Gebeliğe Hazırlık Femara kullanip hamile kalanlar ve kalmak isteyenler :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım doktora gittim kist yokmuş bekle 1 hafta hasta olursun dedi femara işe yaramadı bende inşallah sizlerde yarar
gebe kalsan bile daha çok küçüktür ve keseyi göremez ki idrarda zaten çıkmaz sen bekle olmazsan kanda baktır direkt hem femara 2. ay daha da etkisini gösteriyormuş.

Selam cnm yazını okudum Allah sağlıkla büyümeyi nasip etsin bende bir sıkıntı yok sadece hormon testi yaptırdım prolaktin yüksek dedi birde troid yüksekmiş prolaktin için ilaç verdi haftada bir iç diye troid içinde dahiliye gidicem sanırım prolaktin engelmiş Bebek olmasına bende aylardır deniyorum saha önce gebe kaldım fakat kürtaj olmak zorunda kalmıştım bir sıkıntım yoktu yazını okudum bu femara Nasıl oluyor kullansak bir fayda görür müyüz yoksa doktoruma mı sormalıyım
Canum femara ağır bi ilaç doktoruna danışmadan kullanma derim. Prolaktin düzene girmeden vermeyebilir

ftmclk ftmclk kuzu femara tedavisine başlıycaktınız işe yaramadı yazmışsın umudunu kesme ben 6 ay kullandım bende yaramadı ama işe yarayan çok var ikinci ay belki üçüncü ay derken inşallah olur alırız haberini zaten bizde ki bu adet düzensizliği yok mu herşeyi yakıp yıkan da o bende 3 ağustosta oldum takvime göre 8 gün gecikti ama o kadar umut kaybettim ki yine yoktur diyorum test yaptım negatif çıktı beklycem bakalım 15 gün gibi kan werip knda baktırcam inşallah bizimde nasibimizde anne olmak wardır :KK43:

Arkadaşlar herkese merhaba. Bende de pcos var ve bende famera kullandım . Ama benim daha önce dış gebeliğim oldu ve tek tüpüm alındı. 3 yumurta oluşmuş ama sağ tarafta. Doktorum sana yumurta büyütücü hap yazacaktım ama sağ tarafta olduğu için yazmıycam , sadece çatlatma iğnesi yapıcam dedi. Gebelik kesinlikle oluşmaz diyemem , çünkü tüpü olmadığı halde o taraftan yumurtlayıp hamile kalan hastalarım oluyo dedi. Doktoruma çok güveniyorum açıkcası. Ama benimle aynı durumda olan birileri var mı merak ediyorum.

Arkadaşlar herkese merhaba. Bende de pcos var ve bende famera kullandım . Ama benim daha önce dış gebeliğim oldu ve tek tüpüm alındı. 3 yumurta oluşmuş ama sağ tarafta. Doktorum sana yumurta büyütücü hap yazacaktım ama sağ tarafta olduğu için yazmıycam , sadece çatlatma iğnesi yapıcam dedi. Gebelik kesinlikle oluşmaz diyemem , çünkü tüpü olmadığı halde o taraftan yumurtlayıp hamile kalan hastalarım oluyo dedi. Doktoruma çok güveniyorum açıkcası. Ama benimle aynı durumda olan birileri var mı merak ediyorum.
Niye sag tarafta olunca hamile kalma ihtimalin dusuk mu ki anlamadim

Niye sag tarafta olunca hamile kalma ihtimalin dusuk mu ki anlamadim
Evet benim sağ tüpüm dış gebelikten dolayı alındı. Yumurtalar rahime ilerleyemez. Ama doktor eğer tüpler birbirine yakınsa hamile kalabilirsin , daha öncr böyle vakalar gördüm dedi. Tek tüple , tüp olmayan yumurtalıktan yumurtlayıp hamile kalan kadınlar olmuş. Onlar buna demek ki tüpler birbirine yakın , yumurtayı çekti diyorlarmış. Ama ben Rabbim ol demiş ve oldu gözüyle baktım :) Her ihtimale karşı çatlatma iğnesi yapıcam dedi. Olma ihtimali biraz düşük yani. Ama yumurta sayısı iyi en azından değil mi. Sizde kullandınız mı , sizin kaç yumurtanız oluştu ?

