Gebeliğe Hazırlık FEMARA KULLANANLAR VE KULLANACAKLAR 🤰

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzular şimdi size bir ilaç tavsiye edicem. Aslında ilaç bile değil takviye ürün ama siz yine de doktora ya da eczacıya danışmadan kesinlikle kullanmayın. Ben de ileri pko var. Yumurtalıklarım çok tembel. 3 ay klomen sonraki ay klomen+femara kullandım ona rağmen yumurta gelişmedi. Sonra doktorumu değiştirdim. Bana pholicaps diye bir takviye verdi. İnternette araştırmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. İçindeki bileşenler pko nun tek tedavisi diye geçiyor internette. İlaca başladım femarayla birlikte ilk ay 3 yumurtam gelişti üçü de kendiliğinden çatladı. O ay hamile kaldım ama düşük yaptım. Kimyasal gebelikmiş. Geçen ay da yine femarayla birlikte kullandım bu defa 4 yumurta oluştu. Onlar da çatladı ama biz hem günleri kaçırdık hem de kimyasalın ardından hemen olmayabilir dedi doktorum. Bu ay sadece pholicapsi kullandım bir de folik asit kullanıyorum tabi. Zaten araştırdığınızda göreceksiniz folik asit+pholicaps (daha doğrusu bu takviyenin içindeki maddeler) birlikte kullanıldığında doğurganlığı kat kat arttırıyormuş. Bu ay ovulasyon testi kullandım. İnstagramda bir sayfa var “birgebeningünlüğü” onu da takip etmenizi tavsiye ediyorum. Kendisi ovulasyon testi de satıyor ama ben ondan almadım n11 den almıştım ona rağmen testlerimi takip etti. Önceki gün yumurtlama günümdü bakalım bu ay ne olur bana çok dua edin ben de isteyen herkese dua ediyorum Bir de son bir tavsiye vitamin mineral tahlillerinizi de mutlaka yaptırın. Eğer eksik varsa hamile kalmadan önce takviye alın. Her doktor dikkat etmiyor ne yazık ki buna

KuZum allah tazı olsun böyle öğrendiklerini paylaşman süper ama bende pko yok dr oyle birşey demedi bir de herşey herkese iyi gelmiyor dediğin gibi kesinlikle dr a sormadan kullanmamak kazım

KuZum allah tazı olsun böyle öğrendiklerini paylaşman süper ama bende pko yok dr oyle birşey demedi bir de herşey herkese iyi gelmiyor dediğin gibi kesinlikle dr a sormadan kullanmamak kazım
Bana da ilk gittiğim doktor pko değil sendeki demişti. Aslında çok iyi bir doktordu ama kadın doğumcu bile olsa bu konuda uzmanlığı olmayınca anlamıyor işte. Bir de hormon tahlili istememişti benden. Sonra başka bir özel hastaneye gittim üniversitede öğretim görevlisi olan bir doktor buldum o önce kan tahlillerimi yaptırdı. Lh çok yüksek yumurtalıkların çok tembelleşmiş dedi. Aslında yumurtalıklarda bariz bir pko görüntüsü yok ama bu hormonun bu kadar yüksek olması pko tanısı koymamız için yeterli dedi

Hadi ya.. yani ben hormon testi yaptırdım temiz çıktı hsg de çekildim ona da süper dedi dr. Sperm sonucu da gayet iyi tek sorun yumurtlamakta olduğu için bu ay femara başlayavak adeti bekliyorum işte. Hiç pko konusu bile geçmedi dr umdan çok memnunum sence bunlara rağmen olabilir mi?

Mesela benim tiroid, lh, yumurta rezervi vs çok iyi durumda sonuçlarıma göre

Mesela benim tiroid, lh, yumurta rezervi vs çok iyi durumda sonuçlarıma göre
Ve dr kesinlikle bu testler olmadan ilaç başlamak gereksiz dedi rahim filmi vs . Brn çekildim temiz çıktı hepsi şükür oyle başlamaya karar verdi ve direk femara verdi klomen vermedi sanırıö klomen biraz kontrolsüzmüş o yönden güvenim tam yani dr a şimdilik ama belli olmaz neler duyuyoruz

Pazartesi canım ne olacak bilmiyorum vallaha umudum yok gerçekten
Neden KuZum ya olumlu düşün lütfen inşallah hayırlısıyla rabbim nasip edecek önce size sonra banada Umut olacak. Olmazsa da Allah’ın takdiri bu ay değilmiş deyip devam hiiiç olumsuz düşünme bende dört gözle adeti bekliyorum yaa

Tahlillerinde problem olsa doktorun söylerdi zaten kuzum senin muhtemelen strese bağlı bi durum

Bu ilaç bende aşırı bir bas ağrısı yaptı öyle ki oturdum ağladım

Tahlillerinde problem olsa doktorun söylerdi zaten kuzum senin muhtemelen strese bağlı bi durum
Ay en canım olabilir ama 2 yıllık evliyim 1 yıldır düşünüyorum ama ben dr muayenesi fikan başlayalı 2-3 ay oldu. Stres etkilemeye de çok vakit olmadı eğer bir tek sorun yumurta gelişimindeyse inşallah ilac fayda eder diye düşünüyorum kısmet allahım hepimize tez vakitte nasip etsin

Tahlillerin temiz olduğuna göre bence bu ilaç faydalı olacaktır Rabbim gönlüne göre versin Femara çok kaliteli bir ilaç bu konuda. Klomenin hiçbir faydasını görmemiştim ben ama femara iyi geldi bir de dediğim ilaç işte

Ayy inşallah yaa çok içimi rahatlattın KuZum allahım hepimize nasip etsin. Bende klomene göre bu ilacın daha faydalı olduğunu duydum. Dr bana ilk olaraj bunı verdi nedense. Bir de benim yumurtaları takip ederken rahim inceliği var demişti inş bu ilaç düzenler ve iyi gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…