Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

bende farkeettim bunu bu gün hatta kardeşime dedim aynı fatmagül gibi yürüyor boş bir yolde kırmızı elbise ve fularla diye saçlaarda örgülü masum kız edaları yalnız nurgül yeşilçay da güzel kadın ha

Güzel olmasına güzelde masum roller pek yakışmıyor nedense bu kadına

Her şey overdose. Her şey limitüstü , her şey o kadar abardı ki artık yaka silkeleme , bi git , bi yokol dedirtme moduna soktu insanları;

Travma overdose,
Tedavi limitaltı,
Kerim'in bunalımı ve suçluluk duygusu limitaşımı,
Bir türlü ısanamayan birliktelik ise artık bunalttı.
Mustafa'ya yapılan ayrıcalık...
İşte buna paha biçilemez!

Mesajların hangi birini tutsak elimizde kalıyor artık. Asla geçmeyen ve her geçen gün nükseden bir travma , doğru düzgün sonuç vermeyen bir tedavi ,bitmek tükenmek bilmeyen bir vicdan azabı , yakınlaştıkça iten bir ilişki türü ve hiç aradan çıkmayan bir eski nişanlı...

Dizi dizilikten çıktı , sinir harbine dönüştü. Kurgu artık kendini aştı seyirci ile dalga geçmeyi misyon edindi.Sanırım arkada kendileri izlerken kahkahalarla gülüyorlardır gelen tepkilere. Bir çeşit dalga geçme yöntemi sanırım artık bu.

O kadar çok şeye anlam veremedim ki bu bölüm bini aştı , yok artık deme noktasındaydım.

Bu bin yıllık evlilik moduna nasıl girdiler , nasıl böyle bir çift olmayı başarabiliyorlar hayretler içindeyim. Sanki aşk evliliği değil zorlama , sopayla yatağa sokma metodu uygulanmış.Utanma değil bunun adı , resmen gebere gebere acı çekme.Yine limit üstü.

Nasıl olur da ağzı burnu ,tükrüğü salyası birbirine karışarak öpüşen bir aşık çift , ilk gecelerinde suçluluktan ağlar,kahır çeker.Doğaya , bünyeye aykırı.Sen dur desen kimya dur demez , sen zorlasan bile kendiliğinden akıp gider. Bu yaşadıkları acı anlaşılmıyor bir noktadan sonra.Sanki yasak ve günah bir şey yapmışlar gibi.

Fatmagül'ün ilk deneyimi gözyaşları içinde sonlanmış.Kendinden nefret etmiş, kirlenmiş ve suçlu hissetmiş! Sevdiği adamla ilk kez birlikte olan bir kadının hayali bu mudur , yaşadığı şeyden aldığı sonuç gözyaşı mıdır?

Bu kadar kendini hazırlamışken nasıl olur da hala dolap arkasına saklanır , eşi gelmeden yatağa girmeye çalışır , sabahlığını bile çıkartmaya cesaret edemez , çarşafa ve yorgana mumya gibi sarınır ! Nasıl olur da Kerim'in kendisine istemeyeceği şeyleri yapacağını düşünür???
Ve eşi çıktıktan sonra koşar adımlarla adeta kaçarcasına banyoya kapatır kendini.
Ve nasıl olur da Kerim tek kelime etmese , asla konuşmamayı göze alabilir?
Benim için bu bölümdeki Fatmagül'ün kendisini odaya kitleyen Fatmagül'den en ufak bir farkı yoktu . Hatta o zamandan bu zamana maalesef bir arpa boyu yol gidememiş bir Fatmagül vardı. Yazık gidilen terapilere...

Ve Kerim,
bir eş olarak , birlikte uyuyacakları odaya bile izin alarak girebilen ,kendini bu kadar rahatsız karşısındakini de bu kadar huzursuz hisseden , buna göre adım atan , her saniye tetikte , her saniye içini kemiren kurt ile başetmeye çalışan , pişman , üzgün.

Evliliğin ilk sabahı kendini ders kitaplarına gömen Fatmagül'ü anlamıyorum. Anlayamam. Severek evlendi , sanki dayak yemiş gibi.
Çarşaflardan bakire olmadığı için utanan onlara asarken bile zor dokunan , bakmaya tahammül edemeyen bir insan. Çamaşır çekmecesindeki çamaşırı bile kabullenmeyen , kendisini dış dünyaya , eşine kapatan Fatmagül karşısında işin zor senin.

O kadar rahatsız olarak izledim ki bu bölümü , bir iki sahne hariç , neye yorum yapacağımı bile bilemiyorum . Bu kadar geçekten uzak , bu kadar rahatsız edici , bu kadar durağan izlediğim bir bölüm olmamıştı.