Evet benim sağ tüpüm dış gebelikten dolayı alındı. Yumurtalar rahime ilerleyemez. Ama doktor eğer tüpler birbirine yakınsa hamile kalabilirsin , daha öncr böyle vakalar gördüm dedi. Tek tüple , tüp olmayan yumurtalıktan yumurtlayıp hamile kalan kadınlar olmuş. Onlar buna demek ki tüpler birbirine yakın , yumurtayı çekti diyorlarmış. Ama ben Rabbim ol demiş ve oldu gözüyle baktım :) Her ihtimale karşı çatlatma iğnesi yapıcam dedi. Olma ihtimali biraz düşük yani. Ama yumurta sayısı iyi en azından değil mi. Sizde kullandınız mı , sizin kaç yumurtanız oluştu ?
Himmm anladim yumurtanin oldugu taraftaki tupe gittigini bilmiyordum benim de sagda 3 yumurtam vardi catlatma ignesi yapildi 4 gun once yumurtalarin kac mm de

Himmm anladim yumurtanin oldugu taraftaki tupe gittigini bilmiyordum benim de sagda 3 yumurtam vardi catlatma ignesi yapildi 4 gun once yumurtalarin kac mm de
Açıkcası kaç mm sormadım :) sadece doktor çok iyi yaa 3 yumurta var dedi. Ama sağ tarafta işte tüh falan dedi. Demek ki iyi boyutta :) bu Cumartesi gidicem bakalım çatlatma iğnesi için. Normalde yumurta büyütücü hap vericekti ama sağ tarafta olduğu için vermiycem , olursa olur zaten dedi. Çatlatma iğnesini kendimiz mi alıyoruz , bide ücreti ne kadar ? Gidince şok olmayayım diye soruyorum :)

Açıkcası kaç mm sormadım :) sadece doktor çok iyi yaa 3 yumurta var dedi. Ama sağ tarafta işte tüh falan dedi. Demek ki iyi boyutta :) bu Cumartesi gidicem bakalım çatlatma iğnesi için. Normalde yumurta büyütücü hap vericekti ama sağ tarafta olduğu için vermiycem , olursa olur zaten dedi. Çatlatma iğnesini kendimiz mi alıyoruz , bide ücreti ne kadar ? Gidince şok olmayayım diye soruyorum :)
çatlatma iğnesini kendin alıyosun cnm 90 tl verdim ben

Kızlar merhaba benim de bi sorum olcak önce derdimi anltyım
6 senelik evliyim 4,5 yaşında bir kız çoçuğum var.doğumdan sonra 2 yıl aksatmadan depo provera (3aylık korunma iğnesi)kullandım bu süre zarfında hiç adet görmedim İğneyi bırakmaya karar verdim yine adet olamadım.sonra bi kadın doğum dktrna gittim bi ay Doğum kontrol hapı kullandım ve adet görmeye başladım. Benim sıkıntım iğneyi bırakalı 2 sene olcak hala hamile kalamıyorum doktor bi sıkıntımın olmadığını söylüyor değerler iyiymiş Acaba iğnenin etkisi hala devam ediyor olabilir mi yada iğne zarar vermiş mide ?? Size hormon testi sonuçlarımı yollasam anlar mısınız bi de eşimin sperm sayısı düşükmüş onada bu ay l kartin aldım onu kullanmaya başladı.bende iğnenin etkisinden korkuyorum acaba bi sorun yaratmış mıdır çünkü 2 senedir olmuyor

Kızlar merhaba benim de bi sorum olcak önce derdimi anltyım
6 senelik evliyim 4,5 yaşında bir kız çoçuğum var.doğumdan sonra 2 yıl aksatmadan depo provera (3aylık korunma iğnesi)kullandım bu süre zarfında hiç adet görmedim İğneyi bırakmaya karar verdim yine adet olamadım.sonra bi kadın doğum dktrna gittim bi ay Doğum kontrol hapı kullandım ve adet görmeye başladım. Benim sıkıntım iğneyi bırakalı 2 sene olcak hala hamile kalamıyorum doktor bi sıkıntımın olmadığını söylüyor değerler iyiymiş Acaba iğnenin etkisi hala devam ediyor olabilir mi yada iğne zarar vermiş mide ?? Size hormon testi sonuçlarımı yollasam anlar mısınız bi de eşimin sperm sayısı düşükmüş onada bu ay l kartin aldım onu kullanmaya başladı.bende iğnenin etkisinden korkuyorum acaba bi sorun yaratmış mıdır çünkü 2 senedir olmuyor
Cnm esinin sperm sayisi dusukse keciboynuzu pekmezi yedir. Tahlil sonuclarina doktor iyi diyorsa iyidir merak etme. Bence ilac ya da igneyle yapilan dogum kontrol yontemleri daha sonra gebe kalmak istediginde sureci uzatiyor. Keciboynuzunu deneyin bir de oyle bakin bakalim

Bnde bugun doktora gittim iki ay daha femera kullan olmazsa gel dedi .aşılama yapcak olmazsa
Bende bugün doktora gittim ve femara verdi kullanmaya başladım sen başladın mı canm ay i gün gidiyoruz çünkü haberdar olalım destek olalım güzel sonuçlar aliriz insallah

X