yapmasinlar mi saldirisina gectiler.
Oysa asıl konu, surekli kendi engellerinden yakinip, hayatinin zorluklarindan sikayet edip, ayni zorluklarla yasayacak bir cocugu dunyaya getirmeleri ve cocugun alçilar icindeki fotolari, yurumeye calisirkenki videolari uzerinden prim kasip reklam almalariydi.
Şekli ne olursa olsun bu cocuk istirmarinin en agir hali bence de, ama bunu engellemenin tek yolu da gerekli yasal duzenlemelerin getirilmesi. Keske Netflix deki gay karakterlerle ugrasildigi kadar, sosyal medyadaki cocuk somurusune kafa yorulsa.
Ya o dedigin tipte ailenin cocugu canli yayinda diyor zaten 4 yasinda cocuk video fotograf koymazsak para kazanamayiz diyor. Biliyor. Benim 4 yasindaki kuzenim cisini soylerken ikilemde kaliyor bunlar ekmek parasi derdine dusmus.

Ya o dedigin tipte ailenin cocugu canli yayinda diyor zaten 4 yasinda cocuk video fotograf koymazsak para kazanamayiz diyor. Biliyor. Benim 4 yasindaki kuzenim cisini soylerken ikilemde kaliyor bunlar ekmek parasi derdine dusmus.

Benim o tartismaya kadar boyle hesaplardan haberim yoktu, görünce şok oldum ve cok üzüldüm, 5 yasinda cocugun alti bezli, bacaklari alcida fotograflari, yaninda yapılan reklam geliri konusmalari, ailenin duygu sömürüsü, hepsi ayrı facia.
O cocuk yarin bir gun okula basladiginda o resimler ve videolar alay konusu olmayacak mi? Zaten cocugun zor bir hayati olacak, daha da zorlastiriyorlar 3 kurus reklam geliri için. Çok acı, cok yazik.

Benim o tartismaya kadar boyle hesaplardan haberim yoktu, görünce şok oldum ve cok üzüldüm, 5 yasinda cocugun alti bezli, bacaklari alcida fotograflari, yaninda yapılan reklam geliri konusmalari, ailenin duygu sömürüsü, hepsi ayrı facia.
O cocuk yarin bir gun okula basladiginda o resimler ve videolar alay konusu olmayacak mi? Zaten cocugun zor bir hayati olacak, daha da zorlastiriyorlar 3 kurus reklam geliri için. Çok acı, cok yazik.
Korkma o zamanda yine drama yapacaklar ...ne kadar kotu evlatlar yetistirdiniz benim yavruma saldırıyorlar diye 😉

Tabiki cok sahsi bi karar,basımıza ne gelecegini bilemeyiz.
Ama benim fikrim neden cocuk sahibi olmak da diretiyorlar?
Bitanesi 2.yi yaptı bide
Hadi birini yaptın.
2. Neden?
Tabiki herkes cocık sahibi olmak ister en dogal hakları ama sen daha kendine yetemezken,cock da engelli adayı dogacak.Yazık günah degil mi😔

Merhaba hanımlar.
Dün yaşadığım olay için fikir almak istiyorum. Şu Instagram da tiktok videoları paylaşılıyor ya (nefret ediyorum tiktok uygulamasından) kullanan kullanır, seven tabii beni ilgilendirmez. Kızdığım şey takipçisi olsun diye abuk subuk videolar çeken bir anne dün 3 yaşında bide 7 yaşında kızlarına makyaj yapıyor kahkaha atıyor ama fondöten, ruj, rimel, allık hepsinden sürdü. Takip etmiyorum aslında öneri olarak geliyor. Kadına dedim ki ben makyaj üretim fabrikasında çalıştım o kimyasallar çocuklara nekadar zarar veriyor bilseniz sürmezdiniz o yavrucakların cildi tazecik yazdığım sadece bu. Verdiği cevaplar sen dengesiz misin hayatımı kıskanıyorsun, laf söyleyemezsin bukadar kötü niyetli kıskanç olduğunu belli etme sizin gibiler kimseyi çekemez. Cevap hakkı vermeden engellemiş ya şikayet edeceğim çok sinir oldum. 3 yaşında çocuğa acıdım tiktok, makyaj, hadi kızım öpücük at ablalarına nasıl kızıyorum böyle annelere bana dengesiz falan dedi diye nasıl pişman ederim onu😔😔
Zaten fenomen olduğunu zanneden kadınlarla dolu ortalık kimi çocuğunu kullanıyor kimi bedenini bakıyorsun makyaj blogeri yazıyor ama kadının işi gücü çıplak poz vermek saçma sapan bi dünyadalar ve bu ilgi bitince halleri ne olacak çok merak ediyorum

X