Benim açımdan bu bölüm fail etti , izleyici down oldu. Her şeyin bir limiti var artık limitler her iki yönde de sınırları fena aştı.Duygularım dondu sanki .

bu yorumda hislerimize tercüman olmuş meleklerim,yazıyı yazanın ellerine sağlık

Kuzum sen bu yorumları nereden buluyorsun ya valla hepsi 10 numara gerçekten duygularıma tercüman oldu bunlar

Kuzum sen bu yorumları nereden buluyorsun ya valla hepsi 10 numara gerçekten duygularıma tercüman oldu bunlar

valla meleğim twitte bir bayan linki atıp yaynlıyor sürekli bende okuyup sizlerle paylaşıyorum,resmen hislerimize tercüman olmuşlar,
tekrar bulursam paylaşırım sizlere canlarım,süper yazmışlar

valla meleğim twitte bir bayan linki atıp yaynlıyor sürekli bende okuyup sizlerle paylaşıyorum,resmen hislerimize tercüman olmuşlar,
tekrar bulursam paylaşırım sizlere canlarım,süper yazmışlar

Bunları yazan aynı bayan değildir herhalde gerçekten tam parmak basılacak yerlere değinmiş
Seninde ellerine sağlık

bu bölümde hacerin hastane sahnesi çok duygulandır samimiydi neydi nasıl güel ilgilendi mustafa olsa bu kadar ilgilenmezdi muguşun kurtlar kaynadı yandı tutuştu

bu dervisten (kerim) bi halt olmaz behlül olcakti simdi görürdü tatmagül gününü
havada karada boş bırakmazzdı
bu bölümde hacerin hastane sahnesi çok duygulandır samimiydi neydi nasıl güel ilgilendi mustafa olsa bu kadar ilgilenmezdi muguşun kurtlar kaynadı yandı tutuştu

sami haceri satan psikopat değil miydi? bu ece-melek ikilisi ne kafasıyla yazıyolar bu senaryoyu

of bide fatmagül o antalya mı nerdeyse işte orda otele gittikleri gn kerimin yanına ebe nineyle,gece ebe nineye diyo ki kerim gel berabaer benim kaldığım odaya dese gidicektimm.. pehh...

anlamıyorum ki ben noluyo.sürekli geriliyorum yaaa güzel bi aşk izliycem izleyemiyorum cılkı çıktı

o gece öyle diyo sonra bi garip davranışlar saçma saçma tepkiler.yabancı gibi konuşmalar.ööggg geldi

Kerim, mektubu okuduktan sonra Fatmagül’ün duygularını öğrenmeye çalışıyor.Fatmagül: O bu mektupla beni ömür boyu cezalandırmak istedi.

Mektup üzerine yapılan bu konuşma başka bir şeyin daha açığa çıkmasına neden olacak. Bizi sevindirecek ama bir kişiyi zor durumda bırakacak bir durum yaşanacak Fatmagül, bütün bu gelişmeler sonrası çok önce alması gereken bir karar alıyor. Fahrettin, Kerim’e Avustralya’ya gelmelerini teklif ediyor bir kez daha…Erdoğan, kendisiyle hesaplaşmaya devam ediyor. Bütün anılarını, babasını, o geceyi daha doğrusu her şeyi neden yaptığını hem kendisi anlamaya hem de anlatmaya başlıyor.Sadece Fatmagül ve Kerim değil bir şekilde herkes yeni bir hayata adım atmaya başlıyor. Asu, Meltem, Mukaddes ve Rahmi…

Fatmagül Mukaddes'i Evinden kovar..Mukaddes ve Rahmi ev aramaya başlar Der Meçhul...Buldukları Evin Sahibi Rahmi'yi beğenirse ne olur ? Rahmi'yi hiç böyle Görmediniz..

spolier!!!!

atraksiyonlu bir bölüm olacak gibi merakla bekliyorum

Fragmana bakın kızlar fatmagül mukaddesin saclarını yoluyorr :)

[video=youtube;vF-NWVHI8H8]http://www.youtube.com/watch?v=vF-NWVHI8H8[/video]

Son düzenleyen: Moderatör:
ya kızlar bi anlayan deyiversin fatmagül neden çamaşır makinesinin başını bekledi ve öyle garip garip çarşafa daldı :)

Mukaddesi dizide özellikle konuşurken her gördüğümde benim yapmak istediğimi yapmış fatmagül ellerine sağlık bayadır seni bu kadar takdir etmemiştim

Mukaddesin mektupları sakladığı ve fatmagüle tuzak kurduğu ortaya çıkacak bence ondan yolar fatmagül mukaddesi süper bir bölüm olacak heyecanla bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…